Společnost Epson uvedla na trh dvě nové vysokorychlostní černobílé firemní tiskárny WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF. Jejich malé rozměry a vysokokapacitní inkousty je předurčují pro firmy, které hledají efektivní řešení pro malé pracovní skupiny. Jsou vhodné také pro firmy, které chtějí snížit výdaje, zvýšit produktivitu a omezit prostoje. A to nejdůležitější – firmám, kterým není lhostejná uhlíková stopa, snižují celkové náklady na vlastnictví.

Na rozdíl od laserových tiskáren, které k zapečení toneru na stránku potřebují teplo, pracují inkoustové tiskárny Epson Heat-Free za studena. Jedná se o klíčovou věc, na které lze průběžně ušetřit významné množství energie a nákladů. Ve srovnání s laserovými tiskárnami také mají méně pohyblivých částí a vyžadují méně spotřebního materiálu v podobě fixačních jednotek, válcových jednotek, vývojnic, válečků a přenosových pásů, což znamená, že generují méně odpadu, který je třeba zpracovat a zlikvidovat.

Uvedení těchto nových tiskáren na trh časově koresponduje se zveřejněním nové studie společnosti Epson Firemní tisk v roce 2023: udržitelnost a produktivita na prvním místě.Tato studie se zabývá problémy s tiskem, kterým čelí IT manažeři, a jak je řeší přechodem na inkoustové tiskárny. Obsahuje postřehy a komentáře 20 firem z Evropy, Středního východu a Afriky.

I když je tlak na úspory klíčový, firmy řeší ještě větší problém – snížení dopadu na životní prostředí. Jeden respondent zdůraznil, že jeho zákazníci jsou nyní více než kdy jindy obeznámeni s environmentálními problémy a že to hraje obrovskou roli při rozhodování o nákupu, kdy se často jedná o důležitější měřítko než cena.

Studie také uvádí reálné úspory dosažené díky inkoustovým tiskárnám, kde respondent popisuje, jak ušetřil zákazníkům 2,5 milionu kWh energie (což odpovídá 617 000 kg emisí CO2) ve srovnání s laserovými modely.

Marcel Divín, Branch Office Manager pro Epson CZ&SK, říká: „Úspora zdrojů, snižování emisí a zvyšování produktivity jsou některé z klíčových problematik zdůrazněných v naší studii. Nové tiskárny WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF pomáhají řešit všechny tři. Nabízejí vysokou produktivitu, za dané peníze nízkou intervenční hodnotu a pomáhají snižovat průběžnou spotřebu energie, náklady a emise při zachování špičkové kvality.“

Uvedení těchto tiskáren na trh a nová studie dále zdůrazňují výhody, které mohou vyplývat z pouhého přechodu na inkoustové tiskárny. Podle dat IDC se očekává, že trh s firemními inkoustovými tiskárnami vzroste o 7,2 % ročně, s čímž kontrastuje meziroční pokles poptávky po laserovém tisku o 1,1 %[1].

Více o WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF:

  • Rychlý výstup první stránky: 4,8 sekundy
  • Rychlost tisku až: 25 obr./min.
  • Výtěžnost inkoustu až: 40 000 stran
  • Kapacita papíru až: 1830 listů (250 + 80 + doplňkové kazety na 3 × 500 listů)
  • Podporováno širokou škálou řešení pro integraci softwaru; snadná integrace do stávající IT infrastruktury
  • Kompatibilní s řešeními Epson Print Management a Remote Service, a partnerskými platformami

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, jehož filozofie efektivních, kompaktních a precizních inovací obohacuje životy a pomáhá vytvářet lepší svět. Společnost se zaměřuje na řešení společenských otázek prostřednictvím inovací v oblastech domácího, firemního, komerčního a průmyslového tisku, výroby, projekce a zároveň životního stylu. Cílem společnosti Epson je do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality a eliminovat používání vyčerpatelných podzemních zdrojů, jako jsou ropa a kovy.

Globální korporace Epson Group vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku dosahuje ročních prodejů v hodnotě přes 1 bilion JPY.

Environmentální vize 2050 –  http://eco.epson.com/

  1. IDC, Worldwide Hardcopy Peripherals Tracker, 4. čtvrtletí 2022. Studii si můžete stáhnout zde: https://neon.epson-europe.com/files/assets/source/a/t/s/n/a15942-research-lores-en-int-epson_business_printing_report_rnm.pdf&assetid=642852

 

Napsat komentář

%d bloggers like this: