Cyberpunk 2077 se díky implementaci řady moderních technologií zařadil mezi populární herní benchmarky pro testování GPU. S NVIDIA DLSS 3 se otevírá značné navýšení výkonu a hra se připravuje na příchod očekávaného update „Ray Tracing: Overdrive mode“

DLSS se stále učí

Nový patch přináší do Cyberpunku 2077 řadu vylepšení. Tím největším je podpora DLSS 3 na GeForce RTX řady 40. Oproti pracovním verzím, které byly dosud dostupné pro testy výkonu, došlo i na zlepšení kvality práce funkce DLSS Frame Generation. Díky tomu nyní dokáže lépe využít data herního enginu, zlepšuje stabilitu uživatelského rozhraní a také kvalitu obrazu při rychlém pohybu. Podívejte se na příklad v tomto videu. Nárůst výkonu ilustruje přiložený graf.

Hra se do povědomí zapsala vizuální stránkou. K realistické simulaci světla má k dispozici několik technik ray tracingu. Aktuální verze jej využívá pro vykreslování stínů, odrazů, difuzního osvětlení a ambientní okluze. V případě zapnutí „psycho“ režimu je ray tracing dostupný i pro globální osvětlení realisticky simulující průchod a odrazy slunečního světla napříč scénou.

Výsledkem je vizuálně věrný herní zážitek v dystopickém futuristickém prostředí. Nabízí rozlehlé městské krajiny, které využívají jemné stíny k definování hloubky. Okna, zrcadla a kaluže s přesnými odrazy. Čtvrti nočního města, které jsou zalité neonovými světly – efekt, který je pro kyberpunkovou estetiku hry zásadní.

DLSS 3 připravuje půdu pro „Ray Tracing: Overdrive mode“

DLSS 3 připravuje půdu pro očekávaný režim „Ray Tracing: Overdrive Mode„, který významně rozšíří možnosti ray tracingu ve hře a podstatně tak vylepší její vizuální stránku. To s sebou samozřejmě přinese zvýšené nároky na výkon GPU a DLSS 3 tedy bude klíčovou funkcí pro dostatečně vysoká FPS. Na otázku „Ale dokáže to spustit Cyberpunk?“ tak budou moci majitelé GeForce RTX řady 40 odpovědět „ano“.

Lepší energetická účinnost s nejnovější generací GPU

V porovnání s předchozí generací GPU nabízí architektura Ada také menší spotřebu energie přepočtenou na vykreslený snímek. Díky tomu si hráči mohou ve hře Cyberpunk 2077 vychutnat vyšší snímkovou frekvenci a zároveň spotřebovávat méně energie. Porovnání nabízí přiložený graf.

Dying Light 2 Stay Human také s DLSS 3

Podpora DLSS 3 pro Dying Light 2 Stay Human byla ohlášena již minulý týden. Dnešním dnem počínaje mohou hráči tuto funkci využít i v této hře. Se zapnutým DLSS 3 vzroste výkon ve 4K až téměř trojnásobně v závislosti na modelu GPU. Detaily nabízí tento článek.

V případě, že máte zájem o testování DLSS 3 v Cyberpunk 2077 a potřebujete jakoukoliv asistenci, neváhejte mne kontaktovat.

Doporučené odkazy:

Cyberpunk 2077 s DLSS 3 – článek na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/cyberpunk-2077-dlss-3-update-out-now

Doporučená videa:

Cyberpunk 2077 s DLSS 3:

https://youtu.be/XG5XYuuqgWg

Příklady vylepšení DLSS Frame Generation pro Cyberpunk 2077:

https://www.youtube.com/watch?v=vMxJ2ZcMf2s

Cyberpunk 2077 – NVIDIA DLSS 3 & Ray Tracing: Overdrive – První záběry

https://www.youtube.com/watch?v=spq0jSWRCqI

Co je DLSS?

https://youtu.be/pSiczcJgY1s

Napsat komentář