Společnost NETGEAR, přední globální výrobce inovativních síťových produktů pro domácnosti a firmy, představila nový přístupový bod k bezdrátové wi-fi síti. NETGEAR WAX220 WiFi 6 Access Point je snadno použitelný, cenově dostupný produkt s vynikajícím výkonem. Je ideální volbou pro malé firmy a ty, kteří chtějí rychlou konfiguraci a rychlou wi-fi za dostupnou cenu.

Novinka poskytuje celkovou propustnost wi-fi až 4,2 Gb/s a je vybavena 2,5Gb/s portem Power-over-Ethernet (PoE). Zařízení pracuje s technologií WiFi 6 Release 2, která využívá širší kanál v pásmu 5 GHz a poskytuje o 100 % vyšší propustnost než předchozí verze WiFi 6. V porovnání s přístupovými body standardu WiFi 5 nabízí WAX220 vyšší rychlosti bezdrátového internetu a menší přetížení v koncovém bodě, což umožňuje připojit až 4x více zažízení.

Každá jednotka pokryje více než 600 m2 a její nastavení trvá přibližně 10 minut, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří hledají lepší wi-fi bez zbytečných složitostí.

Řada NETGEAR Business Essentials

Stávající router v domácnosti nebo malé firmě může mít omezenou nebo žádnou bezdrátovou kapacitu a dosah. Přidáním routeru WAX220 je možné vytvořit samostatnou wi-fi síť s vyšším výkonem, pokrytím a zabezpečením.

WAX220 lze připojit ke směrovači pomocí ethernetového kabelu a napájet jej pomocí napájecího adaptéru.  Případně lze WAX220 připojit ethernetovým kabelem k přepínači PoE (Power-over-Ethernet) za směrovačem.

Pro pokrytí větší plochy je možné do sítě přidat více jednotek WAX220, které je možno nakonfigurovat buď jako jednotnou síť, nebo vytvořit více nezávislých sítí s jedinečnými hesly.

Kompaktní zařízení WAX220 využívá nejnovější technologie a staví na průmyslovém designu, který se už na trhu osvědčil.

Klíčové funkce:

  • Rychlý, cenově výhodný dvoupásmový přístupový bod k wi-fi 6 s datovou propustností až 4,2 Gb/s.
  • Technologie WiFi 6 Release 2 s širším 160MHz kanálem v pásmu 5 GHz pro o 100 % vyšší propustnost než u předchozích provedení.
  • Šifrování WPA3 pro nejvyšší úroveň zabezpečení připojení wi-fi.
  • Každý přístupový bod může podporovat až 4 samostatné bezdrátové sítě (SSID), což umožňuje nastavit vlastní sítě pro správce, zaměstnance, hosty a zařízení IoT.
  • Dva wi-fi streamy v pásmu 2,4 GHz a tři wi-fi streamy v pásmu 5 GHz.
  • Jeden vícegigabitový (2,5Gb/s) ethernetový port s napájením přes Ethernet (PoE) pro napájení a přenos dat po jednom kabelu.
  • Optimalizované všesměrové integrované antény pro maximální RF výkon a pokrytí.
  • Tříletá omezená záruka na hardware a výměna následující pracovní den.

Dostupnost: WAX220 WiFi 6 Access Point bude na evropském trhu dostupný od 15. února 2023 za doporučenou cenu 299 EUR (přibližně 7 050 Kč).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR® (NASDAQ: NTGR) je od roku 1996 průkopníkem pokročilých síťových technologií pro domácnosti, firmy a poskytovatele služeb po celém světě a je lídrem v oboru s širokou škálou oceňovaných produktů, jejichž cílem je zjednodušit a zlepšit život lidí. NETGEAR umožňuje lidem spolupracovat a připojit se ke světu informací a zábavy. Nabízí inovativní a pokročilýá propojených řešení: mobilní a cloudové služby pro lepší ovládání a zabezpečení, inteligentní síťové produkty, video přes Ethernet pro Pro AV aplikace, snadno použitelná wi-fi řešení a výkonné herní routery pro vylepšení hraní online her. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a její pobočky jsou rozmístěny po celém světě.

Informace v češtině jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz.

Sledujte české aktivity společnosti NETGEAR také na sociálních sítích facebook a LinkedIn.

© 2023 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky či registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. a jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

Výhledové prohlášení:

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení v souladu s „U.S. Private Securities Litigation Reform Act“ z roku 1995. Za tato výhledová prohlášení jsou považovány informace týkající se produktů, řešení a technologií společnosti NETGEAR, očekávané funkce, vlastnosti, parametry, spolehlivost, přijetí na trhu, růst trhu, specifické použití, zpětná vazba od uživatelů a postavení produktů a technologií NETGEAR na trhu. Tato prohlášení jsou založena na současných očekáváních vedení společnosti a podléhají určitým rizikům, nejistotám a předpokladům, včetně následujících: skutečná cena, výkon a jednoduchost používání výrobků NETGEAR nemusí splňovat představy o ceně, výkonu a jednoduchosti používání zákazníků; výkon výrobků může být nepříznivě ovlivněn reálnými podmínkami provozního prostředí; selhání produktů může za určitých okolností způsobit trvalou ztrátu dat koncových uživatelů; nové viry nebo internetové hrozby mohou snížit účinnost bezpečnostních technologií v produktech NETGEAR; schopnost společnosti NETGEAR vyvíjet a prodávat své výrobky a technologie může poklesnout vlivem dopadu a cenové politiky konkurenčních výrobků či zavedení alternativních technologických řešení. Další informace o možných rizikových faktorech, které by mohly ovlivnit společnost NETGEAR a její obchodní činnost, jsou podrobně popsány v oznámeních společnosti NETGEAR, pravidelně podávaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC). NETGEAR na sebe nebere žádný závazek zveřejnit případné revize výhledových prohlášení obsažených v tomto dokumentu, aby odrážela události nebo okolnosti, které nastaly po datu vydání této zprávy nebo v reakci na vznik neočekávaných událostí.

Napsat komentář