Novým CEO společnosti NETGEAR, předního globální výrobce síťových produktů pro domácnosti a firmy, se stal Charlese (CJ) Probera, který ve funkci nahradil spoluzakladatele firmy a dlouholetého generálního ředitele a předsedu představenstva Patricka Lo. Netgear také oznámil finanční výsledky za rok 2023. Čisté příjmy Netgearu za fiskální rok 2023 dosáhly výše 740,8 milionu USD, což je o 20,6 % méně než v předchozím roce.

Patrick C. S. Lo zůstává součástí Netgearu: bude strategickým poradcem nového CEO až do července 2024, aby mu pomohl s plynulým převzetím vedení firmy. Charles Prober byl současně jmenován členem představenstva společnosti.

CJ Prober podle Netgearu představuje lídra nové generace s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti spotřební elektroniky, softwaru, spotřebitelských a firemních sítí. Ve svých předchozích funkcích se zaměřoval na řízení růstu, transformaci a inovace, má desítky let zkušeností s budováním špičkových spotřebitelských zážitků pro zařízení a digitální platformy. Před nástupem do Netgearu působil mj. jako prezident společnosti Life360, generální ředitel společnosti Tile, provozní ředitel společnosti GoPro a viceprezident pro digitální publikování ve společnosti Electronic Arts (EA). Jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company pomáhal řídit některé z předních světových technologických B2B společností.

V době, kdy je konektivita důležitější než kdykoli jindy, je Netgear je invativní, obdivovanou a respektovanou značkou,“ řekl CJ Prober, nový generální ředitel společnosti Netgear. „Svou kariéru jsem postavil na poskytování inovativních a špičkových produktů a služeb a jsem hrdý na to, že mohu v této cestě pokračovat. Těším na spolupráci s představenstvem, našimi partnery a globální základnou zaměstnanců společnosti Netgear.

Plné znění tiskové zprávy NETGEAR Appoints Technology Leader Charles (CJ) Prober as New CEO.

Finanční výsledky za rok 2023

Čisté příjmy společnosti Netgear za fiskální rok 2023 ve výši 740,8 milionu USD představují oproti předchozímu roku pokles o 20,6 %.

Provozní ztráta podle GAAP za fiskální rok 2023 činila 33,3 milionu USD, tj. 4,5 % čistých příjmů, ve srovnání s provozní ztrátou ve výši 82,9 milionu USD, tj. 8,9 % čistých příjmů, v předchozím roce.

Bryan Murray, finanční ředitel společnosti Netgear, k finančním výsledkům řekl: „Trh přijal naše špičkové produkty využívající technologie WiFi 7, což vedlo ke stabilizaci našeho SMB byznysu. Segment prémiových produktů pro domácnosti vyrostl meziročně o více než 30 %. Podařilo se nám také překročit náš celoroční cíl počtu předplatitelů našich produktů. Díky tomu jsme dosáhli nejvyšší roční hrubé marže od roku 2007. Věříme, že s postupujícím cyklem aktualizace WiFi 7 se bude skladba našich spotřebitelských produktů nadále posouvat směrem k produktům s vyšší marží. Ačkoli stlačování zásob v prodejním kanálu bude v několika příštích čtvrtletích nadále omezovat růst v oblasti SMB, jsme přesvědčeni o naší schopnosti generovat dlouhodobé tržby a růst marží.

Plné znění tiskové zprávy NETGEAR® Reports Fourth Quarter and Full Year 2023 Results.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR® (NASDAQ: NTGR) je od roku 1996 průkopníkem pokročilých síťových technologií pro domácnosti, firmy a poskytovatele služeb po celém světě a je lídrem v oboru s širokou škálou oceňovaných produktů, jejichž cílem je zjednodušit a zlepšit život lidí. NETGEAR umožňuje lidem spolupracovat a připojit se ke světu informací a zábavy. Nabízí inovativní a pokročilýá propojených řešení: mobilní a cloudové služby pro lepší ovládání a zabezpečení, inteligentní síťové produkty, video přes Ethernet pro Pro AV aplikace, snadno použitelná wi-fi řešení a výkonné herní routery pro vylepšení hraní online her. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a její pobočky jsou rozmístěny po celém světě.

Informace v češtině jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz.

Sledujte české aktivity společnosti NETGEAR na sociální síti LinkedIn.

Kontakt pro média:

Boris Keka

tiskový mluvčí CZ+SK

+420 777 728 086, boris.keka@moveup.cz

© 2023 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky či registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. a jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

Výhledové prohlášení:

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení v souladu s „U.S. Private Securities Litigation Reform Act“ z roku 1995. Za tato výhledová prohlášení jsou považovány informace týkající se produktů, řešení a technologií společnosti NETGEAR, očekávané funkce, vlastnosti, parametry, spolehlivost, přijetí na trhu, růst trhu, specifické použití, zpětná vazba od uživatelů a postavení produktů a technologií NETGEAR na trhu. Tato prohlášení jsou založena na současných očekáváních vedení společnosti a podléhají určitým rizikům, nejistotám a předpokladům, včetně následujících: skutečná cena, výkon a jednoduchost používání výrobků NETGEAR nemusí splňovat představy o ceně, výkonu a jednoduchosti používání zákazníků; výkon výrobků může být nepříznivě ovlivněn reálnými podmínkami provozního prostředí; selhání produktů může za určitých okolností způsobit trvalou ztrátu dat koncových uživatelů; nové viry nebo internetové hrozby mohou snížit účinnost bezpečnostních technologií v produktech NETGEAR; schopnost společnosti NETGEAR vyvíjet a prodávat své výrobky a technologie může poklesnout vlivem dopadu a cenové politiky konkurenčních výrobků či zavedení alternativních technologických řešení. Další informace o možných rizikových faktorech, které by mohly ovlivnit společnost NETGEAR a její obchodní činnost, jsou podrobně popsány v oznámeních společnosti NETGEAR, pravidelně podávaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC). NETGEAR na sebe nebere žádný závazek zveřejnit případné revize výhledových prohlášení obsažených v tomto dokumentu, aby odrážela události nebo okolnosti, které nastaly po datu vydání této zprávy nebo v reakci na vznik neočekávaných událostí.

 

Napsat komentář