Česká společnost Audiopro je nově zahrnuta do programu autorizovaných poskytovatelů řešení Peplink a Starlink. Tyto společnosti přicházejí se společným řešením pro celosvětově dostupný, robustní, spolehlivý, škálovatelný a vysokorychlostní satelitní internet za využití družic společnosti SpaceX a inteligentních routerů společnosti Peplink. Na základě uzavřené dohody budou produkty a služby dodávány prostřednictvím globální sítě autorizovaných poskytovatelů společného řešení Peplink a Starlink, mezi které se zařadila česká společnost Audiopro.

„Jsme velmi rádi, že můžeme nabízet špičkové technologie zahrnující stabilní a cenově dostupné připojení k vysokorychlostní síti odkudkoli, včetně instalací v náročných přírodních podmínkách, a to i za pohybu. Náš dlouholetý partner společnost Peplink uzavřela dohodu se společností SpaceX a stává se tak autorizovaným dodavatelem technologie Starlink,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Tato služba satelitního internetu, která je tvořena vlastní sítí družic firmy SpaceX poskytuje širokopásmové připojení k internetu, které je dostupné v libovolné lokalitě bez ohledu na to, jak je vzdálená od velkých aglomerací. Společné řešení bude kombinovat terminály Starlink Flat High Performance a routery Peplink SD-WAN.

Trvalé internetové připojení i na cestách a v odlehlých oblastech

Pro mobilní internet, případně k jeho užití v geograficky odlehlých lokalitách bývá zajištění spolehlivého, rychlého a cenově dostupného připojení k internetovým službám často problematické. Pro jeho zajištění je třeba mnohdy sahat k významným kompromisům, které použití internetu limitují.

„Společné řešení Peplink a Starlink, které je k dispozici skrze globální síť autorizovaných dodavatelů, je odpovědí na zmíněné limity. Spolehlivé a cenově dostupné vysokorychlostní připojení bude tímto způsobem k dispozici i v těch geograficky nejobtížnějších lokalitách,“ dodává Milan Rakowski z Audiopro.

Nová hardwarová i softwarová řešení dokážou zajistit nepřetržité připojení prakticky v jakékoliv situaci od samoobslužných pokladen a vzdálených kanceláří přes potřeby mobilních vysílacích společností či záchranných složek až po plachetnice plující kolem světa. „Naše kombinované řešení nyní libovolné společnosti kdekoliv na světě zajistí přístup k cenově dostupnému, rychlému a spolehlivému vysokorychlostnímu internetu,“ říká Alex Chan, CEO a zakladatel společnosti Peplink.

O službě Starlink společnosti SpaceX:

Starlink poskytuje vysokorychlostní satelitní internet s nízkou latencí uživatelům po celém světě. Tato největší a nejpokročilejší konstelace družic na světě využívá nízkou oběžnou dráhu Země, díky níž poskytuje svým uživatelům širokopásmový internet pro streaming, online gaming, videokonferenční hovory a další účely. Služba Starlink je konstruována a provozována technologickou společností SpaceX, která při vybudování nejpokročilejšího internetového systému na světě využívá bohaté zkušenosti z aerokosmického průmyslu – z provozu kosmických lodí i orbitálních operací.

O společnosti Peplink:

Peplink vyvíjí hardwarová a softwarová řešení, která pomáhají zajistit spolehlivé připojení k internetu. Podnikům nejrůznějšího zaměření pomáhá zvládat i ta nejnáročnější síťová prostředí. Díky technologiím Peplink mají spolehlivé, rychlé a cenově výhodného připojení desítky tisíc zákazníků. Společnost Peplink, známá především svými technologiemi pro SD-WAN sítě, poskytuje kompletní řadu síťových zařízení, softwarových řešení a služeb.

Napsat komentář