Společnost WEROCK oznamuje uvedení dvou odolných notebooků. Tyto  výkonné a inovativní notebooky byly navrženy pro profesionální průmyslové použití se složitými úlohami  na nejrůznějších místech, kde je vyžadován vysoký výkon a obzvláště vysoká spolehlivost. Jsou  vybaveny procesory Intel® Core™ 11. generace (až i7) a až 32 GB paměti RAM, podporují nový standard  Wi-Fi 6 WLAN a úspěšně prošly nejnáročnějšími testy.

Nové notebooky Rockbook X540 a X550 G2 splňují požadavky profesionálů v terénních službách v  mnoha odvětvích. To proto, že modely Rockbook X540 a X550 G2 jsou právě pro takové situace  navrženy: jsou vybaveny řadou pokročilých komunikačních funkcí – včetně možností pro LTE a 5G  (očekává se v zimě 2022). Lze je používat se všemi hlavními navigačními systémy GPS, mají Wi-Fi 6,  Bluetooth 5.2 a také řadu rozhraní, například tři porty USB 3, HDMI a sériový port.

Jsou vybaveny nejnovějším systémem Windows 11 Pro a procesory Intel® Core™ řady UP3 11.  generace (i5 a i7) spolu s integrovanou grafikou Intel® Iris® Xe a až 32 GB paměti DDR4. Výsledkem je  vynikající výkon pro širokou škálu datově a/nebo graficky náročných scénářů použití a zároveň úsporná  spotřeba energie. Obě zařízení mají vynikající možnosti rozšíření: Hlavní paměť NVMe je k dispozici v  různých konfiguracích až do 1 TB, slot pro pevný disk umožňuje rozšíření o dalších 5 TB úložné kapacity  a flexibilní přenos dat je možný prostřednictvím slotu pro karty SDXC.

Jasné (700 nitů) 14 nebo 15,6palcové displeje Full-HD zajišťují perfektní čitelnost displeje v noci i za  jasného slunečního světla. Modely jsou volitelně k dispozici také s dotykovým displejem ovládaným v  rukavicích. Modely Rockbook X540 a Rockbook X550 G2 nabízejí také nejnovější funkce fyzického  zabezpečení a ochrany dat. Diskrétní modul TPM 2.0, volitelné pevné disky se samočinným šifrováním a  integrovaná technologie Device Protection Technology s funkcí Boot Guard pomáhají chránit systém.  Snímač otisků prstů, který je již součástí standardního rozsahu dodávky, podporuje bezpečné  přihlašování prostřednictvím funkce Windows Hello, zatímco integrovaný slot pro zámek Kensington  chrání pracovní stanici před krádeží.

Tyto plně odolné notebooky jsou na svou třídu lehké a kompaktní, váží jen 2,85, resp. 3,3 kg. Díky  integrovaným držadlům pro přenášení jsou zařízení velmi pohodlná i při přepravě. Pro dlouhé pracovní  dny jsou notebooky Rockbook X540 a X550 G2 vybaveny dvěma bateriemi: baterií s kapacitou 46,6 Wh  vyměnitelnou za provozu a další pevnou baterií s kapacitou 14,8 Wh. Během výměny baterie zůstává  zařízení plně funkční. Díky kompaktním rozměrům a dvěma bateriím vyměnitelným za provozu jsou oba  modely ideální pro dlouhodobé použití v terénu.

Modely Rockbook X540 a X550 G2 jsou odolné pro všechny náročné podmínky provozu v terénu: mají  krytí IP65, jsou odolné proti prachu a vodě, splňují vojenské normy (MIL-STD-810G) pro teplotu, vlhkost a  vibrace, jsou testovány na pády ze 122 cm z 26 stran. Jsou vhodné i pro použití v extrémních teplotách  od -20 °C do +60 °C. To zaručuje nejvyšší úroveň výkonu a spolehlivosti.

Funkce zařízení Rockbook X540 a X550 G2

 • Robustní notebook pro profesionální použití
 • Výkonné procesory Intel® Core™ i5/i7 11. generace.
 • Displej Full HD čitelný na slunci a volitelný kapacitní dotykový displej
 • Vylepšené podnikové bezpečnostní funkce s čipem TPM 2.0, zámkem Kensington, vyměnitelnou pamětí a snímačem otisků prstů
 • Až 32 GB DDR4 RAM a 1 TB GB M.2 SSD úložiště
 • Rozšiřující slot pro druhý pevný disk s kapacitou až 5 TB nebo rozšíření na základě projektu • Včetně systému Windows 11 Pro
 • Četné porty včetně gigabitového Ethernetu a RS232
 • Odolnost proti nárazům, vibracím a pádům podle MIL-STD-810G
 • Ideální do náročných podmínek, protože je vodotěsný a prachotěsný podle normy IP65. • Odolává pádům z výšky více než 1,2 m
 • Baterie vyměnitelná za provozu pro nepřetržitý provoz
 • Vestavěný senzor uBlox GPS/GNSS
 • Volitelné připojení 4G LTE
 • Dvoupásmová síť WLAN 2×2 MU-MIMO 802.11ax (certifikovaná Wi-Fi 6)
 • Rozšířený teplotní rozsah od -20° C do +60° C
 • Emise CO2 z výroby a logistiky plně kompenzovány

TISKOVÁ ZPRÁVA

ředitel společnosti WEROCK. „Uvedením plně odolných mobilních notebooků Rockbook X540 a  Rockbook X550 G2 na trh rozšiřuje společnost WEROCK svůj segment odolných mobilních počítačů o  nejnovější kompletní balíček s velkým výkonem a vynikající spolehlivostí,“ pokračuje Nicoleit.

Ochrana klimatu, snižování emisí CO2 a udržitelná orientace dodavatelského řetězce nabývají na  významu i v odvětví IT. Výroba počítačů s neutrálním klimatickým dopadem sice není možná, výrobce  však slibuje klimatickou neutralitu svých výrobků. Součásti a dodavatelé jsou pravidelně kontrolováni z  hlediska slučitelnosti s klimatickými cíli společnosti. Kromě toho jsou pravidelně zveřejňovány zprávy o  pokroku a neúspěších. Nevyhnutelné emise z výroby a logistiky notebooků jsou kompenzovány  prostřednictvím projektů Gold Standard.

Modely Rockbook X540 a Rockbook X550 G2 budou k dispozici od září 2022 a lze je zakoupit  prostřednictvím přímého prodeje nebo obchodních partnerů. Další informace jsou k dispozici na adrese  https://www.werocktools.com/rugged-notebooks/. Za účelem rozšíření prodejní sítě mohou zájemci z řad  systémových domů kontaktovat společnost WEROCK za účelem registrace partnera. Společnost  WEROCK nabízí svým partnerům exkluzivní prémiový servis zahrnující celou škálu služeb a konkurenční  podmínky.

O společnosti WEROCK Technologies GmbH

WEROCK Technologies je jedinečná mladá společnost, která pomáhá organizacím digitalizovat jejich  pracovní procesy v náročných podmínkách. Společnost WEROCK byla založena v roce 2020, sídlí v  německém Pforzheimu a nabízí tři produktové řady: Notebooky Rockbook, tablety Rocktab a také řada  Scoria, která se skládá z mobilních zařízení pro sběr dat. Všechny výrobky jsou speciálně vyvinuty pro  drsné použití a testovány nezávislými zkušebnami podle průmyslových a vojenských norem. Společnost  podniká na základě základních principů, jejichž cílem je vytvářet hodnoty a aktivně se podílet na ochraně  klimatu. Společnost WEROCK nabízí vysoce kvalitní výrobky a služby pod heslem „We empower  heroes“.

Napsat komentář