Venture Club, investiční a společenský klub investorů, spustil projekt faktoringu objednávek vozů ZEBRA. Na výrobu multifunkčních komunálních vozidel vybírá prvních 20 000 000 Kč s 12-15% výnosem.

Venture Club investoři přes Venture Club ZBR od roku 2021 drží u nejmladší české automobilky ZEBRA GROUP 18% podíl. Spuštěním projektu plánuje klub zajistit profinancování nárůstu výroby, což automobilce umožní získat finanční prostředky ještě před dodáním vozidel těm zákazníkům, kteří platí až po jejich obdržení. Financování je v tomto případě výhodné pro všechny zúčastněné strany – automobilka získává potřebné finanční prostředky a odběratelé, převážně municipality, mohou platit po dodání nebo s menší zálohou. Investoři mohou profitovat z půjčky pro klubovou společnost zajišťující vlastní financování. Aktuálně je přislíbeno 12 700 000 Kč z prvních plánovaných 20 000 000 Kč s odhadovaným až 15% výnosem. V druhé polovině roku 2024 se plánuje rozšíření objemu prostředků u příležitosti zavádění sériové výroby elektrických vozidel ELZEBRA.

Společnost ZEBRA GROUP už od roku 2015 vyrábí víceúčelová užitková vozidla, určená primárně pro komunální služby a obce. Díky vyměnitelným nástavbám mají multifunkční využití ve všech ročních obdobích jako například vozidla nesoucí sypače, sněhové pluhy, kropící a nákladní automobily s hydraulickou rukou nebo plošinou případně popelářské vozy a různé typy čisticích kartáčů. Tímto způsobem pokrývají různé potřeby municipalit v oblasti technického zajištění provozu, nebo stavebních a dalších firem. Automobilka nabízí v standardu krátké a dlouhé provedení vozidla, provedení 4X4, vzduchový podvozek a hydrauliku Bucher v kombinaci s dieselovým motorem Caterpillar. Stroj je schválen s nosností do 3,5 t a na jeho řízení stačí řidičské oprávnění skupiny B.

„Automobilka ZEBRA GROUP disponuje kvalitními produkty, spolehlivou dodávkou a především předem známými ověřenými zákazníky, mezi něž patří především české obce a města. Ty platí spolehlivě, ale aktuálně až po dodání objednaných vozů. Projektem umožňujeme automobilce získat finanční prostředky na výrobu okamžitě. Představuje tak relativně bezpečnou investici do půjčky s pevným úrokem 12-15% a další skvělou příležitost pro členy klubu“ vysvětluje Petr Šedivý, CEO Venture Club Invest s.r.o. a předseda výboru Venture Club z.s.

O Venture Club:

Venture Club z.s. je investiční a společenský klub investorů a zájemců o investice, který sdružuje na 280 členů v investiční on-line platformě, provozované servisní organizací klubu, společností Venture Club Invest s.r.o. Skupina se zaměřuje na vyhledávání, organizování, spoluřízení investic, společenskou a vzdělávací činnost, zprostředkovává svým členům networking. Od roku 2016 přes něj prošly investice o objemu přes 595 milionů Kč, z toho v roce 2023 to bylo přes 80 milionů Kč. Mezi zainvestované projekty patří z již prodaných například všeobecné zdravotní pojištění psů a koček PetExpert a developerský projekt výstavby 108 bytů Klíčanka, z běžících investic projekt pro influencery a značky LaFluence, automobilka ZEBRA Group, dodavatel úložišť a FVE Greenbuddies Charging či výrobce baterií HE3DA Magna Energy Storage či poslední investovaná deep-tech společnost SANEZOO, zabývající se náročnými kontrolami kvality povrchů a strojovým viděním.

Napsat komentář