Skupina CREDITAS získala nadpoloviční většinu v americké společnosti Dialysis Education Services (DES) – která se zaměřuje na školení a certifikaci techniků hemodialýzy. Pomáhá tak pečovat o pacienty při chronickém onemocnění ledvin. DES v rámci svých školicích aktivit využívá aplikace společnosti Lifeliqe, která patří do portfolia skupiny CREDITAS a zaměřuje se na vzdělávání ve virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě, včetně certifikačních kurzů ve zdravotnictví. 

„Skupina CREDITAS se primárně zaměřuje na růst a rozvoj svých klíčových odvětví – finančních služeb, energetiky a developmentu. Zároveň nás ale těší, že můžeme podpořit vzdělávací start-upy a společnosti, které mají velký potenciál. Vzhledem k proměně trhu práce a povolání budou podobné certifikační kurzy stále žádanější,“ říká CEO skupiny CREDITAS Jiří Hrouda.

Kalifornská společnost DES, založená v roce 2009, má ve vzdělávání dialyzačních specialistů bohaté zkušenosti. Jejich certifikovanými programy prošlo více než 2000 zdravotnických profesionálů, kteří nabyté znalosti uplatňují v praxi a zlepšují kvalitu péče a zdraví pacientů s onemocněním ledvin. „Tato investice má velký synergický efekt. Společnost DES čeká velký růst napříč USA. Proto potřebuje využívat moderní vzdělávací nástroje, které dodává právě Lifeliqe. Oproti tradiční výuce umožňuje technologie VR, AR efektivnější vzdělávání za nižší náklady a kratší dobu,“ uvádí CEO Lifeliqe Matouš Tlapák.

Lifeliqe nabízí aktuálně kurzy dialyzačních techniků formou virtuální reality v rámci programu SANDI v americkém státě Nevada. Zároveň start-up uzavřel partnerství v Číně, v tamních školách chystá vlastní holoverse laboratoře pro výuku přírodních věd.

Informace o skupině CREDITAS:

Investiční skupina CREDITAS je jednou z nejrychleji rostoucích investičních skupin v Česku. Zaměřuje se především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři jejího podnikání jsou finanční služby, energetika a real estate. Zakladatelem a majoritním akcionářem je Pavel Hubáček.

Napsat komentář