Displej má na celkový zážitek ze smartphonu zásadní vliv. Ve střední třídě chytrých telefonů vyniká svým OLED displejem model HONOR Magic5 Lite. Nejen že má obří obrazovku a zároveň ultratenké rámečky, takže sledování jakéhokoli obsahu je požitek. K jeho přednostem patří i výjimečná odolnost vůči pádům a různým poškozením a v neposlední řadě i fakt, že je skutečně šetrný k očím.

HONOR Magic5 Lite na první pohled zaujme velkými rozměry displeje a tím, že má minimálními rámečky a zakřivené sklo. Poměr displeje k tělu smartphonu je 93 %[1], takže dojem z obří obrazovky je zkrátka dechberoucí, ať už jde o práci nebo sledování jakéhokoli zábavného obsahu.

Konkrétně jde o 6,67palcový[2] zakřivený OLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů[3]. Zobrazit může až 1,07 miliardy barev a poskytuje tak skvělý čistý obraz plný detailů. Proto jde o smartphone, na kterém si vychutnáte prohlížení fotografií nebo sledování videí a filmů.

Zejména hráči her zaznamenají svižnou odezvu displeje – obnovovací frekvence totiž dosahuje až 120 Hz[4] a zaznamenávání dotyků má frekvenci 300 Hz[5]. Díky tomu displej vždy okamžitě reaguje na podněty uživatele. Naopak v situaci, kdy HONOR Magic5 Lite držíte pouze v jedné ruce, je v akci inovativní technologie, která s pomocí AI zabraňuje problémům, které běžně vznikají při nechtěných dotecích.

Výjimečná odolnost

Smartphone nezaskočí ani jiné nepředvídatelné situace. Zakřivené temperované sklo je silné 0,65 mm, čímž přesahuje průmyslový průměr 0,55 mm. Proto je výjimečně odolné a vydrží i takové nehody, jako je pád na mramorovou nebo betonovou podlahu z výšky až 1 metru[6]. Sklo během výroby prochází dvěma procesy temperování. Kromě pádu během testování vydržel i tlak způsobený lidskou váhou, elektrokolem, a dokonce i osobním autem. Testy prokázaly, že displej není v ohrožení ani při sezení se smartphonem v zadní kapse. K dalším pozoruhodným zkouškám, které HONOR Magic5 Lite zvládl, patří např. rozmačkání česneku nebo rozbití vlašských ořechů.

Ideální jas za slunce i za tmy

Aby byl HONOR Magic5 Lite ve dne v noci na první pohled k dispozici, dokáže díky algoritmům denní a noční obrazovky automaticky přizpůsobit svůj jas a odlesky. Obsah je tudíž perfektně viditelný za jasného slunečního světla i večer či v prostředí se slabým osvětlením. Zatímco na přímém slunci se jas zvýší až na 800 nitů, při noční obrazovce může klesnout až ke 2 nitům a tím displej zůstane pro oči příjemný. 

Displej šetrný k očím a redukce modrého světla

Kolísání jasu a blikání obrazovky snižuje špičková technologie 1920Hz PWM Dimming. HONOR Magic5 Lite je ale šetrný k očím i z dalšího důvodu. Tento smartphone totiž vyzařuje jen nízké emise škodlivého modrého světla, což dokládá i certifikace TÜV Rheinland.

Svou roli v tomto ohledu sehrává i samotný OLED displej, který vyzařuje až o polovinu méně modrého světla než klasické LCD displeje. V čase před spaním se tak můžete věnovat svému smartphonu, aniž by hrozilo, že modré světlo potlačí produkci melatoninu a kvalita vašeho spánku se zhorší. Milovníci knih ocení i E-Book Mode, který displej změní na papírovou čtečku příjemnou pro oči, a to i s možností tmavého režimu s černým pozadím.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz

HONOR je v plné síle zpět

Značka HONOR se zavázala být globální technologickou špičkou a vybudovat portfolio chytré domácnosti, které bude dostupné pro každého. Dnes má HONOR více jak 13 000 zaměstnanců, z nichž větší polovina pracuje na výzkumu a vývoji (R&D), čtyři vývojové instituce, více než sto inovačních laboratoří po celém světě, a podal už přes 5500 patentových žádostí. Velmi rychle etabloval také přes 30 strategických partnerství se světovými špičkami jako Microsoft, Google, Intel, Qualcomm apod., s nimiž společně vyvíjí inovativní řešení v rámci softwaru i hardwaru, a dokáže tak zajistit produkci mobilní technologie od začátku až do konce.

Sledujte HONOR na sociálních sítích:

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk

  • [1] Data z laboratoří HONOR.
  • [2] Protože displej má zaoblené rohy, měří se diagonálně jako standardní obdélník, který má úhlopříčku 6,67 palce (skutečná plocha je o něco málo menší).​
  • [3] Rozlišení se měří jako standardní obdélník. Protože rohy displeje jsou zaoblené, je skutečné rozlišení o něco málo menší.
  • [4] Obnovovací frekvence obrazovky se může v různých aplikacích lišit.
  • [5] Frekvence zaznamenávání dotyků obrazovky se může v různých aplikacích lišit.
  • [6] Podle údajů z laboratoří HONOR se test provádí standardním šestistranným pádovým testem pod čtyřmi úhly.

Napsat komentář