Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel 4K DLP projektorů a digitálních lifestylových zařízení, uvádí na trh X3100i a X500i. Dva nové 4K HDR projektory určené konzolovým hráčům jsou optimalizované pro hraní nejnovějších AAA herních titulů a nabízí mimořádné audiovizuální detaily.

Oba nové projektory X3100i a X500i navazují na úspěšný model X3000i a integrují zcela nový engine zdokonalující reprodukci detailů. Díky použitým technologiím HDR-PRO, CinematicColor a CinematicSound přináší zájemcům výrazně kvalitnější zážitek, než bylo doposud možné.

Projektory jsou navrženy v duchu futuristického stylu a pro maximálně flexibilní umístění, resp. instalaci do vhodné projekční vzdálenosti včetně možnosti digitálního přiblížení a oddálení obrazu, korekce lichoběžníkového zkreslení a v případě modelu X3100i i vertikálního posunu obrazu.

„Naše nové herní projektory řady X jsou revolucí pro hraní ve vysokém rozlišení, a to díky 4K HDR a nízkému zpoždění na vstupu. Stávají se tak ideální platformou pro hraní AAA her v různém prostředí,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Vlajková loď X3100i vytvoří dokonalou herní místnost bez kompromisů, zatímco X500i se soustředí na spontánní využití v malých místnostech, které promění v malý herní koutek.“

Vysokého zobrazovacího výkonu je dosaženo díky 4K rozlišení s celkovým počtem 8,3 milionu pixelů, technologii HDR-PRO využívající SSI Dynamic Black a HDR tone mapping pro dosažení vynikajícího kontrastu a realistických stínů, a technologii CinematicColor poskytující vysoký jas a hloubku barev v širokém barevném gamutu až do rozsahu 100 % DCI-P3.

Do detailu vyladěný zvuk v rámci technologie CinematicSound využívá inovativní symetrické umístění reproduktorů treVolo a speciální obvody pro zpracování signálu, které vytváří 3D prostorový efekt včetně kvalitní reprodukce bohatých plných nízkých i středních frekvencí.

Vizuální i zvukové efekty jsou přenášeny s minimálním zpožděním pouhých 4,16 ms, což umožňuje okamžité reakce hráčů. Model X3100i podporuje 4,2 ms při 240 Hz, 8,22 ms při 120 Hz a rozlišení 1080p, respektive 16,9 ms při 60 Hz a rozlišení 4K nebo 2K. Minimalizaci doby odezvy lze podpořit i vypnutím různých nastavení, např. lichoběžníkového zkreslení, overscanu a dalších.

K dispozici jsou také herní režimy přizpůsobující nastavení projektoru různým žánrům her, ať už to jsou sportovní, střílečky nebo závodní. Projektory nabízí také režim Auto Game Mode pro automatickou detekci her a následnou optimalizaci odezvy a audiovizuálního nastavení pro každou konzoli. Funkce SettingXChange umožňuje snadné přepínání přednastavených barevných režimů za chodu.

Oba nové projektory z řady X jsou vybaveny operačním systémem Android TV s oficiální certifikací od Googlu a vestavěnou aplikací Netflix, které společně přináší další aplikace, filmy, seriály, sport či široké spektrum her. Podpora eARC a S-PDIF umožňuje přenos originálního zvuku v plné kvalitě do externího zvukového systému.

BenQ X3100i je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 57 990 Kč s DPH v České republice a 2390 euro s DPH na Slovensku.

BenQ X500i je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 38 990 Kč s DPH v České republice a 1605 euro s DPH na Slovensku.

Více informací o projektorech je k dispozici na webu https://www.benq.eu/cs-cz/projector.html

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení. V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”).

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.

Napsat komentář