Welcome to the Jungle, společnost specializující se na employer branding a nábor pracovníků, oznámila akvizici britského startupu Otta. Ten se zaměřuje na nabídku technologických zaměstnání. Spojení obou společností posílí postavení Welcome to the Jungle na trhu a umožní zájemcům o práci vyhledat své ideální zaměstnání napříč Evropou a USA.

Jsme moc rádi, že došlo ke spojení Welcome to the Jungle a Otta. Obě společnosti mají společný vizionářský pohled na budoucnost práce, což české pobočce Welcome to the Jungle přinese obohacení o know-how náboru zaměstnanců v oblasti IT. Díky spojení bychom chtěli posílit naši pozici předního poskytovatele pro řešení employer brandingu,” říká k akvizici Honza Klusoň, CEO Welcome to the Jungle pro Česko a Slovensko.

Otta, platforma založená v roce 2019, propojuje uživatele s relevantními pracovními nabídkami na základě osobních preferencí, dovedností a hodnot. Vedle informací o diverzitě, platech a nestranných recenzí poskytuje uchazečům veškeré informace k nalezení naplňující pracovní role. Díky podobným hodnotám se společností Welcome to the Jungle je plánován postupný rebranding právě pod tuto značku působící v Česku. Platforma bude však i nadále fungovat samostatně a spolupracovat s předními světovými značkami a téměř dvěma miliony uchazeči o zaměstnání v USA, Spojeném království a Evropské unii.

Společnost Welcome to the Jungle byla založená v roce 2015 a v současné době pomáhá více než 5 500 firmám ve Francii a České republice s náborem nových pracovníků. Na českém trhu je Welcome to the Jungle od roku 2019, kdy se spojila s lokálním start-upem Proudly. Ten založil o 4 roky dříve Jan Klusoň, který ve vedení české i slovenské pobočky pod záštitou Welcome to the Jungle stojí dodnes. V minulém roce dostala firma investici ve výši 50 milionů eur od dlouhodobých a nových investorů, což firmě pomohlo stát se jedním z lídrů employer brandingu v Evropě.

O Welcome to the Jungle

Welcome to the Jungle je platforma pro život v práci. Nabízí širokou škálu kvalitního obsahu (článků, videí, podcastů, časopisů či událostí), jejichž cílem je inspirovat k profesnímu růstu.

Firmám Welcome to the Jungle pomáhá najít ty správné kandidáty skrze employer branding. Propracované profily firem umožňují kandidátům nahlédnout přímo do firemní kultury. Na webu Welcome to the Jungle naleznete na 5 500 profilů různých firem obsahujících videa, fotografie a rozhovory, které slouží jako zdroj cenných informací pro potenciální uchazeče o pracovní místa.

O Otta

Otta je platforma pro hledání zaměstnání v oblasti technologií, která spojuje uživatele s relevantními pracovními nabídkami na základě jejich osobních preferencí, dovedností a hodnot. S více než 1,7 miliony uživateli a 6 miliony podanými žádostmi v roce 2023 je Otta vedoucí platformou pro hledání zaměstnání v IT a technologickém průmyslu v USA, Spojeném království a Evropské Unii.

Napsat komentář