Fameplay, původně známá produkcí svých původních pořadů a internetové televize s názvem MALL.TV, výrazně mění svůj byznys model. Nově se zaměří na vytváření internetových televizí pro značky, tvůrce a sportovní organizace. K tomuto účelu jim nabízí komplexní sadu produktů, které zahrnují nejen produkci obsahu, ale i chytré využití dat, vlastní technologické platformy a omnichannel distribuci hotového obsahu. Tento přístup v podstatě definuje, co dnes znamená pojem internetová televize.

Fameplay dnes oznámila svoji proměnu na tvůrce mezinárodních internetových televizí. Juraj Felix, CEO projektu Fameplay, tento přechod k novému fungování popisuje slovy: “Náš nový obchodní model bude všem, kdo naši práci sledují delší dobu, připadat přirozený. Ještě pod značkou MALL.TV jsme vytvořili internetovou televizi, která propojila původní obsah s e-commerce tržištěm, a tím jsme pro dané tržiště otevřeli nový obchodní model. Tento model jsme s obměnami aplikovali pro potřeby Českého olympijského výboru v podobě Czechteam.tv, na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (kviff.tv) a při stavění inovativní televize k tématu leadershipu se společností Atairu (Atairu Leadership TV). Každou z těchto platforem jsme stavěli s ohledem na jejich různé obchodní cíle. A ve všech těchto projektech dále pokračujeme. Navíc ukazují, že se naše zaměření neustále točí kolem hledání cest, jak diváky obsahu přimět ke konkrétní akci – od nákupu, přes engagement, po vlastní touhu po vzdělání či změně. Nyní se nám díky exponenciálnímu technologickému pokroku navíc otevírá jedinečná příležitost škálovat naše kompetence na další trhy.

Šíře produkčního záběru v kombinaci s novými technologiemi pomůže dostat obsah na mezinárodní trh i s lokálními rozpočty

Nová byznys strategie značky Fameplay se soustředí na zhodnocení obsahu za využití  komplexních produkčních schopností, AI technologií, decentralizované creator ekonomiky a mezinárodní distribuce obsahu. Není to jen ambice. Na palubě Fameplay fungují týmy živých přenosů, televizní produkce, hrané tvorby i animace. K optimalizaci procesu výroby a distribuce obsahu doposud otestovaly přes stovku nástrojů umělé inteligence. Výsledkem je desetinásobný nárůst výstupních formátů videa (od vertical, horizontal, long, shorts, atd.), a navýšení dosahu o stovky procent. To vše při snížení jednotkových výrobních nákladů.

S využitím umělé inteligence umíme efektivně syntetizovat řeč z textu, lokalizovat celé řady pořadů, používat klonovaný hlas pro dabing protagonistů, optimalizovat výrobu krátkých formátů a náhledových fotek videí, transformovat fotografie na mluvící avatary, nebo generovat nový obsah úplně od nuly. Vše se neustále vyvíjí a zlepšuje. Zodpovědně proto alokujeme naše kapacity, abychom v rychlé adaptaci na vývoj v produkci videa šli mezi prvními v řadě. Jde totiž o vzorec, který nám umožňuje vyrábět a šířit na globálních trzích jakýkoliv kvalitní obsah, a to s lokálními rozpočty, “ dodává Lukáš Záhoř, šéfproducent Fameplay.

Internetová televize není jen o produkci obsahu, ale o celkovém komplexním procesu tvorby

Na slova Lukáš Záhoře navazuje Juraj Felix popisem holistického procesu tvorby obsahu. Ten musí vždy začínat jasným cílem a odpovědí na otázku proč: „Mnoho zajímavých značek a komunit se snaží definovat odpověď na zásadní otázku: „Proč bychom měli být slavní?“ A právě proto spolupracujeme s projektem Stage on Mars, studiem lidských perspektiv vedeným Milanem Šemelákem. A nejen to. Ve spolupráci s technologickou firmou GjirafaTech umíme poskytnout značkám a tvůrcům vlastní video přehrávač i kompletní technologickou platformu pro vysílání a distribuci obsahu, doplněnou o omnichannel distribuci na globálních platformách. Ale ani tento proces by nebyl kompletní bez našich datových analytiků. Využíváme spolupráce se startupem Carl, který se zabývá zpracováním dat o obsahu. Jejich poznatky nám také pomáhají efektivně cílit na to správné publikum a nabízejí cennou zpětnou vazbu na vytvořený obsah i jeho formy distribuce. 

Další aktivity Fameplay týmu

Součástí strategické změny je i transformace původní značky MALL.TV. Její týmy budou ve své práci pokračovat pod společnou značkou Fameplay. Nyní se budou soustředit na omnichannel distribuci původních pořadů a videí v různých jazycích a na různých trzích. Vytěžují tak na 19 000 různých již existujících epizod. Tato práce přináší další zkušenosti, které poslouží i novým klientům Fameplay.

Pevně věříme, že nejúčinnějším způsobem, jak ukázat potenciál našeho obchodního modelu pro tvůrce, značky a komunity, je být sami sobě nejlepším příkladem. Usilovat o FAME (tedy slávu, či známost) lze pouze tehdy, když ji máte podpořenou udržitelným obchodním modelem,“ uzavírá Juraj Felix, CEO Fameplay. 

Fameplay jako B2B služba pro ty, kdo chtějí stavět své internetové televize

K tvorbě vlastních pořadů přidává tým Fameplay i budování internetových televizí pro všechny značky, tvůrce a témata, kteří mají co říct. Internetové televize budou stavět pro klienty nejen na českém trhu. Nabízí veškeré své zkušensoti nabyté od dob MALL.TV i komplexní službu, a to za přispění strategických spoluprací s dalšími partnery:

Gjirafa Tech

Gjirafa.tech je technologická společnost a lídr v oblasti softwarových řešení a služeb pro digitální vydavatele, mediální domy a zábavní průmysl. Gjirafa nabízí sadu Enterprise SaaS řešení, které se soustředí okolo přehrávače videa a plně přizpůsobitelné platformy, která umožňuje tvůrcům obsahu vytvářet vlastní webové stránky, mobilní aplikace nebo aplikace pro chytré televize. Platforma tak svým uživatelům z enterprise řad umožňuje streamovat jejich obsah a nastavit jeho distribuci tak, že si vytváří svůj vlastní mediální prostor. K dispozici jsou jim i modulární funkce pro interakci s publikem, jako jsou chaty, ankety, upozornění a online zprávy, které zvyšují zapojení a loajalitu uživatelů a diváků, a to vše s intuitivním uživatelským rozhraním.

Společnost Gjirafa, která je součástí společností, do nichž investovala společnost CMI, poskytuje technologickou infrastrukturu pro každého, kdo chce spustit vlastní videoplatformu.

Carl

Carl Data Company je nový projekt zkušeného analytika Jakuba Šilera a jeho týmu. Zaměřuje se na datovou analýzu pro tvůrce obsahu. Tento startup reaguje na nedostatečnou srozumitelnost tabulek a grafů pro všechny, kdo s nimi nejen v kreativních odvětvích potřebují pracovat. Carl nabízí interaktivního asistenta založeného na datech, AI a strojovém učení, který dokáže vysvětlovat data srozumitelným jazykem nejen tvůrcům, ale všem, kdo vytváří obsah a koho zajímá, jaký vliv má na dosažení jejich cílů. Umožňuje tak novinářům, influencerům či marketérům vidět konkrétní dopad dat na jejich práci a přirozeně tak přinést datové rozhodování i do tvůrčího procesu.
Investice od skupiny CMI umožní startupu Carl další rozvoj aplikace, která bude v reálném čase pomáhat tvůrcům obsahu najít cílové publikum, ukázovat zásah aktuálního obsahu a doporučovat změny pro dosažení lepších byznysových výsledků.

Stage on Mars

Stage on Mars je studio perspektiv, které založil zkušený kreativec a řečník Milan Šemelák. Milan je známý svým nekompromisním přístupem ke značkám a kreativitě. Se svým týmem vytváří zážitkové akce, při nichž lídři a jejich týmy společně mění své otázky o budoucnosti firmy v divadelní hry. Vznikají tak nové perspektivy, které většinou není možné najít v powerpointových prezentacích. Stage on Mars kombinuje kreativní, psychologické a umělecké prvky, aby inspiroval lidi k maximální kreativitě, otevřenosti a odpovědnosti za nápady, které takto vznikají.

Spolupráce Fameplay a Stage on Mars bude klíčová zejména na začátku spolupráce s klienty, kdy budou společně hledat perspektivy a měnit v divadelní představení zejména zásadní otázku: „Co je ta jedna věc, díky které můžeme být opravdu slavní?

Napsat komentář