• Nové počítače s umělou inteligencí ThinkPad T14 Gen 5, T14s Gen 5, T16 Gen 3, X12 Detachable Gen 2 a ThinkBook 14 2v1 Gen 4 s procesory Intel® Core® Ultra™ představují novou vlnu personalizovaných podnikových počítačů.
 • Výjimečný koncept notebooku Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal poprvé představen veřejnosti.
 • Software Smart Connect sjednocuje digitální ekosystémy Lenovo a Motorola a vytváří jednotné prostředí pro více zařízení napříč segmentem počítačů, chytrých telefonů a tabletů.
 • Nové příslušenství včetně mobilního displeje ThinkVision™ M14t Gen 2, cestovní dokovací stanice USB-C Slim Travel Dock a 16palcového batohu ThinkPad Executive je navrženo pro lepší mobilitu uživatelů.
 • Lenovo Identity Advisor přináší uživatelům centralizovaný softwarový nástroj pro sledování digitální identity a ochranu osobních údajů.

Společnost Lenovo dnes na veletrhu MWC 2024 představila nová hardwarová a softwarová řešení, která zdůrazňují její zaměření na inovace podporované umělou inteligencí i cíle udržitelnosti. Mezi novinky patří profesionální notebooky ThinkPad a ThinkBook, které jsou stvořeny k vyššímu výkonu a všestrannosti a disponují funkcemi umělé inteligence pro vyšší produktivitu, kreativitu a efektivitu. Společnost Lenovo také představila výběr příslušenství navrženého pro vyšší produktivitu na cestách, včetně přenositelného displeje ThinkVision M14t Gen 2, cestovní dokovací stanice USB-C Slim Travel Dock pro snadnější práci na velkých projektech i mimo kancelář, a 16palcového batohu ThinkPad Executive s vylepšeným designem, který usnadní uživatelům přenášení jejich mobilní kanceláře. Oznámení o novém hardwaru doplňují také nově představená softwarová řešení včetně monitorovacího nástroje digitální identity Lenovo Identity Advisor a softwaru Smart Connect, který propojuje více zařízení a zlepšuje produktivitu uživatele. Společnost Lenovo také představila futuristický koncept notebooku ThinkBook Transparent Project Crystal, který je vybaven prvním 17,3palcovým průhledným Micro-LED displejem na světě1 a díky tomu přináší zcela transparentní obraz bez jakéhokoliv rámečku či okrajů.

Představení nového konceptu notebooku Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal

Posouvání hranic se zcela novým futuristickým konceptem

Inovativní koncept notebooku Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal představuje díky svému pozoruhodnému 17,3palcovému průhlednému Micro-LED displeji revoluci v interakci s uživatelem a tvorbě obsahu. S obrazovkou bez okrajů, průhlednou oblastí klávesnice a zdánlivě plovoucím designem podložky zosobňuje toto zařízení technologicky vyspělou jednoduchost a zvyšuje celkový uživatelský zážitek.

Výjimečnost tohoto notebooku se skrývá v jeho chytrém propojení virtuálního a skutečného světa. Díky síle obsahu generovaného umělou inteligencí (AIGC) otevírá průhledná obrazovka tohoto zařízení nové cesty profesionální spolupráce a efektivity. Umožňuje například interakci s fyzickými objekty a jejich překrytí digitálními informacemi zobrazenými na displeji za účelem vytvoření jedinečného obsahu. Průhledná obrazovka umožňuje bezproblémové začlenění do jakéhokoliv prostředí. Uživatelé mohou plynule přepínat mezi klávesnicí a kreslícím tabletem pomocí podporovaného chytrého pera a odemknout tak nové úrovně své kreativity. Umělá inteligence v kombinaci s průhledným displejem představí nové způsoby práce s daty a aplikacemi a nabídne příležitosti k vývoji nových funkcí.

Micro-LED technologie přináší mnoho výhod spojených s vývojem průhledných displejů. Vysoká sytost barev v kombinaci s výjimečným kontrastem a jasem 1000 nitů umožňuje optimální viditelnost uvnitř i venku, takže je vhodná pro jakékoliv prostředí. Tato technologie také nabízí více možností do  budoucna s další optimalizací kvality obrazu, odolnosti a nastavitelné propustnosti obrazu pro zajištění většího soukromí nebo naopak větší průhlednosti pro snadnou interakci s objekty z reálného světa. Díky své schopnosti zobrazovat videa a dynamické obrázky průhledný displej dokonale splyne s okolím.

Notebook Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal není jen konceptem. Představuje futuristickou perspektivu počítačů s umělou inteligencí a kombinuje digitální a fyzické prostředí, což může zlepšit uživatelský zážitek způsobem, který si zatím nikdo nedokázal představit.

Nová generace počítačů s umělou inteligencí určených pro podnikání

Představujeme nejnovější generaci profesionálních notebooků Lenovo – ThinkPad T14 Gen 5, ThinkPad T14s Gen 5, ThinkPad T16 Gen 3, ThinkPad X12 Detachable Gen 2 a ThinkBook 14 2v1 Gen 4. Tyto notebooky jsou poháněny nejnovějšími procesory Intel Core Ultra s technologií vPro® u vybraných modelů a operačním systémem Windows 11, a nabízí dokonalou kombinaci hardwarových a softwarových AI řešení pro lepší zabezpečení, energetickou účinnost a více pohlcujících zážitků. Díky stále se rozrůstajícímu výběru softwarových aplikací2, které těží z vyhrazené podpory umělé inteligence, mohou uživatelé využívat nové a vylepšené dovednosti svých zařízení v mnoha pracovních oblastech.

A computer with a keyboard and a keyboard Description automatically generated

ThinkPad T14s Gen 5 Luna Grey

S aplikací Copilot ve Windows nebo Copilot pro Microsoft 3653 a fyzickým Copilot klíčem na těchto nových noteboocích budou každodenní úkoly jednodušší, rychlejší a méně namáhavé než kdy dříve. Uživatelé mohou využívat nové funkce pro shrnutí webových stránek, napsání emailu či změnu nastavení nebo využít nové možnosti v aplikacích, jako jsou Teams, Outlook, PowerPoint3 a další.

Revoluce počítačů s umělou inteligencí je zde a společnost Lenovo je odhodlaná přeměnit své počítače a chytrá zařízení tak, aby poskytovala personalizovaná AI řešení. Nové notebooky Lenovo patří mezi první zařízení, která to umožní. Uživatelům nabízí dosud nejkomplexnější personalizované zážitky z používání počítače, pomáhají zefektivnit pracovní proces a zvýšit produktivitu. Ať už jde o spolupráci s kolegy, schůzky se zákazníky nebo analýzu dat a vytváření obsahu, nové notebooky ThinkPad a ThinkBook mohou urychlit pracovní postupy pomocí podporovaných softwarových nástrojů s umělou inteligencí a pomoci uživatelům s navýšením jejich kreativity a efektivity.

Nová úroveň produktivity: Objevte výjimečně výkonné notebooky řady ThinkPad T

Řada ThinkPad T zahrnuje nejúspěšnější profesionální notebooky Lenovo. Nové modely z této oblíbené produktové řady jsou ideální volbou pro náročné uživatele, kteří hledají vysoce výkonná a odolná zařízení s přístupem k nejnovějším funkcím pro zlepšení a zvýšení každodenní produktivity. Nejnovější generace notebooků ThinkPad T14, T14s, a T16 má zabudovaný designový prvek elegantního komunikačního panelu, který obsahuje 5Mpx kameru, mikrofony s potlačením okolního hluku a funguje také jak pomůcka pro snadné otevření a zavření notebooku jednou rukou. Komunikační panel navíc umožňuje osadit notebooky displejem s užšími rámečky. Zvyšuje tím poměr obrazovky k tělu zařízení, a to vede k propracovanějšími, tenčímu a lehčímu designu.

A computer with a screen showing a group of people Description automatically generated

Komunikační panel notebooku ThinkPad T14s Gen 5

Řada notebooků ThinkPad T navíc nově disponuje zabudovanými hmatovými značkami, které byly již v minulosti představeny pro modely ThinkPad X1 Carbon Gen 12 a ThinkPad X1 2v1 Gen 9. Tyto hmatové podněty jsou navrženy tak, aby zvýšily dostupnost a pomohly uživatelům se zrakovým postižením snadněji se orientovat na klávesnici. Často používaná klávesa Ctrl byla zaměněna za klávesu Fn, aby byla snadněji dostupná na levém okraji klávesnice. Také další inovace mají za cíl zlepšovat zkušenost koncových uživatelů, například:

 • Dvojité poklepání na tlačítko TrackPoint otevře TrackPoint Quick Menu, ve kterém mohou uživatelé přizpůsobit běžné funkce jako je nastavení mikrofonu a kamery.
 • Aplikace Lenovo View, fungující na Intel Core Ultra NPU pro nižší zátěž procesoru, poskytuje nástroje kamery pro vylepšení videa včetně nové funkce Low Light Enhancer, která dokáže zesvětlit video pořízené v prostředí s nedostatkem světla a odstranit z něj šum.
 • Řešení 3M Optical Film je dostupné na volitelných WUXGA displejích u modelu ThinkPad T14 Gen 5 a T14s Gen 5. Zabudovaný optický film zvyšuje jas displeje z 300 na 400 nitů, přičemž využívá až o 16 % méně energie4 a snižuje tak energetickou náročnost notebooku.
 • Nové modely ThinkPad T14 a T16 disponují vylepšenými funkcemi pro snadnější opravy.
 • Notebook ThinkPad T14 Gen 5 bude také dostupný s procesory řady AMD Ryzen 8040 se zabudovaným Ryzen AI, což poskytuje uživatelům větší výběr vysoce výkonných procesorů.

Inovace pro udržitelnost a snadné opravy

Společnost Lenovo postupně prostřednictvím inovací v dodavatelském řetězci, designu produktů a služeb přechází na model cirkulární ekonomiky a zaměřuje se také na model „návrh, použití, vrácení, opětovné použití“ (design, use, return, re-use) či podporu demontáže svých zařízení a recyklace. Společnost Lenovo do svých produktů již nějakou dobu používá recyklovaný plast vzniklý v rámci uzavřeného systému recyklace a jejím cílem je v letech 2025-2026 recyklovat více než 362 milionů kg produktů na konci jejich životnosti. Zároveň si klade za cíl využít více než 136 milionů kg recyklovaného plastu ve svých produktech a dále zlepšovat udržitelnost svých obalových materiálů5.

Závazek společnosti Lenovo k udržitelnosti je patrný také na produktové řadě ThinkPad, která ilustruje oddanost společnosti vůči cirkulární ekonomice. Notebooky ThinkPad upřednostňují udržitelné principy od návrhu designu až po nakládání se zařízením na konci životnosti. Při výrobě jsou používány recyklované materiály, které podporují filozofii odpovědného získávání zdrojů a minimalizují odpad. Notebooky ThinkPad jsou navíc navrženy pro dlouhou životnost, což umožňuje jednodušší opravu a modernizaci, která dále prodlužuje dobu užívání.

A close-up of a computer Description automatically generated

Možnosti oprav u notebooku ThinkPad T14 Gen 5

Notebooky ThinkPad T14 Gen 5 a T16 Gen 3 byly na základě poznatků od společnosti iFixit Solutions navrženy tak, aby umožňovaly jednodušší opravu. Jedním z těchto kroků je rozšíření počtu dílů vyměnitelných zákazníkem (CRU) včetně baterie s bezkabelovým konektorem, plně osazeného DIMM designu a možnosti výměny SSD a WWAN. Notebooky také nově disponují vizuálními indikátory pro snadnější opravy. S podporou od společnosti iFixit vytvořila společnost Lenovo nové návody pro opravy včetně video postupů pro všechny CRU díly a zároveň zjednodušila proces objednávání těchto dílů. Tyto kroky povedou k prodloužení životnosti zařízení, snížení množství elektronického odpadu a zároveň přinesou firmám i jednotlivcům možnost úspory nákladů. Díky těmto vylepšením také notebooky ThinkPad T14 Gen 5 a T16 Gen 3 získaly 9,3 bodů prozatímního skóre opravitelnosti iFixit z celkových 10 možných.

A black computer with a keyboard Description automatically generated

Nový Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 2 přináší produktivitu kamkoliv potřebujete

Ideální spojení výkonu, přenositelnosti a všestrannosti

Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 2 se může pochlubit displejem s poměrem stran 3:2 s ochrannou vrstvou Corning® Gorilla® Glass pro optimální odolnost a ohromující vizuální zážitek. Tento elegantní tablet, poháněný poslední generací procesorů řady Intel Core Ultra U, posouvá produktivitu na zcela novou úroveň díky integrovanému AI enginu a přináší bezproblémový uživatelský zážitek. Zařízení je navíc vybaveno až 32GB Dual Channel LPDDR5x operační pamětí, která umožňuje uživatelům bez problémů zvládat multitasking nebo úkoly náročné na výkon. Se svou odpojitelnou podsvícenou klávesnicí, která zároveň slouží jako kryt tabletu a je vybavena TrackPadem se třemi tlačítky a volitelným magnetickým perem, nabízí zařízení zvýšenou všestrannost a pohodlí pro profesionály na cestách. Přední 5Mpx + IR kamera a zadní 8Mpx kamera navíc zajistí naprosto jasné videohovory a působivé možnosti fotografie. Díky podpoře připojení CAT16 4G WWAN budou mít uživatelé jistotu, že dokáží být online kdykoliv je potřeba. Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 2 je skutečným důkazem inovace a praktičnosti a nabízí své služby především vysoce vytíženým profesionálům na cestách, jako jsou zaměstnanci v oblasti pojišťovnictví, zdravotnictví nebo soudnictví. Toto spolehlivé a všestranné zařízení je totiž navržené přesně pro jejich potřeby, včetně pořizování fotodokumentace, vyplňování formulářů, digitálních podpisů a dalších.

A computer with a toucan on the screen Description automatically generated

Nový ThinkBook 14 2v1 Gen 4 s funkcemi umělé inteligence pro zaměstnance v malých a středních firmách

Vylepšený všestranný ThinkBook 2v1: chytřejší než kdy dřív

Lenovo ThinkBook 14 2v1 Gen 4 zaujme uživatele svým inovovaným designem otočného pantu a elegantním, tenkým 16,85mm profilem, stejně jako nízkou váhou 1,64 kg. Čtyřstranný úzký rámeček kolem displeje vylepšuje celkový vizuální zážitek a díky tomu se notebook může pochlubit 90% poměrem obrazovky k tělu u 14palcového modelu s poměrem stran 16:10. Společnost Lenovo, která je proslulá svým smyslem pro detail, vybavila tento model novou klávesnicí s 1,5mm zdvihem kláves pro pohodlné a přesné psaní. Větší touchpad vyrobený z materiálu Mylar připomínajícího sklo ještě více usnadní interakci uživatele s notebookem. Nové chytré pero Magnetic Slim Pen navíc umožní bezproblémové dotykové používání. Pro větší zabezpečení a pohodlí při přihlašování je ThinkBook 14 2v1 Gen 4 vybaven čtečkou otisků prstů Match-on-Chip a volitelnou infračervenou kamerou s mechanickou krytkou.

Společnost Lenovo také reaguje na možnosti umělé inteligence tím, že do své produktové řady ThinkBook začlenila řadu funkcí navržených pro zlepšení optimalizace zařízení a inteligentních softwarových nástrojů. Smart Power pomáhá uživatelům v dosažení správné rovnováhy mezi energií, výkonem a výdrží baterie, zatímco Smart Meeting zlepšuje zážitek z videokonferencí pomocí vylepšených funkcí videa a správy kvality zvuku. Závazek společnosti Lenovo k udržitelnějším postupům ve výrobě je patrný ze začlenění 50 % recyklovaného hliníku do spodního krytu notebooku a také ze zvýšeného používání PPC plastových materiálů, který je z 50 % obsažený v krytech kláves a až z 90 % ve vybraných dílech.

Příslušenství Lenovo pro mobilní kancelář

Zažijte produktivitu na cestách s mobilním monitorem Lenovo ThinkVision M14t Gen 2 Mobile Monitor (Touch), nejlepším 10bodovým dotykovým mobilním displejem s až 4096 úrovněmi tlaku pro bezproblémovou interakci se zařízením i digitálním obsahem. Tento 14palcový monitor má displej s poměrem stran 16:10 a nabízí jas 300 nitů, rozlišení 2240 x 1400, kontrastní poměr 1500:1 a 100% barevné pokrytí sRGB. Zabudovaný IPS panel nabízí široké pozorovací úhly pro snadné sdílení obsahu a třístranný téměř bezokrajový rámeček, který maximalizuje zobrazovací plochu, na níž uživatelé uvidí a zvládnou více práce. Díky technologii Natural Low Blue Light s certifikací TÜV Rheinland a technologii Eyesafe jsou oči uživatelů chráněny bez zkreslení barev.

A close-up of a computer Description automatically generated

ThinkVision M14t Gen 2 Mobile Monitor (Touch) připojený k notebooku ThinkPad X1 Carbon

Použití tohoto monitoru je pohodlné a všestranné díky duálnímu USB-C rozhraní pro nabíjení a připojení k dalším zařízením. Prostřednictvím tohoto rozhraní mohou uživatelé rozšířit obrazovku svého notebooku nebo smartphonu6 a dokonce nabíjet zařízení pomocí přenosu energie power-pass through nebo jednoho AC/DC adaptéru7. Monitor váží pouhých 700 gramů a jeho tělo má profil tenký pouhých 4,6 milimetrů. Uživatelům nabídne širokou škálu pozic a jejich nastavení, včetně naklonění, otáčení a zdvihu displeje. Přepínání mezi režimy na výšku a na šířku je snadné díky hardwarovému klíči ve tvaru písmene L a senzorům automatického otáčení. Úprava nastavení je mimořádně snadná díky nabídce přímo na obrazovce. Lenovo ThinkVision M14t Gen 2 Mobile Monitor (Touch) je ideálním společníkem pro profesionály na cestách.

Nový 16palcový batoh Lenovo ThinkPad Executive navržený pro profesionály

Nový 16palcový batoh Lenovo ThinkPad Executive je ztělesněním vytříbeného, vysoce kvalitního profesionálního pouzdra na notebook, který je perfektní volbou pro často cestující profesionály. Díky svému modernímu a elegantnímu tenkému designu tento batoh dokonale kombinuje styl a praktičnost. Jeho dominantou je velký úložný prostor a materiál z vysoce kvalitních recyklovaných PET materiálů. Bez problémů zapadne do formálního i neformálního prostředí a hodí se pro každou příležitost. Batoh ThinkPad Executive se také může pochlubit dvěma skrytými a přitom snadno přístupnými bezpečnostními kapsami a speciální kapsou s RFI blokováním navrženou pro bezpečnost osobních věcí uživatele. Je vyroben z mimořádně odolných materiálů, jako je 2520D Ballistic recyklovaný PET pro maximální odolnost vůči odírání a roztržení na vnější straně, podšívka rip-stop a kovové přezky a zipy. Díky tomu dokáže svého majitele doprovázet na pracovních cestách dlouhé roky.

Cestovní dokovací stanice Lenovo USB-C Slim Travel Dock je dokonalým společníkem pro moderní profesionály, kteří chtějí být vždy napřed v dnešním rychle se měnícím digitálním světě. Se svými osmi strategicky umístěnými porty, které rozšiřují konektivitu pro jakýkoliv podporovaný notebook, poskytuje tato dokovací stanice vyšší produktivitu bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. Nejenže dokáže efektivně napájet 4K displej, ale jeho univerzální kompatibilita také nabízí až 65W napájení pro notebooky pomocí USB-C8. To co odlišuje tuto dokovací stanici od ostatních je její závazek k udržitelnosti – s 66% podílem recyklovaného PPC plastu v těle zařízení.

Dokovací stanice je navržena pro pracovníky, kteří běžně pracují vzdáleně a ve svém těle kombinuje styl a funkčnost spolu s hybridním pracovním zážitkem. Kromě podpory rozlišení 4K při frekvenci 60 Hz pro vysoce kvalitní obraz umožňuje díky inovativní správě kabelů také plynulý přenos dat prostřednictvím USB portů.

„Ve společnosti Lenovo věříme, že budoucnost technologií spočívá v inovacích poháněných umělou inteligencí a udržitelných postupech. S našimi nejnovějšími hardwarovými a softwarovými řešeními, včetně futuristického konceptu notebooku s průhledným displejem, který jsme zde na veletrhu MWC představili, i nadále posouváme hranice možného,” řekl Eric Yu, senior viceprezident produktového centra SMB and Commercial v segmentu Intelligent Devices Group ve společnosti Lenovo. “Naše nové firemní notebooky ThinkPad a ThinkBook nejsou jen výkonné a všestranné, ale předvádí také možnosti AI funkcí, které zvyšují produktivitu, kreativitu a efektivitu. Jsme hrdí na to, že stojíme na špici inovací poháněných umělou inteligencí a jsme odhodláni nadále našim zákazníkům poskytovat špičková řešení.“

Smart Connect – zjednodušení prostřednictvím jednotného ekosystému

Společnosti Lenovo a Motorola spojily své síly a představily softwarové řešení Smart Connect, které sjednocuje digitální ekosystémy a vytváří bezproblémový zážitek pro více zařízení najednou. Smart Connect přináší možnosti spolupráce napříč více zařízeními pro větší produktivitu, sdílení možností zařízení a správy dat a dokazuje, že celek ve vždy větší než jeho části. Se softwarem Smart Connect mohou uživatelé plynule procházet úkoly mezi počítačem, telefonem a tabletem 9 při zachování nepřetržitého toku dat, užívat si bezproblémové a bezpečné sdílení souborů, přistupovat k mobilním aplikacím na počítači a dokonce snadno spravovat oznámení z telefonu.

Ať už jde o práci, tvorbu obsahu nebo hraní her na počítači, komunikaci a sledování obsahu na chytrém telefonu nebo přenášení všech důležitých informací pro cestování na tabletu, plynulé přepínaní mezi zařízeními a sdílení obsahu napříč několika ekosystémy je nyní možné pouhým pohybem prstu po displeji. Se Smart Connect mohou uživatelé sledovat film na tabletu a přetažením do počítače pokračovat ve sledování jinde, poslouchat podcast na chytrém telefonu během cesty z práce a dokončit jej doma na notebooku, pracovat na dokumentu na počítači a dále jej upravovat na chytrém telefonu10, a dokonce spustit prezentaci na stolním počítači a následně jí přenést do tabletu pro větší mobilitu.

Smart Connect umožňuje uživatelům kontrolovat svá zařízení pomocí jedné myši či klávesnice, využívat kameru s vysokým rozlišením na telefonu Motorola jako webkameru pro lepší vzhled během virtuálních hovorů a dokonce proměnit svůj telefon na hotspot pro připojení tabletu nebo počítače k internetu bez nutnosti upravit nastavení nebo hesla. Díky funkci Share Hub navíc mohou uživatelé okamžitě sdílet své poznámky, upravovat dokumenty a dokonce přehrát filmy ve vysokém rozlišení na propojených zařízeních bez nutnosti přenášet soubory nebo vytvářet jejich kopie.

Centralizace a klidná mysl

V souvislosti se svým závazkem poskytovat chytřejší technologie pro každého představila společnost Lenovo řešení pro monitorování digitální identity Lenovo Identity Advisor poháněné technologií Norton™, které uživatele upozorní na podezřelou aktivitu a pomáhá jim obnovit jejich identitu v případě krádeže. Lenovo Identity Advisor je centralizovaný nástroj určený pro aktivní uživatele online služeb, včetně internetového bankovnictví, nakupování, hraní online her nebo konzumace obsahu sociálních sítí, kteří mají obavu o své soukromí a chtějí chránit své osobní údaje.

Lenovo Identity Advisor aktivně monitoruje dark web a sítě pro sdílení souborů a upozorní uživatele, pokud nalezne jeho osobní informace nebo potenciální hrozby11. Ve vybraných oblastech může Lenovo Identity Advisor monitorovat účty na sociálních sítích a informovat uživatele o změně nastavení účtu, sdílení rizikových odkazu, nalezení nevhodného obsahu a dalších hrozbách12. Pokud dojde k prolomení identity uživatele, funkce Identity Restoration Specialists poskytne poradenství a podporu včetně vyhodnocení reklamací, řešení problémů s obchodníky, vládními agenturami a finančními institucemi. Zároveň má přístup k více než 7000 ověřeným procesům internetových podvodů z celého světa.

Další nástroje dostupné v softwaru Lenovo Identity Advisor zahrnují pomoc uživatelům se zrušením nebo výměnou kreditních a identifikačních karet v případě ztráty nebo odcizení peněženky, sledování bankovních účtů kvůli nepravidelným transakcím a upozornění uživatelů v případě rozsáhlého úniku dat13. Lenovo Identity Advisor přichází v 30denní bezplatné nabídce a je aktuálně k dispozici prostřednictvím Lenovo Vantage pro všechny zákazníky.

Cena a dostupnost1

 • Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 bude na našem trhu dostupný od dubna 2024, cena pro český trh bude upřesněna.
 • Lenovo ThinkPad T14s Gen 5 bude na našem trhu dostupný od dubna 2024, cena pro český trh bude upřesněna.
 • Lenovo ThinkPad T16 Gen 3 bude na našem trhu dostupný od dubna 2024, cena pro český trh bude upřesněna.
 • Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 2 bude na našem trhu dostupný od června 2024, cena pro český trh bude upřesněna.
 • Lenovo ThinkBook 14 2v1 Gen 4 bude na našem trhu dostupný od června 2024 za cenu začínající na 1099 EUR (cena pro český trh bude upřesněna).
 • Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t Gen 2 Mobile Monitor (Touch) bude na našem trhu dostupný od června 2024 za cenu začínající na 399 EUR (cena pro český trh bude upřesněna).
 • 16palcový batoh Lenovo ThinkPad Executive bude na našem trhu dostupný od června 2024 za cenu začínající na 169 EUR (cena pro český trh bude upřesněna.
 • Cestovní dokovací stanice Lenovo USB-C Slim Travel Dock bude na našem trhu dostupná od dubna 2024 za cenu začínající na 63 EUR (cena pro český trh bude upřesněna).
 • Notebook Lenovo ThinkBook Transparent Project Crystal je zatím ve fázi konceptu a v současné době není k dispozici k prodeji.
 • Nové řešení Lenovo Identity Advisor přichází v 30denní bezplatné nabídce a je aktuálně k dispozici prostřednictvím Lenovo Vantage pro všechny zákazníky. Pro více informací navštivte stránky Lenovo Identity Advisor.

Pro více informací a produktové fotky navštivte Press Kit Lenovo pro MWC 2024 na webu StoryHub.

Prohlédněte si stánek společnosti Lenovo na veletrhu MWC pomocí virtuální reality přímo na stránkách veletrhu MWC.

Produktové specifikace

 ThinkPad T14 Gen 5ThinkPad T16 Gen 3
VýkonProcesoryIntel Core Ultra procesory s Intel vProProcesory AMD Ryzen 8040 SeriesIntel Core Ultra procesory s Intel vPro
OSWindows 11 Pro
PaměťAž 64GB DDR5 dual SODIMM (CRU)
ÚložištěAž 2TB PCIe Gen4x4 SSD (CRU)
Možnosti grafikyModely s procesory Intel: Až Integrated Intel Arc

Modely s procesory AMD: integrovaná grafika AMD Radeon

DisplejAž 14” 2.8K OLED, 400nit, 120Hz, Dolby Vision®, Eyesafe, HDR True Black 500Až 16” 4K OLED 1.2t, HDR True Black 500, Eyesafe
AudioSystém reproduktorů Dolby Audio® otočený směrem k uživateli (Dolby Atmos® u modelu ThinkPad T16)

Dolby Voice®

2 x reproduktor (90% PCC plast)

2 x mikrofon

Kamera5Mpx USB; 5Mpx + IR USB
Baterie39.3 Wh (90% PCC plast); 52.5 Wh (90% PCC plast) (CRU)52.5 Wh nebo 86 Wh (90% PCC plast) (CRU)
ZabezpečeníČipdTPM 2.0
FyzickéDotyková čtečka otisků prstů v tlačítku pro zapnutí nebo čtečka Match-on-Chip na dedikovaném místě na klávesnici

Možnost IR kamery s rozpoznáváním obličeje Windows Hello

Kryt webkamery

Slot pro zámek Kensington Nano

KonektivitaPorty2 x USB-C (Thunderbolt 4 u modelů s procesory Intel)
2 x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps15
1 x HDMI 2.1
1 x RJ45, 1 x Audio combo, 1 x Nano SIM
WirelessAž Wi-Fi 7, Wi-Fi 6E
Až 5G sub-6 eSIM, 4G LTE (CAT6 eSIM) (CRU)
Bluetooth® 5.3 (Windows 11)
DesignRozměry
(Š x H x V)
315.9 x 223.7 x 17.7mm359.7 x 251.7 x 23.5mm
VáhaZačíná na 1,30 kgZačíná na 1,63 kg
BarvaEclipse Black, Luna GreyEclipse Black
 ThinkPad T14s Gen 5ThinkPad X12 Detachable Gen 2
VýkonProcesoryIntel Core Ultra procesory s Intel vPro
OSWindows 11 Pro
PaměťAž 64GB LPDDR5x dual channelAž 32GB LPDDR5x
ÚložištěAž 2TB PCIe Gen4x4 SSDAž 1TB PCIe Gen4x4 SSD
Možnosti grafikyAž integrovaná Intel ArcIntegrovaná grafika Intel
DisplejAž 14” 2.8K OLED, 400 nitů, Eyesafe, HDR True Black 50012.3” WUXGA Low-power IPS, 400 nitů
AudioDolby Atmos

Dolby Voice

2 x reproduktor (90% PCC plast)

2 x mikrofon

Dolby Audio

Dolby Voice

2 x reproduktor (30% PCC plast)

2 x mikrofon

Kamera5Mpx USB; 5Mpx + IR USB8Mpx kamera otočená do prostoru, 5Mpx + IR kamera
Baterie58 Wh (90% PCC plastový rám baterie)42 Wh (25% PCC plast)
ZabezpečeníČipdTPM 2.0
FyzickéDotyková čtečka otisků prstů v tlačítku pro zapnutí nebo čtečka Match-on-Chip na dedikovaném místě na klávesnici

Možnost IR kamery s rozpoznáváním obličeje Windows Hello

Kryt webkamery

Slot pro zámek Kensington Nano

KonektivitaPorty2 x USB-C Thunderbolt 4

2 x USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps15

1 x HDMI 2.1

1 x Audio combo, 1 x Nano SIM

1 x USB-C Thunderbolt 4 s Power Delivery 3.0 a DisplayPort 2.1

1 x USB-C 10Gbps14 s Power Delivery 3.0 a DisplayPort 2.1

1 x Audio combo, 1 x Nano SIM

WirelessAž Wi-Fi 7 (pouze u modelu T14s), Wi-Fi 6E
Až 5G sub-6 (pouze u modelu T14s v provedení Eclipse Black), 4G LTE (CAT16)
Bluetooth 5.3 (Windows 11)
DesignRozměry
(Š x H x V)
Eclipse Black: 313.6 x 219.4 x 16.9 mm

Luna Grey: 313.6 x 219.4 x 16.6 mm

283.3 x 203.5 x 8.8 mm (14.5 mm s klávesnicí)
VáhaZačíná na 1.24 kg0.76kg (Tablet)

0.34kg (Klávesnice)

 ThinkBook 14 2v1 Gen 4
VýkonProcesoryNejnovější procesory Intel Core Ultra
OSAž Windows 11 Pro
PaměťAž 64GB DDR5 dual DIMM
ÚložištěAž 2TB PCIe SSD
Možnosti grafikyIntegrovaná grafika Intel
Displej14” WU IPS 16:10, 300 nitů, 100% sRGB, TÜV Rheinland, Low Blue Light a Eyesafe
Audio2 x 2W reproduktor Harman® s Dolby Atmos (30% PCC recyklovaný plast v krytu reproduktoru)
KameraFHD nebo FHD IR hybridní kamera s duálními digitálními mikrofony
Baterie60 Wh (25% PCC recyklovaný plast v baterii, 90% v AC adaptéru)
ZabezpečeníČipDTPM 2.0
FyzickéDotyková čtečka otisků prstů Match-on-Chip v tlačítku pro zapnutí

Možnost IR kamery s rozpoznáváním obličeje Windows Hello

Kryt webkamery

Slot pro zámek Kensington Nano

KonektivitaPorty1 x USB-C Thunderbolt 4 s Power Delivery 3.0 a DisplayPort 2.1

1 x USB-C 10Gbps14 s Power Delivery 3.0 a DisplayPort 2.1

2 x USB-A 2.0 5Gbps15

1 x HDMI 2.1, 1 x čtečka MicroSD karet

1 x Audio combo

WirelessAž Wi-Fi 6E
DesignRozměry
(Š x H x V)
312 x 223.5 x 16.85-18.7 mm
VáhaZačíná na 1.64 kg
Lenovo ThinkVision M14t Gen 2 Mobile Monitor (Touch)
DisplejVelikost14 palců
PanelIPS
Rámeček3stranný téměř bezokrajový
Rozlišení2240 x 1400
Jas300 cd/m2
Poměr stran16:10
Kontrastní poměr1500:1
Barevný gamut100% sRGB
Obnovovací frekvence60Hz
Dotyková obrazovka10bodový dotykový panel (4096 úrovní tlaku)
KonektivitaUSB2 x USB Type-C (Plná funkčnost – přenos dat, médií a napájení)
DesignNastaveníÚhel náklonu: -5° / +90°
Nastavení výšky: 11 mm
Otočení: -90° / +90°
Rozměry bez stojánku

(Š x H x V)

314.8 x 4.6 x 223.1 mm
Váha*0.7kg
OstatníCertifikaceCertifikát TÜV Rheinland Natural Low Blue Light

Eyesafe 2.0

V baleníMonitor se stojánkem

1 x USB Type-C to Type-C Gen 1 kabel

1 x ochranný obal

1 x dotykové pero

1 x dongle ve tvaru L

2 x klipy

O společnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globální technologická společnost s obratem 62 miliard USD, která se nachází na 217. místě v žebříčku Fortune Global 500, zaměstnává 77 000 lidí po celém světě a každý den poskytuje služby milionům zákazníků na 180 trzích. Společnost Lenovo, která se zaměřuje na odvážnou vizi poskytovat chytřejší technologie pro všechny, navázala na svůj úspěch největší světové počítačové společnosti další expanzí do klíčových oblastí růstu, které podporují rozvoj „nových IT technologií“ (klient, edge, cloud, sítě, AI) včetně serverů, úložišť, mobilních zařízení, řešení a služeb. Tato transformace spolu s inovacemi Lenovo, které mění svět, vytváří inkluzivnější, důvěryhodnější a udržitelnější digitální společnost pro každého a kdekoli. Společnost Lenovo je zapsána na hongkongské burze cenný papírů pod značkou Lenovo Group Limited (HKSE: 992) (ADR: LNVGY). Pokud chcete vědět více, navštivte stránky https://www.lenovo.com a přečtěte si nejnovější zprávy prostřednictvím StoryHub.

1 Výzkum provedený společností Lenovo k 25. únoru 2024 zjistil, že dosud nebyl představen žádný jiný notebook se 17,3palcovým transparentním displejem.

2 AI funkce mohou vyžadovat zakoupení softwaru, předplatného nebo povolení poskytovatele softwaru či platformy a mohou mít specifické požadavky na konfiguraci nebo kompatibilitu.

3 Copilot pro Microsoft 365 nemusí být dostupný na všech trzích a ve všech jazykových mutacích. Pro jeho získání musí mít firemní zákazníci licenci Microsoft 365 E3 nebo E5 nebo Office 365 E3 nebo E5, a firemní zákazníci musí mít licenci pro Microsoft 365 Business Standard nebo Business Premium.

4 Údaje o úsporách energie jsou přibližné a založené na interním testování v optimálních laboratorních a síťových podmínkách. Skutečný výkon a úspora energie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech, včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínkách, bezdrátových funkcích, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorech.

5 Více informací o závazku společnosti Lenovo k udržitelnosti naleznete na stránkách https://www.lenovo.com/us/en/about/sustainability/

6 Rozšíření obrazovky může fungovat pouze v případě, že se Lenovo ThinkVision M14t Gen 2 připojí ke kompatibilnímu USB-C notebooku nebo v případě, že operační systém smartphonu toto rozšíření podporuje.

7 AC/DC adaptér je prodáván samostatně.

8 Dokovací stanice Lenovo USB-C & Thunderbolt Docks fungují s notebooky, které podporují průmyslový standard protokolů USB-C Alt-Mode nebo Thunderbolt prostřednictvím portu USB-C.

9 Software Smart Connect je dostupný na jakémkoliv počítači s OS Windows 10 a novější, chytrém telefonu s OS Android 12 a novější a tabletu s OS Android 14 a novější. Vyžaduje stažení samostatné aplikace. Počítač, tablet a mobilní zařízení pro bezdrátové připojení musí sdílet stejný přístupový bod Wi-Fi AP (access point).

10 Smart Connect nepodporuje souběžné úpravy stejného souboru na různých zařízeních.

11 Dark Web Monitoring není k dispozici ve všech zemích. Sledované informace se liší podle země pobytu nebo podle výběru určitého plánu. Ve výchozím nastavení sleduje software emailovou adresu uživatele a začíná okamžitě. Po přihlášení k účtu je možné zadat další informace pro sledování.

12 Nezahrnuje monitorování chatů nebo přímých zpráv. Nemusí identifikovat veškerou kyberšikanu, explicitní nebo nezákonný obsah nebo nenávistné projevy.

13 Služba není dostupná ve všech zemích.

14 Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu ani možnosti dopravy a mohou se změnit bez předchozího upozornění; platí dodatečné smluvní podmínky. Ceny jednotlivých prodejců se mohou lišit. Data dostupnosti a barevná provedení se mohou lišit v závislosti na geografické poloze a produkty mohou být dostupné jen na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídky produktů, funkce a specifikace.

15 Skutečná přenosová rychlost USB se bude lišit a v závislosti na mnoha faktorech, jako je schopnost zpracování hostitelských a periferních zařízení, atributy souborů a další faktory související s konfigurací systému a vaším operačním prostředím, může být pomalejší než maximální propustnost.

LENOVO, THINKPAD, THINKBOOK a THINKVISION jsou ochranné známky společnosti Lenovo. MWC je ochranná známka společnosti GSMA Ltd. Intel, Intel Core Ultra, Intel Arc, vPro a Thunderbolt jsou ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností v USA a/nebo dalších zemích. AMD, Radeon, Ryzen a jejich kombinace jsou ochranné známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. 3M je celosvětová ochranná známka společnosti 3M. iFixit je ochranná známka společnosti iFixit. Corning a Gorilla jsou ochranné známky společnosti Corning Inc. Ochranná známka TÜV Rheinland je mimo jiné chráněna evropskou ochrannou známkou registrovanou pro společnost TÜV Rheinland AG. MOTOROLA je ochranná známka společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Dolby, Dolby Vision, Dolby Atmos, Dolby Audio a Dolby Voice patří mezi registrované a neregistrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories, Inc. v USA a/nebo v dalších zemích. Harman je ochranná známka společnosti Harman International Industries, Inc. BLUETOOTH je ochranná známka společnosti Bluetooth Special Interest Group (SIG). Eyesafe je ochranná známka společnosti Eyesafe Inc. Wi-Fi je ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance. Všechny další ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků ©2024, Lenovo Group Limited.

Napsat komentář