Český logistický startup Bevy.city, který jako jediný na českém trhu využívá k dopravě zásilek pouze elektromobily, začal před Vánoci naplno měnit trh doručovacích služeb. Po více než ročním testování svého vlastního systému doručování tak před nejvytíženější sezónou roku výrazně roste, během listopadu a prosince zdvojnásobuje počet svých vozidel ze stávajících 36 na téměř 70. Pomohla k tomu i investice fondu Nation 1. Bevy.city se specializuje na firemní zákazníky a jiné dopravce, kterým flexibilně pomáhá navýšit kapacitu při doručovacích špičkách.

 „V souvislosti s energetickou krizí většina firem řeší i to, jak ušetřit provozní náklady. My pronajímáme ostatním přepravcům část svých kapacit, aby mohli flexibilně reagovat na výkyvy poptávky ve svém odvětví. Pomáháme jim tak s optimalizací provozu a poskytujeme alternativu k nejistým investicím do rozšiřování vlastního vozového parku a lidských zdrojů,“ vysvětluje model fungování start-upu Bevy.city jeho zakladatel Ladislav Janckulík.

S tím souvisí i aktuální zlom v počtu vozidel používaných k přepravě zásilek. Logistická společnost Bevy.city vznikla v polovině minulého roku a za prvních 12 měsíců rozšířila svůj vozový park ze 4 elektrických vozidel na 36 a získala řadu významných zákazníků včetně největších hráčů na trhu. Služby Bevy.city aktuálně využívají například Rohlík.cz, Zásilkovna, Liftago, Country Life, NutritionPro, Yes Krabičky nebo Sfood. Nyní během posledních dvou měsíců tohoto roku v rámci přípravy na doručovací špičky spojené s vánočními svátky zdvojnásobuje Bevy.city počet svých vozidel na téměř 70. Konkrétně se jedná o navýšení počtu již využívaných elektromobilů Renault Kangoo a malých městských elektrických dodávek Cenntro Metro a Nextem. Ty společnost Bevy.city používá zejména pro doručování v centru hlavního města a jejich uspořádání si nechala připravit na míru svým potřebám, aby byl rozvoz zásilek co nejefektivnější.

Vizí společnosti, která aktuálně působí v Praze a okolí, je vytvořit flexibilní doručovací službu fungující na principu udržitelnosti a respektující potřeby města a jeho obyvatel. „Od začátku se snažíme vytvořit společnost, která myslí na budoucnost a do rigidního logistického odvětví vnáší nové trendy. Používáme výhradně elektrická vozidla, která jsou díky lokálně bezemisnímu a tichému provozu přijatelnější variantou pro obyvatele měst. Také sbíráme a analyzujeme velké množství dat nejen z provozu, ale i s ohledem na chování a poptávku našich zákazníků a vytíženost jednotlivých segmentů. Ta pak můžeme využít k predikcím rozvozových špiček a lépe plánovat kapacity,“ uzavírá Janckulík. 

O společnosti Bevy.city

Bevy.city je unikátním českým start-upem v oblasti kurýrních služeb. Je jedinou doručovací společností na českém trhu, která využívá k dopravě zásilek pouze elektromobily. Specializuje se na B2B zákazníky, kterým flexibilně pomáhá navýšit kapacitu při doručovacích špičkách. Bevy.city funguje v současné době v Praze a okolí a mezi její zákazníky patří například Rohlík.cz, Zásilkovna, Liftago, Country Life, NutritionPro, Yes Krabičky nebo Sfood.

Napsat komentář