Technologie NVIDIA RTX od roku 2018 díky ray tracingu a využití AI mění způsoby, jakými její zákazníci hrají nebo tvoří obsah. K dnešnímu dni podporuje technologie NVIDIA RTX už více než 500 her a aplikací. Společnost při této příležitosti spouští soutěž RTX 500, která má tento milník oslavit.

Vycházejí také nové Game Ready ovladače přinášející vylepšení do Call of Duty: Modern Warfare III Season 1 nebo Cyberpunk 2077: Ultimate Edition a Update 2.1. Budou optimalizovány také pro THRONE AND LIBERTY a Avatar: Frontiers of Pandora.

500 her a aplikací je RTX ON

RTX zahrnuje ekosystém technologií pro dosažení věrnější grafiky a vyššího počtu snímků za sekundu ve hrách. Ray Tracing, který je na GPU GeForce RTX poháněný dedikovanými RT jádry, přináší do her realistické osvětlení a odrazy. NVIDIA DLSS využívající AI akcelerovanou pro změnu na Tensor jádrech umožňuje např. v populárním titulu Cyberpunk 2077 přinést až pětinásobé navýšení snímkové frekvence nebo nahrazení tradičních denoiserů kvalitnější a efektivnější technologií Ray Reconstruction.

NVIDIA dnes slaví milník, na kterém se podílela pět set her a aplikací #RTXON. Hráči si technologie RTX osvojili úctyhodným tempem. Každý týden odehrají 87 milionů RTX her. 97 % majitelů GeForce řady RTX 40 hraje Cyberpunk 2077 se zapnutými RTX technologiemi a pozadu nejsou ani dašlí populární hry! U Alan Wake 2 jde 99 %, při hraní NARAKA: BLADEPOINT je to 98 %, v případě Minecraft s RTX je tento podíl 99 % a Diablo IV zaznamenává tyto funkce zapnuté u 96 % zmíněných hráčů.*

U příležitosti oslav rozdává společnost NVIDIA dvacet dárkových karet do digitálního obchodu Green Man Gaming v hodnotě 500 dolarů. Hráči mohou také do konce prosince vyhrát #RTXOn klávesy od společnosti NVIDIA. K akci se připojuje také společnost CD PROJEKT RED, která se chystá rozdat Cyberpunk 2077: Ultimate Edition. Pro více informací sledujte oficiální účet Cyberpunk 2077 na Twitteru.

Detailnější informace nabídnou stránky akce RTX 500 na GeForce.com.

Na sociálních sítích lze označovat a vyhledávat obsah související s využitím RTX technologií pomocí hashtagu #RTXON.

Game Ready na první sezónu Call of Duty: Modern Warfare III a Call of Duty: Warzone

6. prosince bude spuštěna první sezóna pro hry Call of Duty: Modern Warfare III a Call of Duty: Warzone™. Objevuje se v nich nový obsah v čele s velkou mapou Urzikstan a hráči se také mohou těšit na plný ray tracing i s funkcí Ray Reconstruction v lobby. Díky tomu bude možné si při čekání prohlédnout postavy, vozidla nebo třeba výbavu v mnohem lepší grafice. Call of Duty: Warzone nově nabídne také DLSS 3 po jejím přidání do všech ostatních režimů a kampaní. Hráči také mohou využívat NVIDIA Reflex pro snížení latence a NVIDIA DLAA pro vyhlazení hran pomocí AI.

Pro podporu nových funkcí jsou potřeba aktuální Game Ready ovladače.

Cyberpunk 2077 dostane update na verzi 2.1

5. prosince, stejně jako Cyberpunk 2077: Ultimate Edition, vyjde aktualizace Cyberpunk 2077 Update 2.1, která je pro všechny majitele původní hry zdarma a obsahuje nový herní obsah i technická vylepšení. Ray Tracing: Overdrive Mode již nebude považován za technologické preview a nabídne lepší kvalitu obrazu i nové funkce. DLSS Ray Reconstruction lze nyní aktivovat i při zapnutí ray tracingových odrazů v rámci presetu, případně při vlastní konfiguraci grafického nastavení. Funkci tak bude moci využít mnohem více hráčů.

Další novinky

S novými Game Ready ovladači přibývá podpora pro sedm nových displejů kompatibilních s technologií G-SYNC:

 • ASUS PG49WCD
 • ASUS PG34WCDM
 • ASUS VG27AQM1A
 • Corsair 315QHD165
 • LG 27GR95QE
 • LG 27GR95UM
 • Philips 27M1N5500ZR

Rozšiřuje se také optimální nastavení jedním kliknutí v GeForce Experience. Nově jej nabízí 12 her:

 • ARK: Survival Ascended
 • Call of Duty: Modern Warfare III
 • Cities: Skylines 2
 • Football Manager 2024
 • For The King II
 • Foxhole
 • Ghostrunner 2
 • Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
 • RoboCop: Rogue City
 • The Front
 • The Invincible
 • The Lord of The Rings: Return to Moria

Aktuálně vydávané ovladače jsou také optimalizovány pro THRONE AND LIBERTY a Avatar: Frontiers of Pandora.

O Game Ready ovladačích

Ovladače GeForce Game Ready poskytují nejlepší zážitek z oblíbených her, protože jsou optimalizovány ve spolupráci s vývojáři a důkladně testovány na tisících hardwarových konfiguracích PC sestav a notebooků pro dosažení maximálního výkonu a spolehlivosti.

Program ovladačů NVIDIA Game Ready Driver byl od základu vytvořen jako metoda, která má poskytnout nejlepší možný herní zážitek. Tento program staví na součinnosti s herními vývojáři a umožňuje pravidelné poskytování buildů her a ovladačů mezi oběma stranami ještě před vydáním. Díky úzké spolupráci na hledání optimalizací a řešení problémů a následné iteraci těchto buildů je zajištěno, že hry i Game Ready ovladače budou při vydání poskytovat nejvyšší kvalitu a výkon.

Napsat komentář