• Vedoucí oddělení FinCrime v Revolutu varuje spotřebitele, aby zůstali obezřetní kvůli narůstajícímu počtu podvodů během této sezóny výprodejů, protože podvody v oblasti e-commerce, jako jsou falešné webové stránky, jsou stále sofistikovanější.
  • Jednorázové virtuální karty Revolut, které chrání údaje o kartách zákazníků zaznamenaly meziroční nárůst o 127 % a jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů nakupování online.
  • Jen o víkendu Black Friday utratili zákazníci Revolutu v České republice pomocí virtuálních jednorázových karet 13,7 milionu CZK.

Nákupní sezóna ke konci roku je vzrušujícím obdobím nejen pro nakupující, kteří chtějí ulovit výhodné nabídky, ale také pro online podvodníky, kteří chtějí tuto příležitost využít. Nákupní akce jako Black Friday nebo Cyber ​​Monday jsou obdobím, kdy podvodníci rozšiřují své aktivity. Revolut, globální finanční aplikace s více než 35 miliony zákazníků po celém světě a více než 600 000 v České republice, varuje, že euforie a naléhavost, kterou zažívají zákazníci, kteří chtějí výhodně nakoupit, je může přijít draho.

Nakupující jsou vyzváni, aby v této sezóně výprodejů zůstali ostražití ohledně prudce rostoucích případů podvodů, které v roce 2022 okradly spotřebitele o 41 miliard USD a podle odhadů Juniper Research letos celosvětově vzrostou na 48 miliard USD.*

David Eborne, vedoucí oddělení FinCrime v Revolutu, sdílí typy podvodů, na které by si nakupující měli dávat pozor:

  • Falešné webové stránky: Podvodníci používají nejnovější a nejlepší technologie k nastavení falešných webových stránek prodejců tak, aby vypadaly přesně jako skutečné online obchody. Některé z falešných obchodů vám pošlou zakoupený produkt, ale jejich skutečným cílem bylo získat vaše osobní údaje a údaje karty.
  • Prodej falešného zboží: Některé stránky prodávají luxusní zboží, jako jsou oblíbené šperky, oděvní značky nebo elektronika za velmi nízké ceny. Někdy zákazníci obdrží položku, za kterou zaplatili, ale bude se jednat o padělek, nebo nedostanou vůbec nic.
  • Dočasné falešné stránky: Novější verze podvodů v rámci online nakupováním zahrnuje použití platforem sociálních médií k nastavení falešných online obchodů. Obchody se na krátkou dobu otevřou a po několika prodejích zmizí.
  • Reklama na sociálních sítích: Podvodníci využívají sociální sítě k propagaci svých falešných webových stránek. Často používají funkce „Swipe up“ a vyvíjejí časový tlak, aby vytvořili pocit naléhavosti.

Mnoho zákazníků má při nakupování online strach z odcizení údajů karty. D. Eborne však říká, že toto riziko lze zmírnit použitím jednorázových virtuálních karet Revolut. Karty poskytují zákazníkům dočasné, náhodně vygenerované číslo karty, CVV a datum vypršení platnosti, které lze použít pro jednu transakci. Jakmile je transakce dokončena, virtuální karta automaticky zanikne, což snižuje riziko neautorizovaných transakcí a chrání osobní a finanční údaje. David také radí, že pokud zákazník nákup neobdrží nebo obdrží produkt, který neodpovídá popisu, měl by podat žádost o reklamaci.

V loňském roce, jen během Black Friday a Cyber ​​Monday, utratili zákazníci Revolutu v České republice s virtuálními jednorázovými kartami až 13,7 milionu CZK, což je meziroční nárůst o 127 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021.

David Eborne, vedoucí oddělení FinCrime v Revolutu, říká: „Nakupující bývají během Black Friday pravidelně okradeni poté, co se nechali oklamat online podvodníky, zvláště pokud byli pod časovým tlakem. Ve společnosti Revolut je naší nejvyšší prioritou pomáhat předcházet online podvodům, abyste byli vy i vaše peníze v bezpečí. V roce 2022 jsme zabránili tomu, aby se naši zákazníci stali obětí potenciálních podvodů ve výši více než 200 milionů GBP. Oceňovaný systém Revolutu pro boj proti podvodům využívá algoritmy strojového učení k detekci podezřelých transakcí v reálném čase, aby byli zákazníci během nakupování v bezpečí.“

O Revolutu:

Revolut buduje první globální finanční superaplikaci na světě, která lidem pomáhá získat ze svých peněz více. V roce 2015 zahájila společnost Revolut ve Spojeném království nabídku převodů a směny peněz. Dnes více než 35 milionů zákazníků a stovky tisíc firem po celém světě využívají desítky inovativních produktů Revolutu k provádění více než 500 milionů transakcí měsíčně.

V rámci našich osobních a firemních účtů pomáháme zákazníkům zlepšit správu jejich financí, poskytujeme jim větší kontrolu a bezproblémově spojujeme lidi po celém světě.

Napsat komentář

%d bloggers like this: