Přední česká postprodukční společnost koupila polské studio Human Film

Postprodukční skupina PFX Group se opět rozšiřuje, tentokrát se strategickou a investiční podporou Genesis Capital. Po otevření bratislavské pobočky v roce před dvěma lety skupina PFX Group vstupuje na další trh CEE a stává se 100% vlastníkem polského studia Human Film zaměřeného na vizuální efekty a animaci. Tým celé skupiny tak nyní čítá 210 členů.

PFX, která se postprodukčně podílela mimo jiné na epickém dramatu Napoleon, čtvrté řadě Stranger Things či sportovním seriálu Winning Time z dílny HBO, za který získala prestižní ocenění Visual Effects Society, se tak spojuje se studiem proslulým svými dlouholetými zkušenostmi v oblasti animace a vizuálních efektů, díky kterým je schopno vytvářet složité animované postavy, realistická zvířata a další speciální efekty pro celovečerní filmy, televizní seriály a reklamu. Společně s PFX aktuálně dokončují 3D animovaný film Diplodokus, kde obě společnosti figurují v roli koproducentů.

„Tato akvizice nejen rozšiřuje působnost skupiny PFX za hranice České republiky a Slovenska, ale znamená také náš vstup na polský trh. Je také prvním krokem v realizaci naší strategie, která spočívá v organickém růstu společnosti prostřednictvím strategických akvizic,“ komentuje akvizici Martin Viliš, Partner v Genesis Capital Equity.

„Jsme nadšeni, že můžeme v rodině PFX přivítat nesmírně talentovaný tým studia Human Film. Tato strategická akvizice nejen posiluje rozsah našich špičkových služeb, ale také podtrhuje náš závazek posouvat hranice kreativity a inovací ve světě animace a vizuálních efektů a přinášet našim klientům i divákům jedinečné zážitky,“ řekl Jiří Mika, generální ředitel PFX Group. Naším cílem je vybudovat síť postprodukcí, které budou fungovat na stejných principech i infrastruktuře a právě tato akvizice společně s naší slovenskou pobočkou toto umožňuje,” dodal.

„Máme radost, že můžeme s PFX Group spojit síly a vydat se na další společnou cestu, která navíc není skokem do neznáma, ale pokračováním naší dřívější spolupráce. Úspěšně jsme již uskutečnili řadu projektů, jde tedy o přirozený vývoj našeho partnerství, které nejen funguje, ale i vzkvétá. Partnerství, které akvizicí dosáhlo další úrovně, otevírá společnosti Human Film nové obzory a umožní posunout naši vášeň pro animaci a vizuální efekty ještě dále, “ dodal Maks Sikora, generální ředitel společnosti Human Film.

O Genesis Capital

Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním firmám ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla společnost Genesis Capital poradenství šesti fondům soukromého kapitálu v celkovém objemu přesahujícím 350 milionů EUR. Tyto fondy již podpořily více než 70 společností.

V současné době fondy Genesis investují do společností Hecht Motors, Borcad CZ, TES Vsetín, XBS Group, PFX Group, STT Servis, AV MEDIA, KASPER KOVO, Schulte Group, HP Tronic/Datart, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH Multicatering, R2B2, HC Electronics , JP-Prolak, SEA Enterprises a UPS Technology.

Více informací na: www.genesis.cz/en/

O PFX

PFX je studio zaměřené na vizuální efekty a postprodukci se sídlem v České republice a na Slovensku. PFX zaměstnává v rámci skupiny mezinárodní tým více než 200 talentovaných umělců a specializuje se na vizuální efekty, animaci a postprodukci v reklamní a filmové tvorbě. V průběhu let se PFX proměnila z malého butikového studia ve významnou společnost v regionu střední a východní Evropy (CEE), která tvoří pro renomované společnosti, jako HBO, Disney, Netflix, AppleTV a další. V rámci filmu a TV se podílela například na dramatu Napoleon nominovaném na Oscara za vizuální efekty, seriálu Lakers, Winning Time, který získal cenu VES Awards, hororové sci-fi sérii Stranger Things či Blonde. V oblasti animace je PFX koproducentem animovaného filmu Diplodokus či Pyšná princezna. Mezi klíčové reklamní kampaně PFX patří například legendární Red Bull F1 natáčená v České republice a na Slovensku, 125 let České filharmonie, Pilsner Urquel a mnohé další.

Více informací na: https://pfx.tv/

O studiu Human Film

Studio Human Film se sídlem ve Varšavě se specializuje vizuální efekty v celovečerních filmech, televizní seriálech i reklamě. Studio tvoří tým 50 vysoce kvalifikovaných a zkušených profesionálů, kteří poskytují služby v oblasti speciálních efektů. Studio má za sebou řadu projektů s předními společnostmi v oboru, jako jsou Netflix, HBO, Canal +, TVP (polská televize) a další.

Více info na: https://www.human.film/

Napsat komentář