Firma HUAWEI uvedla na český trh rovnou dvě novinky mezi chytrými telefony – Huawei nova Y70 a nova Y90. Představují tak nejnovější přírůstky do oblíbené produktové řady nova, která zákazníkům přináší vyspělé technologie za rozumnou cenu. Obě novinky zdědily skvělou DNA řady nova a nabízí řadu působivých funkcí, včetně FullView displeje, vysokokapacitní baterie s podporou nabíjení SuperCharge, 128 GB velkého úložiště a výkonného operačního systému EMUI 12.

Protože je mladá generace aktivní na sociálních sítích, rádi se chlubí nápaditými fotografiemi či sdílí krátká videa. K tomu se hodí mít po ruce chytrý telefon s kvalitním fotoaparátem a nejlépe aby dokázal nabídnout i něco málo navíc. HUAWEI nova Y90 proto dokáže natáčet zároveň přední a zadní kamerou, díky čemu můžete snadno vytvářet vlogy nebo zkrátka zaznamenat veškeré akce kolem vás současně s reakcemi ve vaší tváři. Nechybí ani široká škála šablon videí, se kterými zvládnete vykouzlit krásná videa během pár chvil.

Zachyťte svět kolem sebe s každičkým detailem

HUAWEI nova Y70 i Y90 disponují 8MP předním fotoaparátem, se kterým během okamžiku pořídíte krásné selfie a pomocí funkce AI Beauty můžete své tváři dodat zkrášlující efekt přesně na míru podle charakteristik jako je věk a pohlaví.

Co se hlavního fotoaparátu týče, tam každý z modelů přichází s trochu jinými schopnostmi.  HUAWEI nova Y70 je vybaven trojitým fotoaparátem s umělou inteligencí, který tvoří 48Mpx hlavní fotoaparát s vysokým rozlišením, 5 Mpx fotoaparát se 120° ultraširokým úhlem záběru a 2 Mpx hloubkový fotoaparát. Můžete se tak těšit na kvalitní snímky s potlačením šumu a široký záběrem, takže se na rodinnou fotografii vejdete všichni dohromady.

Fotoaparát HUAWEI nova Y90 disponuje hlavním fotoaparátem s o něco vyšším rozlišení, a to 50 Mpx. Ten v kombinaci s 2 Mpx hloubkovým fotoaparátem dokáže zdůraznit a vyzdvihnout všechny vrstvy snímaného obrazu, zatímco 2 Mpx makrofotoaparát zachytí mikroskopické úkazy do největšího detailu.

Klasický nebo vesmírný design? Stačí si vybrat

V otázce designu nabízí každý model zcela jiný dojem. Nova Y70 vsází na zaoblení a luxusní vzhled díky skleněnému povrchu. Vybírat můžete ze tří barevných provedení, a sice syté Crystal Blue či elegantní Midnight Black, zářivá Pearl White bude k dostání později.

Huawei nova Y90 na první pohled zaujme ikonickým designem soustavy fotoaparátů ve tvaru vesmírného prstence a příjemnou texturou na povrchu zadního krytu. Stejně jako první model bude nova Y90 dostupná v barvách Crystal Blue a Midnight Black.

Strhující podívanou na FullView displeji o velikosti 6,7“ u verze nova Y70, a 6,75“ u verze Y90, si jistě zamilujete. Nova Y70 disponuje rozlišením HD+, Y90 pak FullHD+. Aby sledování displeje co nejméně zatěžovalo vaše oči, podporuje HUAWEI nova Y70 různé režimy obrazovky, včetně režimu čtečky e-knih. Zejména dlouhodobé sledování obrazovky v noci může oči dráždit a způsobit jejich únavu, proto umí HUAWEI nova Y70 a Y90 regulovat jas a teplotu barev, aby byl zrak přes těmito vlivy ochráněn.

Kompatibilita a výdrž baterie na jedničku

Pro snadné propojení s dalšími zařízeními, nabízí EMUI 12 jednoduchý způsob na principu systému „drag and drop“. V rozhraní Super Device se ikona smartphonu na displeji HUAWEI nova Y70 zobrazuje uprostřed a tu pak obklopují ikony ostatních zařízení v blízkosti, které jednoduše připojíte potažením. Kromě toho jsou HUAWEI nova Y70 a Y90 vybaveny aplikací HUAWEI MeeTime, která podporuje hovory s až 12 účastníky v rozlišení HD a plynulým obrazem.

Spolehnout se můžete také výdrž baterie a rychlé nabíjení. U verze nova Y70 vás totiž čeká baterie s kapacitou celých 6000 mAh a 22,5 W SuperCharge nabíjení. Navíc pokud zapnete režim slabé baterie, když bude baterie na 5 %, bude zařízení fungovat v pohotovostním režimu ještě dalších 12 hodin, než se vypne.

U verze nova Y90 se může baterie pochlubit kapacitou 5000 mAh a ještě rychlejším maximálním 40 W SuperCharge nabíjením. Kupříkladu jen za 10 minut nabíjení telefonu si můžete užít zhruba 2,3 hodiny hraní. Na celodenní používání telefonu bez strachování se o výdrž si jistě hravě zvyknete.

Napsat komentář