Společnost Sony inovuje značku BRAVIA, kterou nesou produkty určené ke sledování filmů, a obohacuje tak dokonalý zážitek z domácího kina. Díky rozšíření streamovacích služeb si sledování filmů v pohodlí domova získává stále větší oblibu. Široká škála produktů Sony, jako jsou digitální filmové kamery, profesionální monitory a profesionální sluchátka, je hojně využívána profesionály z oblasti filmové produkce. To společnosti umožňuje hluboce porozumět filmovému průmyslu a záměrům filmařů a tvůrců obsahu.

Nová BRAVIA ještě více umocňuje realistický pocit z filmového obsahu a přináší vynikající kvalitu obrazu a zvuku v domácích podmínkách, takže vám budou filmy připadat stejně úžasné jako na velkém plátně. Sjednocením televizorů, soundbarů a dalších technologií pro domácí ozvučení pod jednu značku chce společnost Sony umožnit zákazníkům, aby si na jednom místě mohli vychutnat dokonalý filmový zážitek v podobě oslnivé kvality obrazu a působivého zvuku tak, jak to zamýšleli tvůrci filmů. Shodné funkce a design televizorů BRAVIA a produktů domácího audia BRAVIA Theatre usnadňují zákazníkům výběr a kombinaci kompletního balíčku domácí zábavy pro výjimečný filmový zážitek.

Obsah obrázku interiér, snímek obrazovky, zeď, strop Popis byl vytvořen automaticky

Kino přichází domů se značkou BRAVIA

BRAVIA Theatre: pohlcující kinematografický zvuk pro sledování filmů v domácím prostředí

Společnost Sony má jedinečné a rozsáhlé zkušenosti v oblasti filmového průmyslu, od výroby profesionálních kamer a monitorů až po filmovou produkci a distribuci. Na základě těchto zkušeností se společnost u své nově představené řady produktů pro domácí ozvučení BRAVIA Theatre zaměřila na rozdíly mezi prostředím sledování filmů v kině a doma a pracuje na různých iniciativách, jejichž cílem je poskytnout stejný pohlcující zvuk jako v kině také v domácím prostředí. Akustika kina je precizně navržena a zvuk vycházející z velkého počtu reproduktorů umístěných na stropě a stěnách vytváří lokalizované zvukové pole, které diváky naprosto pohlcuje. S programem BRAVIA Theatre si můžete stejný akustický zážitek, jak v kině vychutnat i doma.

„Společnost Sony staví na desetiletích působení ve světě vývoje profesionálního vybavení pro tvorbu filmů, stejně jako v oblasti filmové produkce a distribuce, a je tak v jedinečné pozici, která jí umožňuje zúročit bezkonkurenční zkušenosti z oblasti filmového průmyslu, profesionálního vybavení a spotřební elektroniky díky průkopnickým televizorům BRAVIA a domácím audio zařízením BRAVIA Theatre,“ prohlásil Yoshihiro Ono, ředitel divize Home Entertainment Business Unit společnosti Sony Corporation. „Jsme nadšeni, že můžeme uvést na trh nové televizory BRAVIA a domácí audio zařízení BRAVIA Theatre, které přinášejí nové vzrušující funkce a povyšují sledování filmů v domácím prostředí na novou úroveň,“ dodal Yoshihiro Ono.

Klíčové technologie a funkce domácích audio produktů 2024 BRAVIA Theatre

・360 Spatial Sound Mapping[1]

Pomocí patentované technologie 360 Spatial Sound Mapping od společnosti Sony je generováno několik virtuálních reproduktorů v místech, kde nejsou žádné skutečné fyzické reproduktory, například nahoře nebo po stranách. To umožňuje získat 360prostorový zvuk optimalizovaný pro konkrétní domácí prostředí s širokým akustickým polem, které vás obklopí zvukem z různých směrů a napodobuje zážitek z kina, aniž byste museli instalovat fyzické reproduktory na strop nebo stěny. Dříve byl k vytvoření virtuálních reproduktorů zapotřebí soundbar i zadní reproduktory – s nově představenými modely BRAVIA Theatre Bar 9 a BRAVIA Theatre Bar 8 si můžete vychutnat zvuk technologie 360 Spatial Sound Mapping pouze s jedním soundbarem. Také BRAVIA Theatre Quad dokáže realizovat širší prostorový zvuk pomocí 4 tenkých reproduktorů.

Obsah obrázku kruh, Elektricky modrá, modrá, Výrazná modrá Popis byl vytvořen automaticky

・Optimalizace zvukového pole

Produkty BRAVIA Theatre[2] jsou kompatibilní s funkcí Sound Field Optimization, která automaticky upravuje a ladí jednotlivé reproduktory podle uspořádání místnosti a pomáhá najít optimální umístění systému, abyste doma zažili působivý zvuk jako v kině.

Obsah obrázku snímek obrazovky, umění, světlo Popis byl vytvořen automaticky

・Acoustic Center Sync

Funkce Acoustic Center Sync integruje zvukový systém, například soundbar, s televizorem tak, aby zvuk přesně odpovídal dění na obrazovce, a vytváří tak atmosféru jako v kině. Reproduktory jsou v kinech umístěny přímo za plátnem, které má řadu malých otvorů. Zvuk, který z něj vychází, se přenáší dopředu tak, aby se dialogy a zvuky prolnuly s obrazem promítaným na plátno a byly slyšet ze správného místa. Když se propojí televizory BRAVIA[3] a produkty z rodiny BRAVIA Theatre[4], spojí se zvuk reproduktorů televizoru a soundbaru a vytvoří zážitek jako v kině, kdy se zdá, že zvuk vychází přímo z obrazovky televizoru.

・Voice Zoom 3™

Pokud zkombinujete domácí audio produkty BRAVIA Theatre[5] a kompatibilní televizory BRAVIA[6], rozpozná nová funkce Sony Voice Zoom 3[7] lidský dialog pomocí algoritmu umělé inteligence a zesílí nebo sníží jeho hlasitost, takže i méně výrazné dialogy zní hlasitě a zřetelně.

Nastavení pro Voice Zoom 3 a produktovou řadu BRAVIA Theatre audio připojenou k televizoru BRAVIA lze ovládat pomocí nové aplikace BRAVIA Connect (dříve Home Entertainment Connect App), aniž by se při sledování filmu zobrazoval panel nabídek na obrazovce televizoru[8].

Obsah obrázku text, snímek obrazovky, Lidská tvář, video Popis byl vytvořen automaticky

・Volitelné reproduktory

Přidáním bezdrátového subwooferu nebo zadních reproduktorů[9] si můžete vychutnat silné hluboké basy a vylepšený prostorový zvuk. Subwoofer SA-SW5 nebo SA-SW3, který je vybaven výkonným 180mm měničem a pasivním zářičem a poskytuje 300W hluboký basový zvuk, lze díky bezdrátovému připojení umístit kamkoli. SA-RS5 je dvojice zadních reproduktorů, která má vestavěnou baterii a reproduktory s výstupem směřujícím vzhůru. Reproduktory nemusí být připojeny ke zdroji napájení, což umožňuje jejich umístění na různá místa. Díky zadním reproduktorům si také můžete vychutnat mnohem čistší a širší zvukový zážitek 360 Spatial Sound Mapping.

・BRAVIA Theatre U

Nový reproduktor na krk od společnosti Sony přináší pohlcující zvuk, který vás obklopí. Umožní vám poslech pod širým nebem, který přesto ale zůstane osobní. Můžete si vychutnat pohlcující zážitek z filmu při vysoké hlasitosti, aniž byste museli hledět na své okolí, a užívat si obklopující zvuk Dolby Atmos® sound po spárování s kompatibilními televizory Sony BRAVIA TV[10] s technologií 360 Spatial Sound. Připojte dva reproduktory BRAVIA Theatre U k jednomu televizoru nebo jiným zařízením pomocí funkce Speaker Add. Každý divák si může vychutnat čistý, pohlcující prostorový zvuk se svobodou nastavení hlasitosti na preferovanou úroveň.

・Kompatibilní s technologiemi IMAX Enhanced[11] a Dolby Atmos®:

BRAVIA Theatre Bar 9, Bar 8 a Quad podporují nejen standardní zvukové technologie včetně pohlcujícího zvuku Dolby Atmos® a DTS:X®, ale mají také certifikaci IMAX® Enhanced10.

IMAX:

„Jsme potěšeni, že můžeme divákům zprostředkovat bezkonkurenční filmový zážitek v prostředí domova i mimo něj díky novým televizorům Sony s certifikací BRAVIA IMAX Enhanced a domácím audio produktům BRAVIA Theatre,“ uvedl Vikram Arumilli, SVP a GM, Streaming and Consumer Technology společnosti IMAX. „IMAX Enhanced je navržen tak, aby zachoval a vylepšil vizi a záměr filmařů, a rozšířená nabídka zařízení Sony přináší fanouškům další způsoby, jak zažít sílu IMAXu při sledování některých z nejznámějších filmů, které jsou na této platformě dostupné.“

Dolby:

„Vyprávění příběhů je základem všeho, co ve společnosti Dolby děláme,“ vysvětluje Mahesh Balakrishnan, viceprezident divize Consumer Entertainment společnosti Dolby Laboratories. „Díky Dolby Vision a Dolby Atmos mají tvůrci k dispozici širší sadu nástrojů, s nimiž mohou pracovat, aby diváci mohli prožívat příběhy přesně podle svých představ. Díky kombinaci nejlepšího technického řešení ve své třídě od společnosti Sony a špičkových inovací společnosti Dolby si mohou spotřebitelé na svých oblíbených zařízeních Sony BRAVIA a BRAVIA Theatre vychutnat skutečně filmové zážitky ve formátu Dolby.“

Iniciativy na ochranu životního prostředí

Společnost Sony představila plán ochrany životního prostředí nazvaný Road to Zero, jehož cílem je dosáhnout do roku 2050 nulového dopadu na životní prostředí prostřednictvím obchodních aktivit a životních cyklů výrobků. S cílem přispět k naplnění této vize budou produkty BRAVIA a BRAVIA Theatre usilovat o inovace, které poskytnou nejlepší zážitek ze sledování s vysokou kvalitou obrazu a zvuku a prémiovým designem, a zároveň přispějí ke snížení dopadu na životní prostředí, jak je popsáno níže.

Snížení spotřeby primárních plastů:

Výběr materiálu ovlivňuje zejména kvalitu zvuku. Společnost Sony strávila roky vývojem jedinečného recyklovaného plastu[12], který je šetrný k životnímu prostředí a zároveň umožňuje vytvářet vysoce kvalitní audio produkty. Audio produkty pro domácí použití BRAVIA Theatre využívají jedinečný recyklovaný plast, který umožňuje společnosti Sony reprodukovat vynikající akustické vlastnosti a zároveň snižuje spotřebu primárních plastů. Tkanina využívaná při výrobě domácích audio produktů BRAVIA Theatre je recyklovaná z PET lahví[13] . Materiál byl pečlivě vybrán s ohledem na optimální kvalitu zvuku, design, strukturu a barvu.

Obsah obrázku skica, snímek obrazovky, černobílá, design Popis byl vytvořen automaticky

Snaha o zajištění přístupnosti

Společnost Sony se snaží svým podnikáním přispívat k inkluzivní společnosti a zlepšovat přístupnost tak, aby její produkty mohli používat i lidé s odlišnými potřebami. BRAVIA a BRAVIA Theatre vyvíjejí produkty s ohledem na jejich přístupnost, aby si mohli filmový zážitek vychutnat všichni zákazníci bez ohledu na zdravotní znevýhodnění nebo věk.

Pro usnadnění nastavení domácích audioproduktů BRAVIA Theatre[14] zrakově postiženým osobám je na obalu vyvýšený čtvercový rámeček[15], který označuje QR kód aplikace BRAVIA Connect[16], jež nabízí podporu čtečky obrazovky. Hmatové body na zadním panelu BRAVIA Theatre Bar 9 a 8 označují terminál eARC HDMI pro připojení k televizoru.

Obsah obrázku text, snímek obrazovky Popis byl vytvořen automaticky

Více se o jednotlivých modelech dozvíte na odkazech níže:

O Sony Corporation

Společnost Sony Corporation je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií a zodpovídá za elektronické výrobky a řešení (EP&S) ve skupině Sony. Řídí se základními filozofiemi Kando a Anshin. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od domácí zábavy, zvuku a hudby, fotografie a spotřební elektroniky až po mobilní komunikace. Další informace jsou k dispozici na: https://www.sony.net/

O Sony Europe B.V.

Společnost Sony Europe B.V. je odštěpným závodem společnosti Sony Corporation s hlavním sídlem ve Velké Británii. Jsme zodpovědní za přední obchodní aktivity společnosti Sony v oblasti elektronických produktů, řešení pro spotřebitelské a profesionální trhy a také obchodní aktivity v oblasti zobrazovacích a snímacích řešení v Evropě. Od výzkumu a vývoje, přes konstrukci, design až po prodej, marketing, distribuci a zákaznický servis – tím vším se snažíme dosáhnout cílů společnosti Sony a naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie.

Bližší informace naleznete na: https://www.sony.eu/presscentre

 1. Není k dispozici u BRAVIA Theatre U.
 2. Není k dispozici u BRAVIA Theatre U.
 3. Tato funkce je kompatibilní s novými modely televizorů BRAVIA řady 9, 8, 7 i s dalšími staršími modely televizorů Sony. Další informace: https://www.sony.net/hav_faq.
 4. Kromě BRAVIA Theatre U.
 5. Kromě BRAVIA Theatre U.
 6. Modely řady BRAVIA 9, BRAVIA 8, BRAVIA 7 a BRAVIA 3 a další kompatibilní starší modely televizorů Sony. Další informace: https://www.sony.net/hav_faq.
 7. K dispozici prostřednictvím chystané aktualizace firmwaru.
 8. Funkce kompatibility aplikace BRAVIA Connect vyžaduje připravovanou aktualizaci softwaru televizoru.
 9. BRAVIA Theatre Quad nelze připojit k zadnímu reproduktoru. BRAVIA Theatre U nelze připojit k subwooferu nebo zadnímu reproduktoru. Další informace: https://www.sony.net/hav_faq.
 10. Modely řady BRAVIA 9, BRAVIA 8, BRAVIA 7 a BRAVIA 3 a další starší modely televizorů Sony. Pro individuální zážitek z Dolby Atmos® je nutné mít kompatibilní televizor BRAVIA. Některé řady televizorů BRAVIA mohou vyžadovat vlastní transmiter. Další informace: https://www.sony.net/hav_faq.
 11. IMAX Enhanced bude k dispozici prostřednictvím chystané aktualizace firmwaru a vyžaduje SA-RS5 nebo SA-RS3S (pro BRAVIA Theatre 9/8) jako zadní reproduktory a SA-SW5 nebo SA-SW3 jako subwoofer.
 12. Použití recyklovaného plastu: BRAVIA Theatre Quad / BRAVIA Theatre Bar 9: přibližně 55 %, Bar 8: přibližně 50 %, BRAVIA Theatre U: přibližně 40 %.
 13. Polyethylentereftalát.
 14. Vyjma BRAVIA Theatre U.
 15. QR Code je registrovaná ochranná známka společnosti DENSO WAVE INCORPORATED v Japonsku a v dalších zemích/oblastech.
 16. Je nutná aktualizace mobilní aplikace na nejnovější verzi. Mohou se vyskytnout případy, kdy hlasový záznam nepřečte obsah správně kvůli určitým funkcím nebo prvkům obrazovky.

Napsat komentář