Březen je měsícem knih již od roku 1955. Doby, kdy se ale náruživým čtenářům ohýbala záda pod tíhou knih, jsou pryč. Díky novým technologiím je přístup ke knihám mnohem jednodušší než dřív. Uživatelé si mohou koupit v podstatě jakoukoli knihu odkudkoli a pohodlně si ji stáhnout do své čtečky nebo tabletu. Čtecí zařízení si mohou navíc nastavit tak, aby pro ně bylo čtení co nejpříjemnější, ať už jde o velikost písma, typ fontu nebo modré světlo. Už se ani nestane, že jim vypadne záložka nebo ohnou rohy. Dokonce se nemusí bát ani o svůj zrak. Nejnovější tablet společnosti Huawei, 10,4placový MatePad SE, díky certifikaci na ochranu zraku chrání uživatele před modrým světlem a umožňuje mu nastavit jas dle potřeby. Četba knih nebyla nikdy jednodušší.

Průměrný český čtenář přečte dvě až tři knihy za měsíc a více než třetina čtenářů se v současnosti hlásí k četbě knih v elektronické podobě. Nejčastěji ke čtení využívají právě čtečky nebo tablety, jejichž popularita neustále roste. Společnost Huawei nedávno představila nový tablet MatePad SE, který je ideálním parťákem pro každého milovníka četby. Přečíst si na něm můžete třeba novinku a světový bestseller Sedm manželů Evelyn Hugo od Taylor Jenkins Reid o životě dvou žen, které se potkají náhodou, ale zjistí, že mají společného víc, než si myslí, nebo skvěle hodnocený návod na vytvoření domova plného štěstí v knize Hygge Domov od Meika Wikinga a mnohem více zajímavých knih.

Čtení zdravé pro oči

Pro mnoho lidí je večer nepříjemné dívat se na svítící obrazovku nebo v přítmí lampičky luštit písmena v papírové knize. Huawei MatePad SE disponuje 10,4palcovým displejem s automatickým přizpůsobením vůči okolnímu prostředí a vybírá z více než 4 tisíc možností podsvícení. V reálném čase se tak přizpůsobí přímému slunci na pláži nebo přítmí kavárny, a vy si můžete užít pohodlné čtení vaší oblíbené knihy.

V Huawei se navíc neustále snaží bojovat proti nebezpečí modrého světla a chtějí umožnit svým uživatelům číst romány dlouhé hodiny bez strachu o zrak. Obrazovka tak prošla certifikací TÜV Rheinland Low Blue Light a Flicker-free. Díky inovativním technologiím lze tedy na tabletu redukovat modré světlo. Vše, co pro to uživatelé musí udělat, je spustit režim Eye comfort. Pro ještě větší ochranu při čtení je možné spustit režim eBook, který nabízí kvalitu čtení, která se blíží papírové knize. 

Všechny knihy na jednom místě

Blíží se sezóna letních dovolených, která automaticky zvyšuje poptávku po knihách. Není totiž nic lepšího, než ležet na pláži a číst zajímavou knížku, která vás vtáhne do děje. Jak tomu ale bývá, většinou nám jedna kniha nestačí a povolené kilogramy zavazadel jsou značně omezené. V novém MatePad SE můžete mít díky cloudovému úložišti nespočet knih na jednom místě, a přesto budou stále vážit pouhých 440 gramů. Navíc jsou díky Huawei ID přístupné z jakéhokoli zařízení Huawei.

Aplikace pro špičkový čtenářský zážitek

V aplikaci Huawei Knihy mohou čtenáři číst odkudkoli. Ať už jsou fanoušky klasiky, červené knihovny, detektivek nebo seberozvoje, z rozmanité nabídky si rozhodně vyberou, nebo mohou jednoduše importovat vlastní knihy. V aplikaci si čtenáři zvolí velikost písma, oblíbený font i zabarvení, které jim nejvíce vyhovuje. K jednotlivým úsekům si mohou přidávat poznámky, přepínat mezi kapitolami a třídit knihy dle libosti. Abyste se neztratili v čase, aplikace umožňuje nastavení připomínek přestávky v různých intervalech.

Novinku Huawei MatePad SE můžete zakoupit přímo a oficiálním e-shopu Huawei.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 34letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.

Napsat komentář