Společnost Sygic byla oceněna certifikátem Slovakia Best Managed Company 2022, který uděluje skupina Deloitte. Tento úspěch si připisuje na základě hodnocení strategie, produktivity, inovací, firemní kultury, řízení a finančních výsledků. Společnost Sygic se v programu ocitla po boku dalších firem se slovenskými nebo česko-slovenskými vlastnickými strukturami. Porotu na společnosti zaujala její strategie, firemní kultura a inovativnost.

Společnost Sygic je na trhu již osmnáct let. Začínala jako start-up a vyrostla ve středně velkou firmu s celosvětovou působností, která zaměstnává více než 220 zaměstnanců, ale přesto si zachovává mentalitu start-upu a otevřenou firemní kulturu. „Toto ocenění je pro náš tým velkým zadostiučiněním. Ve společnosti předních světových hráčů je pro Sygic schopnost přinášet inovace otázkou zachování konkurenceschopnosti. Dosáhnout nejvyšších standardů kvality a zároveň zůstat flexibilní, agilní a kreativní vyžaduje proaktivní přístup. Vždy jsme kladli zaměstnance na první místo a naše zkušenosti potvrzují, že k získání a udržení těch správných lidí je zapotřebí kvalitního vedení,“ řekl Martin Strigač, generální ředitel společnosti Sygic.

Jeden ze členů poroty programu Slovakia Best Managed Companies 2022, Miroslav Kiraľvarga, který je prezidentem slovenské Národní unie zaměstnavatelů, okomentoval řízení společnosti následovně: „Společnost Sygic je unikátní v tom, že na Slovensku vyvíjí řešení, která se používají po celém světě. Způsob jejího řízení musí odrážet globální konkurenci, jak jsme naznačili na základě hlubší analýzy společnosti. Obchodní odpovědnost, podpora talentů, reinvestování části příjmů do společnosti a otevřená komunikace jsou přístupy, které se mnoho společností musí teprve naučit“.

Podle dalšího člena poroty, Petera Sobôtky, který je ředitelem Citi Commercial Bank Slovakia, porotu ohromilo, jak společnost Sygic čelí silným konkurentům: „Společnost našla své místo na trhu, naslouchala zákazníkům a jejich potřebám a posílila svou pozici díky spolupráci se strategickými partnery. To také poukazuje na kvality managementu, správná strategická rozhodnutí a směřování společnosti a také na inovativní přístup zaměstnanců, který by nebyl možný bez dobré firemní kultury,“ řekl Sobôtka.  

O společnosti SYGIC

Společnost Sygic je předním vývojářem mobilní off-line GPS navigace pro běžné zákazníky, firemní vozové parky a profesionální řidiče, která naviguje více než čtyři miliony profesionálních řidičů a více než tři tisíce vozových parků po celém světě.
Společnost Sygic byla založena v Bratislavě v roce 2004 Michalem Štenclem, Martinem Kališem a Peterem Pechem. V roce 2011 byla zařazena do žebříčku Fast 50 společnosti Deloitte a o rok později mezi Fast 500 EMEA.
Společnost Sygic uvedla vůbec první navigaci pro telefony s operačním systémem iOS. A jednalo se o vůbec první off-line navigaci, která podporuje konektivitu Apple CarPlay a nyní také Google Android Auto. Společnost Sygic získala mezinárodní ocenění za své prvenství v oblasti produktových inovací. V roce 2021 platforma Emerging Europe ocenila společnost Sygic titulem „Global Champion 2021“ za její přínos k ekologické udržitelnosti.
Majoritním akcionářem společnosti Sygic je W. A. G. Payment solutions (Eurowag), která je jednou z nejrychleji rostoucích integrovaných platforem pro platby a mobilitu v Evropě.

Napsat komentář