NVIDIA Canvas dostává aktualizaci na verzi 1.4. Aplikace, která zdarma umožňuje majitelům GPU z rodiny NVIDIA RTX díky AI vytvořit obraz krajiny pár tahy digitálním perem nebo myší, nyní nabízí nový režim Panorama. Funkce byla poprvé představena na veletrhu CES. Nyní její možnosti detailněji prozkoumal grafik Dan „Greenskull“ Hammill

Dan byl díky své GeForce RTX 4090 schopen během několika minut vytvořit a do detailů propracovat scénu „The Cove“. Tvorba kopcovité krajiny s výhledem na oceán během oblačného dne mu zabrala pár minut. Výsledek po té převedl do Unreal Engine 5, kde tvoří pozadí jednoduché interaktivní scény.

„Tohle opravdu otevírá spoustu možností pro herní designéry. Zejména pro nezávislé vývojáře, kteří chtějí rychle něco vytvořit, ale zároveň to musí vypadat jedinečně a dobře,“ komentuje Dan možnosti NVIDIA Canvas.

K tvorbě výsledného videa pak Dan využil Adobe Premiere Pro. Opět zde uplatnil možnosti jeho grafické karty, která díky enkodérům nativně podporujícím kodek AV1 dokázala zkrátit dobu exportu na přibližně polovinu při dosažení kvalitnějšího výstupu, než tomu bylo u starších kodeků.

Příležitosti pro tvůrce

Výzva #GameArtChallenge pokračuje děsivou 3D animací na téma The Last of Us od @Noggi29318543. Akce běží až do neděle 30. dubna a tvůrci mohou s tímto hashtagem sdílet tvorbu na motivy her. Nejlepší z nich budou prezentováni na sociálních sítích @NVIDIAStudio nebo @NVIDIAOmniverse.

V pondělí 20. 3. také začíná NVIDIA GTC globální konference o trendech v AI, metaverzu, počítačové grafice a dalších příbuzných tématech. Obsah je registrovaným k dispozici zdarma. Vybraná témata naleznete níže:

Napsat komentář

%d bloggers like this: