Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) oznámila rozšíření spolupráce se společností Samsung, jejímž výsledkem je integrace virtualizovaných řešení RAN kompatibilních s O-RAN společnosti Samsung a cloudové platformy VMware Telco Cloud v rámci budování sítě DISH Wireless 5G. Tento milník představuje další pokrok jejich společné snahy umožnit poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) plně využívat výhod otevřených sítí RAN.

Společnost VMware a Samsung oznámily svou globální spolupráci v oblasti 5G v roce 2020 a od té doby společně vyvinuly ověřenou architekturu a model nasazení buněk s virtualizovanou distribuovanou jednotkou (VDu) Samsung běžící na cloudové platformě VMware Telco Cloud Platform. Tato pokročilá topologie je otestovaná a plně interoperabilní. Poskytovatelům komunikačních služeb může pomoci urychlit a zefektivnit jejich implementace RAN ve velkém rozsahu a zároveň snížit náklady na síť. Společná topologie poskytuje flexibilitu pro podporu rozmanitého ekosystému partnerů.

Obě společnosti nyní pracují na tom, aby poskytovatelům komunikačních služeb zjednodušili rozvoj sítí 5G Open RAN s využitím nativně cloudové architektury.

Společnost VMware spolupracuje se společností Samsung na vybudování nejmodernější síťové architektury pro podporu bezdrátového provozu DISH v jejich nativně cloudové síti Open RAN 5G. Společnost Samsung podporuje DISH od loňského roku, kdy byla vybrána pro implementaci řešení 5G Open Radio Access Network v síti DISH 5G.

„VMware a Samsung společně vyvinuly RAN nové generace spojením výkonu softwarově definovaných otevřených rozhraní a škálovatelné virtualizace, přičemž vše běží na nativně cloudové architektuře. Začali jsme pracovat s RAN kódy – jedná se o první krok k plné programovatelnosti sítě s vizí vytváření sítí na vyžádání pro dynamické aplikace,“ říká Lakshmi Mandyam, viceprezident společnosti VMware odpovědný za produktový management a partnerský ekosystém pro poskytovatele služeb a edge.

Vedle toho společnost VMware také spolupracovala se společností Samsung na jádru 5G, které zajišťuje klíčové funkce v rámci mobilní sítě – funkce uživatelské vrstvy (UPF), funkce výběru logických sítí (NSSF), funkce správy relací (SMF), funkce přístupu a mobility (AMF) a funkce síťového úložiště (NRF) – na cloudové platformě VMware Telco Cloud Platform.

„Jsme rádi, že můžeme oznámit, že díky naší spolupráci se společností VMware nyní mohou poskytovatelé komunikačních služeb využívat možnosti 5G a Open RAN, kde reálný síťový provoz probíhá v jádru a RAN,“ říká Kicheol Lee, viceprezident a ředitel výzkumu a vývoje softwarových systémů pro sítě společnosti Samsung Electronics. „Společně usnadňujeme poskytovatelům komunikačních služeb zavádění otevřených virtualizovaných nativně cloudových technologií, které pomohou urychlit rozvoj komerčních sítí 5G.“

V rámci této spolupráce obě firmy přinášejí to nejlepší ze své nabídky, aby pomohly poskytovatelům komunikačních služeb rychleji a ekonomicky efektivnějším způsobem využívat plně nativně cloudovou infrastrukturu. Do budoucna plánují dále zlepšovat svá společná řešení tak, aby splňovala požadavky a nároky telekomunikačních cloudů jakéhokoli rozsahu.

O společnosti VMware

VMware je přední poskytovatel multicloudových služeb pro veškeré aplikace, který podnikům usnadňuje zavádět digitální inovace při zachování kontroly nad IT. Software společnosti VMware slouží jako důvěryhodný základ pro urychlení inovací a poskytuje podnikům flexibilitu a možnosti volby, které potřebují k dalšímu rozvoji. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je budovat lepší budoucnost na základě své Agendy 2030. Další informace naleznete na stránkách www.vmware.com/company.

VMware and VMware Telco Cloud Platform jsou ochranné známky společnosti VMware, Inc. nebo jejích dceřiných společností v USA a dalších zemích. Tento text může obsahovat odkazy na internetové stránky vlastněné nebo provozované jinými osobami než společností VMware a společnost VMware nenese za obsah takových stránek žádnou odpovědnost.

Napsat komentář