Společnost Canon spouští nový komunikační projekt Život v kanceláři – kancelář v životě. Jeho smyslem je porovnávat „klasickou“ kancelář, v níž lidé tráví většinu svého pracovního času, s čím dál oblíbenějším hybridním modelem umožňujícím práci odkudkoliv. Nad výhodami i nevýhodami obou přístupů se zamýšlí desítka expertů z různých oborů – od technologií přes HR až po interiérový design nebo výživu. Na vizuální podobě projektu se podílela umělá inteligence.
„Pandemie se všemi omezeními a abnormalitami definitivně opadla a přišel čas se zamyslet, jaké jsou dlouhodobé dopady na firmy a zaměstnance. Jednou z největších změn je nástup hybridního pracovního modelu. Díky němu mohou být firmy efektivnější než dříve, lidé si zase dokážou lépe vyvážit pracovní a osobní život. Jiní ale zase upozorňují na rizika spojená s rozbitím klasického pracovního prostoru. Proto jsme oslovili experty z pestré škály oborů, aby změnu pracovních modelů zhodnotili ze své pozice,“ říká Eva Kučmášová, šéfka komunikace Canonu ve střední Evropě.
S komentáři přijdou expert na moderní technologie a produktový specialista Canonu Petr Hnilička, vrchní poradkyně ministra práce a sociálních věcí Jana Skalková nebo HR ředitelka NN životní pojišťovny a penzijní společnosti Hedvika Holá. Ale třeba také digitální nomád a zakladatel projektu Camperguru Víťa Válka nebo odborníci z oblasti fyzioterapie a výživy.
„I když jako firma zabývající se moderními technologiemi vnímáme atraktivitu hybridního modelu a pro tento způsob práce se snažíme nabídnout co nejkomplexnější řešení založené na cloudu a digitálních nástrojích, neznamená to, že zatracujeme tradiční přístupy. Průzkumy totiž ukazují, že české kanceláře stále ve velké míře spoléhají na práci s papírem a v některých firmách lidé i přes možnost home office do kanceláře pravidelně a rádi docházejí. Proto chceme poskytnout opravdu mnohostranný pohled,“ dodává Kučmášová.
K projektu Canon připravil vlastní microsite a komentáře jednotlivých expertů budou také součástí tematického speciálu na serveru e15.cz. O vizuální podobu se postarala umělá inteligence díky aplikaci Deeply Vision. Projekt Život v kanceláři – kancelář v životě by měl vyvrcholit na podzim kulatým stolem s pozvanými experty, který bude symbolizovat „práci odkudkoliv“.
O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou.
Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie.
Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.
Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.
Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.