České vývojářské studio Applifting mění svou pozici na trhu softwarového vývoje. Nově bude pro svůj zakázkový vývoj softwaru naplno využívat možností umělé inteligence. Jejich produkty proto ponesou označení „AI powered“. Kromě interního využití bude Applifting umělou inteligenci integrovat přímo do svých produktů, čímž její výhody budou moci využívat zákazníci studia. Umělou inteligenci v softwarovém vývoji považuje Applifting za přirozenou evoluci v oboru, které OpenAI otevřelo cestu. Studio ve využití těchto technologií vidí příležitost, jak usnadnit práci svým vývojářům, a zároveň klientům nabídnout o něco dokonalejší produkt.

„Umělá inteligence přináší změnu společenského paradigmatu a průmyslu. Jako s každou technologií je pak na firmách, aby se s ní naučily pracovat. Výhodu získá ten, kdo se ji nyní v počátcích naučí správně používat a využívat. Proto už nyní naši vývojáři s její pomocí zefektivnili svou práci asi o polovinu. A to je jen začátek,“ komentuje Vratislav Kalenda, spoluzakladatel a CEO Appliftingu. 

Vytvořeno Appliftingem, poháněno AI

Na rostoucí popularitu nástrojů využívajících umělou inteligenci reaguje české vývojářské studio Applifting změnou své pozice na trhu softwarového vývoje. Pro vývoj softwaru plánuje aktivně využívat AI, od které si slibuje zvýšení efektivity jednotlivých vývojářů a týmů, čímž zároveň dosáhne zrychlení procesu vývoje jednotlivých aplikací. Umělou inteligenci přitom nabídne také svým klientům prostřednictvím integrace přímo do jejich produktů. Její využití se Appliftingu osvědčilo na projektu pro kanadský healthtechový gigant Telus, s nímž v loňském roce firma navázala spolupráci v rekordní hodnotě, kterému pomáhá s integrací AI do jeho stávajících řešení. Vedle Telusu integroval Applifting umělou inteligenci do produktů společností Superface, Boost.space nebo Alcohouse.

„Dnes máme v Appliftingu k dispozici ohromné technologické know-how. Chceme se proto nyní co nejvíce soustředit na využívání umělé inteligence, která nám pomůže dodávat ještě o několik úrovní dokonalejší produkt. Nadále budeme dělat to, co děláme, jen rychleji a ještě efektivněji,“ přibližuje Kalenda.

Produkty Appliftingu, které využívají API společnosti OpenAI a její aplikaci ChatGPT, nově ponesou označení „AI powered“. Vývojářům Appliftingu již nyní používání ChatGPT zvýšilo efektivitu práce asi o padesát procent, čímž šetří tisíce hodin pracovního času. Mimoto integrace AI do produktů českého studia umožňuje vytváření zajímavých výstupů s výrazně vyšší přidanou hodnotou pro uživatele.

„Vývoj softwaru není jediné odvětví, kde v současnosti vidíme umělou inteligenci zářit. Já sám ji využívám pro brainstorming, přípravu na meetingy nebo jako druhý mozek, když si s něčím nevím rady ohledně byznysu. Příchod umělé inteligence tak, jak ji vidíme v ChatGPT, promění nejedno odvětví,“ uzavírá Kalenda.

Změnu konceptu doprovodí nová podstránka na webu Appliftingu věnovaná umělé inteligenci. Zároveň již nyní Applifting poskytuje poradenství v AI, v rámci kterého školí jiné společnosti ve využívání možností umělé inteligence naplno. Stejně jako mateřský Applifting se integracemi ChatGPT a OpenAI bude zabývat rovněž tribe DX Heroes, který se specializuje na zlepšování vývojářské zkušenosti ve firmách, a také tribe Applifting Enterprise, orientovaný na projekty korporátních klientů a fintech scaleupy.

Více o Appliftingu

Applifting je české vývojářské studio, které vytváří software a aplikace na míru pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Applifting stojí na unikátním principu naprosté otevřenosti. Každý applifter může ovlivňovat směřování firmy i výběr projektů. Všichni navzájem znají výši svých platů a vědí, co musí udělat pro to, aby se profesně i finančně posunuli. Také proto patří mezi tzv. tyrkysové firmy, pro něž je na prvním místě spokojenost zaměstnanců a klientů, zisk je pouze nástrojem pro dosahování vyšších cílů. Mezi hlavní klienty studia patří Jablotron, mateřská společnost České spořitelny Erste Group, kanadský gigant Telus a Heureka. Applifting vznikl v roce 2014 jako garážový projekt Filipa Kirschnera a Vratislava Kalendy a od té doby se rozrostl na 170 pracovníků v celé skupině.

Napsat komentář