Společnost Lenovo představila na veletrhu MWC nejnovější portfolio inovativních počítačů, softwaru, technologických konceptů a řešení a služeb pro infrastrukturu a nadále přináší chytřejší technologie pro všechny

Společnost Lenovo dnes na konferenci MWC 2024 představila nejnovější portfolio praktických AI zařízení, softwaru a řešení pro infrastrukturu, stejně jako dva futuristické koncepty zařízení, které se vymykají tradiční podobě počítačů a chytrých telefonů. Společnost také odhalila budoucnost hybridní umělé inteligence pohánějící více zařízení, nový software a služby pro větší personalizaci, spolupráci a efektivitu.

„Nabídka zařízení, infrastruktury, řešení a služeb Lenovo, připravena a optimalizována připravena a optimalizována pro podporu umělé inteligence, která byla představena na veletrhu MWC, přináší širší pohled na naši vizi „umělé inteligence pro všechny“,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo Yang Yuanqing. „AI technologie Lenovo přináší výhody podnikům všech velikostí, podporují chytrou transformaci ve všech odvětvích a zároveň posilují náš závazek k udržitelnosti.“

Posouvání hranice se zcela novým futuristickým konceptem

Inovativní koncept notebooku Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal představuje díky svému pozoruhodnému 17,3palcovému průhlednému Micro-LED displeji revoluci v interakci s uživatelem a tvorbě obsahu. S obrazovkou bez okrajů, průhlednou oblastí klávesnice a zdánlivě plovoucím designem podložky zosobňuje toto zařízení technologicky vyspělou jednoduchost a zvyšuje celkový uživatelský zážitek.

Výjimečnost tohoto notebooku se skrývá v jeho chytrém propojení virtuálního a skutečného světa. Díky síle obsahu generovaného umělou inteligencí (AIGC) otevírá průhledná obrazovka tohoto zařízení nové cesty profesionální spolupráce a efektivity. Umožňuje například interakci s fyzickými objekty a jejich překrytí digitálními informacemi zobrazenými na displeji za účelem vytvoření jedinečného obsahu. Průhledná obrazovka umožňuje bezproblémové začlenění do jakéhokoliv prostředí. Uživatelé mohou plynule přepínat mezi klávesnicí a kreslícím tabletem pomocí podporovaného chytrého pera a odemknout tak nové úrovně své kreativity. Umělá inteligence v kombinaci s průhledným displejem představí nové způsoby práce s daty a aplikacemi a nabídne příležitosti k vývoji nových funkcí. Tento koncept představuje futuristickou perspektivu počítačů s umělou inteligencí a propojuje digitální a fyzické prostředí, což může zlepšit uživatelský zážitek způsobem, který si zatím nikdo nedokázal představit.

V návaznosti na novinky z konference Tech World 2023 odhalily společnosti Lenovo a Motorola také koncept adaptivního displeje smartphonu, který je možné ohýbat a tvarovat do různých podob podle potřeby uživatele. Toto zařízení staví na zkušenostech s ohebnými displeji a jejich mechanickými inovacemi ve skládacích zařízeních Lenovo a dalších konceptech ohebných zařízení. Společnosti Lenovo a Motorola také zdůraznily nové koncepty generativní umělé inteligence, které posílí možnosti přizpůsobení zařízení a poskytnou uživatelům skutečně jedinečný zážitek.

Nová generace počítačů s umělou inteligencí určených pro podnikání

Představujeme nejnovější generaci profesionálních notebooků Lenovo – ThinkPad T14 i Gen 5, ThinkPad T14s Gen 5, ThinkPad T16 Gen 3, ThinkPad X12 Detachable Gen 2 a ThinkBook 14 2v1 Gen 4. Tyto notebooky jsou poháněny nejnovějšími procesory Intel Core Ultra s technologií vPro® u vybraných modelů a operačním systémem Windows 11, a nabízí dokonalou kombinaci hardwarových a softwarových AI řešení pro lepší zabezpečení, energetickou účinnost a více pohlcujících zážitků. Díky stále se rozrůstajícímu výběru softwarových aplikací, které těží z vyhrazené podpory umělé inteligence, mohou uživatelé využívat nové a vylepšené dovednosti svých zařízení v mnoha pracovních oblastech.

Revoluce počítačů s umělou inteligencí je zde a společnost Lenovo je odhodlaná přeměnit své počítače a chytrá zařízení tak, aby poskytovala personalizovaná AI řešení. Tyto nově představené notebooky Lenovo patří mezi první zařízení, která to umožní. Uživatelům nabízí dosud nejkomplexnější personalizované zážitky z používání počítače, pomáhají zefektivnit pracovní proces a zvýšit produktivitu. Ať už jde o spolupráci s kolegy, schůzky se zákazníky nebo analýzu dat a vytváření obsahu, nové notebooky ThinkPad a ThinkBook mohou urychlit pracovní postupy pomocí podporovaných softwarových nástrojů s umělou inteligencí a pomoci uživatelům s navýšením jejich kreativity a efektivity.

Smart Connect – zjednodušení prostřednictvím jednotného ekosystému

Společnosti Lenovo a Motorola spojily své síly a představily softwarové řešení Smart Connect, které sjednocuje digitální ekosystémy a vytváří bezproblémový zážitek pro více zařízení najednou. Smart Connect přináší možnosti spolupráce napříč více zařízeními pro větší produktivitu, sdílení možností zařízení a správy dat a dokazuje, že celek ve je vždy větší než jeho části. Se softwarem Smart Connect mohou uživatelé plynule procházet úkoly mezi počítačem, telefonem a tabletem při zachování nepřetržitého toku dat, užívat si bezproblémové a bezpečné sdílení souborů, přistupovat k mobilním aplikacím na počítači a dokonce snadno spravovat oznámení z telefonu.

Ať už jde o práci, tvorbu obsahu nebo hraní her na počítači, komunikaci a sledování obsahu na chytrém telefonu nebo přenášení všech důležitých informací pro cestování na tabletu, plynulé přepínaní mezi zařízeními a sdílení obsahu napříč několika ekosystémy je nyní možné pouhým pohybem prstu po displeji. Se Smart Connect mohou uživatelé sledovat film na tabletu a přetažením do počítače pokračovat ve sledování jinde, poslouchat podcast na chytrém telefonu během cesty z práce a dokončit jej doma na notebooku, pracovat na dokumentu na počítači a dále jej upravovat na chytrém telefonu a dokonce spustit prezentaci na stolním počítači a následně jí přenést do tabletu pro větší mobilitu. Uživatelé mohou také veškerý obsah zobrazený na svém telefonu rozšířit na větší obrazovku a snadno přesunout hry, filmy nebo aplikace z telefonu například na televizi a získat tak více prostoru pro práci i zábavu.

Velký přenos AI aplikací do oblasti edge

Společnost Lenovo představila novou generaci integrovaných AI Edge řešení pro telekomunikační průmysl, které pomohou firmám ve velkém využívat obrovské množství dat v oblasti edge pro nové AI aplikace a zároveň snižují spotřebu energie. Inovace jsou součástí komplexního portfolia hybridních AI řešení typu pocket-to-cloud navržených tak, aby zjednodušily cestu k chytré transformaci pro všechna odvětví. Zároveň přitahují nové zákazníky ke spolupráci s předními společnostmi v oboru, jako je Telefonica, které využívají sílu umělé inteligence všude, kde vznikají data a poskytují je podnikům v oblasti edge v reálném čase.

S pokračující dramatickou evolucí telekomunikačního průmyslu, která má umožnit nasazení 5G sítí a budoucích řešení poháněných umělou inteligencí, mají inovace v IoT sítích, cloudové infrastruktuře a edge computingu zásadní význam pro propojení dnešní digitální ekonomiky. Edge computing umožňuje firmám analyzovat data v reálném čase, což umožňuje rychlejší získání užitečných informací pro efektivnější provoz a služby.

Pro podporu přesunu obrovského množství procesů do oblasti edge připravila společnost Lenovo ve spolupráci se svými partnery na veletrhu MWC v Barceloně k nahlédnutí sadu nových výkonných integrovaných AI Edge řešení Lenovo pro telekomunikační průmysl.

Závazek k udržitelnosti: umožnujeme zákazníkům zaměřit se na opravy a snižování množství technologického odpadu

Společnost Lenovo spouští nové řešení, které díky udržitelnějším a nákladově efektivnějším IT možnostem pomůže zákazníkům prodloužit životní cyklus jejich zařízení. Prostřednictvím služby Lenovo Certified Refurbished mohou firemní zákazníci nasadit repasované počítače, které vyhovují jejich nárokům na výpočetní výkon, a zároveň zachovat menší uhlíkovou stopu svého IT. Pouze společnost Lenovo a její akreditovaní partneři budou poskytovat certifikaci Lenovo potvrzující špičkovou kvalitu zařízení, na kterou se mohou podniky spolehnout.

Repasování, opětovné použití a recyklace jsou klíčovými koncepty v cirkulární ekonomice, což je systém řízení zdrojů a spotřeby, který pomáhá omezit plýtvání. Společnost Lenovo se zavázala k začlenění postupů cirkulární ekonomiky do každé fáze životního cyklu IT zařízení a jakožto přední světový výrobce počítačů má jedinečnou kvalifikaci pomáhat zákazníkům plnit jejich cíle udržitelnosti a využívat výhody oběhového hospodářství. Prostřednictvím komunity Lenovo 360 Circle se do společných aktivit zapojují také obchodní partneři s cílem podpořit zákazníky v krocích směrem k cirkulární ekonomice a vybudovat udržitelnější budoucnost. Pomocí řešení Lenovo TruScale mohou zákazníci nasadit služby v modelu předplatného
pay-as-you-go a využívat pouze to, co aktuálně potřebují, což také pomáhá omezovat odpad. Zjistěte více o řešeních Lenovo pro udržitelnost.

Společnost Lenovo také rozšířila svou spolupráci se společností iFixit, aby umožnila IT manažerům rychlou opravu jejich zařízení, minimalizovala prostoje při poruchách a prodloužila životnost hardwaru. Notebooky ThinkPad T14 Gen 5 a T16 Gen 3 byly na základě poznatků od týmu iFixit Solutions navrženy tak, aby umožňovaly jednodušší opravu. Jedním z těchto kroků je rozšíření počtu dílů vyměnitelných zákazníkem (CRU) včetně baterie s bezkabelovým konektorem, plně osazeného DIMM designu a možnosti výměny SSD a WWAN. Notebooky také nově disponují vizuálními indikátory pro snadnější opravy. S podporou od společnosti iFixit vytvořila společnost Lenovo nové návody pro opravy včetně video postupů pro všechny CRU díly a zároveň zjednodušila proces objednávání těchto dílů. Tyto kroky povedou k prodloužení životnosti zařízení, snížení množství elektronického odpadu a zároveň přinesou firmám i jednotlivcům možnost úspory nákladů. Díky těmto vylepšením také notebooky ThinkPad T14 Gen 5 a T16 Gen 3 získaly 9,3 bodů prozatímního skóre opravitelnosti iFixit z celkových 10 možných.

Pro více informací navštivte stránky společnosti Lenovo pro veletrh MWC 2024 nebo se podívejte na níže uvedené tiskové zprávy:

O společnosti Lenovo

Lenovo je globální technologická společnost s obratem 62 miliard USD, která se nachází na 217. místě v žebříčku Fortune Global 500, zaměstnává 77 000 lidí po celém světě a každý den poskytuje služby milionům zákazníků na 180 trzích. Společnost Lenovo, která se zaměřuje na odvážnou vizi poskytovat chytřejší technologie pro všechny, navázala na svůj úspěch největší světové počítačové společnosti další expanzí do klíčových oblastí růstu, které podporují rozvoj „nových IT technologií“ (klient, edge, cloud, sítě, AI) včetně serverů, úložišť, mobilních zařízení, řešení a služeb. Tato transformace spolu s inovacemi Lenovo, které mění svět, vytváří inkluzivnější, důvěryhodnější a udržitelnější digitální společnost pro každého a kdekoli. Společnost Lenovo je zapsána na hongkongské burze cenný papírů pod značkou Lenovo Group Limited (HKSE: 992) (ADR: LNVGY). Pokud chcete vědět více, navštivte stránky https://www.lenovo.com a přečtěte si nejnovější zprávy prostřednictvím StoryHub.

Napsat komentář