Společnost OPPO na konferenci Google Cloud Next ’24 oznámila spolupráci se službou Google Cloud v oblasti umělé inteligence. Kromě jiného ohlásila společně s OnePlus využití výkonných modelů Google Gemini v nových i stávajících telefonech. OPPO a OnePlus globálně poskytnou funkce umělé inteligence, jako je AI Eraser.

Generativní umělá inteligence představuje významný milník ve vývoji AI. Přináší větší kreativitu, nové možnosti, lepší technickou škálovatelnost a výrazně vyšší efektivitu. Tyto faktory nám dodávají jistotu, se kterou vstupujeme do nové éry telefonů s umělou inteligencí,“ prohlásila Nicole Zhangová, generální ředitelka pro produkty s AI ve společnostech OPPO a OnePlus. „Naše intenzivní spolupráce se společností Google Cloud je po celou dobu naší cesty klíčová. Možnosti otevřené platformy Google Cloud mají pro rozvoj telefonů OPPO s AI zásadní význam,“ doplnila.

OPPO je průkopníkem ve využívání nejnovější rodiny modelů Gemini

Klíčovým krokem k naplnění poslání nastartovat novou éru telefonů s AI je integrace modelů Gemini od společnosti Google do produktů OPPO a OnePlus. Tato integrace umožní různým produktům OPPO a OnePlus projít významnou modernizací a vývojem v oblasti AI.

Obě společnosti se zavázaly představit v roce 2024 řadu inovativních funkcí využívajících pokročilé schopnosti modelů Gemini. Cílem je vytvořit co nejlepší řešení, která umožní širší uživatelské základně snadno používat telefony s umělou inteligencí.

Čtyři základní schopnosti telefonů s AI

Na konferenci Google Cloud Next ’24 společnost OPPO představila své poznatky o telefonech s AI s globálními inovátory v této oblasti a stanovila jejich čtyři základní schopnosti: efektivní výpočetní výkon, vnímání reálného světa, sebevzdělání a kreativita. Díky umělé inteligenci získají smartphony nové percepční, interaktivní a inteligentní schopnosti, které změní způsob, jakým jsou telefony používány.

Umožníme více uživatelům po celém světě zažít plný potenciál telefonů s AI

Společnost OPPO během konference oznámila, že funkce generativní AI může ve svých zařízeních používat už více než deset milionů majitelů smartphonů řady OPPO Find X7 a OnePlus 12.

V roce 2024 budou OPPO a OnePlus dále celosvětově zavádět funkce AI, včetně aplikace OPPO AI Eraser. Díky ní mohou uživatelé snadno identifikovat a odstranit objekty na snímcích a plynule vyplnit jejich pozadí, téměř beze stop po provedených úpravách. Nová aplikace momentálně dokáže rozpoznat přes 120 kategorií objektů, včetně lidí, zvířat, telefonů, květin, stromů a budov. Pro dosažení optimálních výsledků generování byl model OPPO vyškolen s využitím datových sad na úrovni předního modelu Diffusion.

K dispozici bude v zařízeních, jako jsou Reno 11 Pro, Reno 11, Reno 11 F, Find N3 a Find N3 Flip.

OPPO a OnePlus aktivně spolupracují se společností Google na integraci cloudových produktů AI do dalších mobilních zařízení. Toto silné partnerství poskytne v budoucnu smartphonům OPPO a OnePlus ještě pokročilejší funkce AI, jako je vytváření shrnutí zpravodajských článků, organizace zvukového obsahu v reálném čase a kreativní generování obsahu pro sociální média.

Závazek společnosti OPPO rozvíjet a popularizovat telefony s AI

Umělá inteligence je jádrem produktového vývoje společností OPPO a OnePlus. V několika posledních letech OPPO integrovala softwarové, hardwarové a operační systémy k vytvoření špičkových výsledků v oblasti fotografie. Mezitím OnePlus využila AI k optimalizaci výkonu, poskytující nejrychlejší a nejplynulejší prostředí s technologiemi, jako je Trinity Engine. Vzniklo centrum AI Center s cílem posílit schopnosti obou společností v oblasti umělé inteligence a vytvářet telefony s AI na nejvyšší úrovni. Obě, OPPO i OnePlus, se zavázaly v následujících 3–5 let představit více než 100 nových funkcí založených na generativní AI, na kterých spolupracují s globálními partnery.

O ZNAČCE OPPO

OPPO je přední světová značka na poli chytrých telefonů a zařízení. Svůj první mobilní telefon společnost uvedla na trh již v roce 2008 a od samého začátku se snaží do technologií vkládat své srdce i duši. Zároveň neúnavně usiluje o dokonalou harmonii designu a inovací. Dnes OPPO nabízí širokou škálu chytrých zařízení v čele se sériemi smartphonů s označeními Find a Reno. Mimo ta poskytuje OPPO svým uživatelům vlastní softwarovou nadstavbu uživatelského prostředí ColorOS. OPPO působí ve více než 40 zemích světa. Po celém světě má také 6 vlastních výzkumných ústavů a 5 center výzkumu a vývoje. V Londýně sídlí OPPO International Design Center. Po celém světě má OPPO více než 40 000 zaměstnanců.

Napsat komentář