Společnost Canon navazuje na dosavadní úspěch řady vysokorychlostních inkoustových tiskových strojů ColorStream 8000 a rozšiřuje ji o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je nyní nejproduktivnějším modelem řady s maximální rychlostí až 200 metrů za minutu. Model ColorStream 8110 s rychlostí 110 metrů za minutu je ideální pro poskytovatele tiskových služeb, kteří chtějí investovat do nového tiskového stroje ColorStream a zároveň zachovat stávající dokončovací zařízení.

Od svého uvedení na trh v roce 2011 se řada ColorStream osvědčila jako atraktivní investice do velkoobjemových tiskových produkčních prostředí a po celém světě bylo instalováno více než 1800 tiskových strojů. Nový tiskový stroj Canon ColorStream 8200, který vznikl na základě poptávky zákazníků, je dosud nejproduktivnějším a nejvíce automatizovaným tiskovým strojem ColorStream. Minimalizuje potřebu manuálních zásahů a nabízí vynikající provozuschopnost a efektivitu.

Při provozu maximální rychlostí dosahuje tiskárna ColorStream 8200 výkonu 2 692 stran A4 za minutu. Díky této produktivitě je ideální pro tiskárny, které se zabývají obchodní komunikací, transakční a knižní tiskárny a poskytovatele veřejných služeb, kteří potřebují snadno zvládat produkční špičky a zároveň produkovat mix výstupů, včetně transakčních tisků, publikací, knih, direct mailů a produktových letáků.

Nové modely ColorStream 8200 a 8110, které nabízejí stejnou kvalitu tisku jako stávající modely ColorStream 8000, jsou vybaveny tiskovými hlavami s nativním rozlišením 1200 dpi a využívají vysoce pigmentované polymerové inkousty na vodní bázi, které zajišťují široký barevný gamut na nenatíraném, recyklovaném, inkjet-coated a inkjet-treated papíře bez nutnosti předúpravy. Použití odolných komponent s dlouhou životností v tiskárnách ColorStream 8200 a 8110 spolu s automatizačními funkcemi, jako je automatické rozpoznání slepu papírového pásu a propojení s inline dokončovacími zařízeními, odráží zaměření společnosti Canon na podporu zákazníků při dosahování špičkové produktivity a zároveň na snižování dopadu jejích produktů a provozu na životní prostředí.

Pro maximalizaci efektivity řady ColorStream 8000 ji mohou zákazníci kombinovat s integrovanou a škálovatelnou, vysoce výkonnou SW platformou pro řízení pracovních postupů a výroby, PRISMAproduction. Ta automatizuje a integruje vstup a konverzi dat, předtiskovou přípravu a tiskový výstup. PRISMAproduction, která zvyšuje kvalitu souborů pro vysoce výkonný produkční tisk, umožňuje předtiskovou přípravu a přípravu ve formátu AFP a PDF, obohacování dat a sestavení stránky v rámci jednoho flexibilního tiskového pracovního postupu prostřednictvím jediné platformy. Funkce seskupování tiskových úloh, kterou systém PRISMAproduction nabízí, rovněž umožňuje zákazníkům optimalizovat zpracování zakázek a pořadí výroby v souladu s probíhajícím trendem zkracování délky nákladu. Umožňuje tak efektivní zpracování výstupů na tiskárnách řady ColorStream 8000.

Hans Schmidbauer, ředitel marketingu a inovací pro komerční tisk v regionu EMEA, Canon Europe, prohlásil: „Zákazníci řady ColorStream 8000 jsou nadšeni robustní konstrukcí a kvalitou tisku těchto tiskových strojů a chválí jejich úroveň automatizace, výjimečnou dobu provozuschopnosti a výkonnost OEE. Uvedením nové vlajkové lodi ColorStream 8200 jim nyní pomáháme ještě dále zvýšit produktivitu, aniž by to bylo na úkor spolehlivosti nebo kvality. A protože poskytovatelé služeb v oblasti obchodní komunikace a vydavatelé chtějí vyrábět knihy a dokumenty na snadněji recyklovatelných nenatíraných papírech, jsme přesvědčeni, že pro ně bude nový ColorStream obzvláště atraktivní.“

Nový ColorStream 8200 bude mít na veletrhu drupa 2024 na stánku Canon v hale 8a celosvětovou premiéru jako součást komplexního řešení výroby knih na vyžádání. Díky integrovanému inline zařízení Hunkeler pro přípravu a následné zpracování bude tento tiskový stroj vyrábět knižní bloky s automatickou detekcí slepu pásu papíru, měnícími se formáty, proměnlivým počtem stran a proměnlivou délkou hřbetu knihy pro libovolnou délku nákladu při maximální rychlosti tisku 200 metrů za minutu. Přináší tak vynikající produktivitu, efektivitu a kvalitu tisku i dokončovacích prací.

Další informace o řadě ColorStream 8000 naleznete na adrese https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/colorstream-8000-series/.

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou.

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie.

Podniková filozofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.

Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.

Napsat komentář