Seriál In the NVIDIA Studio se tentokrát zaměřuje na využití AI v nástrojích společností Adobe a Blackmagic Design. K dispozici jsou také dubnové ovladače NVIDIA Studio přinášející optimalizace pro nejnovější verze kreativních aplikací.

GPU NVIDIA RTX a GeForce RTX umožňují využívat AI při tvorbě videí a šetřit tak čas. Mezi novinky v této oblasti patří např.:

  • Funkce převodu řeči na text v aplikaci Adobe Premiere Pro je nyní díky akceleraci pomocí GPU NVIDIA RTX a GeForce RTX až o 15 % rychlejší.
  • V Adobe After Effects zase tyto GPU umožňují bezproblémový import 3D objektů, které se budou vykreslovat ve stejném 3D prostoru jako kamera, světlo a další 3D vrstvy.
  • DaVinci Resolve od Blackmagic Design ve verzi 19 přidává 2 nové funkce využívající AI, které běží na GPU NVIDIA GeForce RTX 4090 oproti Mac M2 Ultra až 3× rychleji. Jedná se o IntelliTrack AI pro sledování objektů, stabilizaci a panorámování zvuku a UltraNR, který využívá AI pro redukci prostorového šumu.

Možnosti využití DaVinci Resolve a dalších nástrojů s využitím akcelerace pomocí RTX při tvorbě demonstruje Rakesh Kumar na svém projektu „The Rooted Vault.“

Bližší informace přináší poslední blog „In the NVIDIA Studio“: https://blogs.nvidia.com/blog/studio-davinci-resolve-sketchup-driver/

Napsat komentář