Sluchátka Bose QuietComfort Earbuds II vrátila na konci loňského roku značku Bose, která vynalezla sluchátka s potlačením nežádoucích ruchů z okolí (Active Noise Ancelling neboli ANC), zpět na trůn této kategorie. 100 kusů těchto špičkových sluchátek s živým, vyrovnaným a velmi působivým zvukem přichází nyní na náš trh v exkluzivní limitované barevné edici Eclipse Gray. Limitka bude v prodeji výhradně na e-shopu Basys.cz a v síti Datart za stejnou cenu, jako ostatní provedení stejných sluchátek.

Sluchátka Bose QC Earbuds II jsou kompatibilní se zařízeními Apple i Android, využívají rozhraní Bluetooth® 5.3 a splňují specifikaci IPX4, takže odolají dešti i potu. Na jedno nabití vydrží až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Zásadní změnou prošlo uchycení do uší, které umožňuje pohodlný celodenní poslech – skládá se ze dvou samostatných silikonových částí. První je sada koncovek do uší Fit Kit a druhou je pásek Stability Band, pomocí něhož se sluchátka pevně „zašroubují“ do ušního boltce. Balení obsahuje tři velikosti obou částí.

Individuální kalibrace zvuku a test správné koncovky do uší

Průkopnická technologie kalibrace zvuku CustomTune přizpůsobí zvuk i ANC uchu konkrétního uživatele na základě změření akustických vlastností ušního zvukovodu. Automatický proces kalibrace vyšle do uší vždy při nasazení krátký speciální tón, který vyhodnotí elektronika ve spolupráci s mikrofonem umístěným na vnitřní straně sluchátek. S využitím aplikace Bose Music lze navíc spustit test, který zkontroluje optimální utěsnění v uších a správnost volby velikosti použitých koncovek FitBit. Výsledný zvuk je díky tomu přesně takový, jaký má být: živý, vyrovnaný, čistý a velmi působivý.

Nejlepší ANC na světě

Mikrofony uvnitř sluchátek jsou využity také pro výrazně efektivnější ANC. Sluchátka díky nim „slyší“ zvuky, které se z okolního prostředí dostávají k ušním bubínkům uživatele a elektronika se na ně při procesu potlačení zaměří. Technologie CustomTune tak neustále přizpůsobuje vlastnosti ANC měnícím se podmínkám a umožňuje dosáhnout nejlepší úrovně potlačení ruchů, které ocenila řada nezávislých testů.

Podržením prstu na sluchátku lze aktivovat režim Aware, který umožňuje uživateli komunikovat s lidmi kolem bez nutnosti vyjmutí sluchátek z uší. Díky tomu může uživatel v případě potřeby zvuky z okolí vnímat. Inteligentní řízení ActiveSense přitom udržuje neustále pohodovou hlasitost a v režimu Aware potlačuje nenadálé hlasité ruchy.

Všechny běžné funkce, jako přehrávání a pozastavení obsahu, ovládání hlasitosti, přeskakování skladeb a přijímání či ukončování hovorů, lze ovládat pomocí intuitivních dotykových gest na levém i pravém sluchátku. Další funkce, jako například ekvalizér, nastavení režimů ANC dle potřeb uživatele, nebo dokonce interakci s dalšími audio zařízeními Bose, nabízí aplikace Bose Music.

Limitovaná edice sluchátek Bose QuietComfort Earbuds II Eclipse Gray bude na našem trhu k dostání na přelomu března a dubna, a to výhradně na e-shopu Basys.cz a v síti Datart za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

Napsat komentář