S nástupem nových technologií včetně umělé inteligence se zvyšuje význam kvalitního vzdělání v IT. Institut 42 Prague rozšířil své partnerství se společností SAP a vstoupil do programu SAP University Alliances. Studenti 42 Prague tím získali přístup k řešením a zdrojům největší evropské softwarové firmy, které jim otevírají dveře k mezinárodně uznávaným certifikacím a posilují jejich pozici na trhu práce. Institut se tak připojuje k MÚVS ČVUT a dalším českým univerzitám. Celosvětově se v programu SAP nachází 2837 institucí.

„V současné době roste poptávka po vzdělávání s vysokou přidanou hodnotu pro využití v praxi. 42 Prague je moderní vzdělávací organizací, která spojuje nejnovější poznatky z IT s inovativními přístupy ke vzdělávacímu modelu tzv. peer-to-peer learningu. Věřím, že toto posílení našeho partnerství pomůže rozvinout chybějící talent v Česku pro budoucí generaci profesionálů nejen ve světě IT,“ říká Michal Sůva, Country Manager SAP University Alliances pro Českou republiku a Slovensko.

Globální iniciativa SAP spojuje akademický svět s podnikovými technologiemi. Školám, vysokým učením a dalším institucím přináší bezplatný přístup ke vzdělávacím platformám, kurzům a oficiálním certifikacím až po sdílení zkušeností a vědomostí s dalšími členy programu. Studenti tak získávají praktické zkušenosti s řešeními, které využívá více než 400 000 společností po celém světě.

„Jsem nadšený z naší spolupráce se SAP University Alliances, která poskytne studentům 42 Prague přístup k softwaru SAP. Tato příležitost zvyšuje jejich dovednosti a šance na úspěch na digitálním trhu a staví je do pozice klíčových hráčů při prosazování digitální transformace v České republice,“ říká CEO institutu 42 Prague, Peter Podprocký.

V prosinci minulého roku se do programu SAP připojil Masarykův ústav vyšších studií ČVUT. V Česku patří mezi členy i Česká zemědělská univerzita, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Západočeská univerzita v Plzni a Univerzita Hradec Králové.

O institutu 42 Prague

42 Prague je peer-to-peer institut programování se špičkovými učebními osnovami, který se zaměřuje na podporu další generace technologických talentů ve střední Evropě. Jeho vzdělávací model pomáhá studentům v jejich ambici stát se kvalifikovanými softwarovými inženýry a navrhovat inkluzivní řešení dnešních i budoucích výzev. V následujících letech se zde bezplatně vyškolí stovky programátorů, kteří se připravují na novou kariéru a pracovní role. Prostřednictvím peer-to-peer učení a gamifikace se v institutu vyučují základní programovací jazyky se zaměřením na kontinuální učení a posilování sociálních dovedností.

O společnosti SAP

Strategií společnosti SAP je pomoci každé firmě fungovat jako inteligentní podnik. Jako lídr na trhu podnikového aplikačního softwaru pomáhá SAP firmám všech velikostí a ve všech odvětvích fungovat co nejlépe: Zákazníci společnosti SAP vytvářejí 87 % celkového světového obchodu. Technologie strojového učení, internetu věcí (IoT) a pokročilé analytiky v SAP pomáhají proměnit podnikání zákazníků v inteligentní podniky. SAP pomáhá lidem a organizacím získat přehled o podnikání a podporuje spolupráci, která jim pomáhá udržet si náskok před konkurencí. SAP zjednodušuje podnikové technologie, aby mohli klienti využívat software SAP tak, jak chtějí. Komplexní sada aplikací a služeb SAP umožňuje zákazníkům z 25 odvětví po celém světě fungovat ziskově, neustále se přizpůsobovat a měnit věci k lepšímu. Díky globální síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a lídrů pomáhá SAP světu lépe fungovat a zlepšovat životy lidí. Další informace naleznete na www.sap.com.

Tento dokument obsahuje výhledová prohlášení, což jsou předpovědi, projekce nebo jiná prohlášení o budoucích událostech. Tato prohlášení jsou založena na současných očekáváních, prognózách a předpokladech, které podléhají rizikům a nejistotám, jež mohou způsobit, že se skutečné výsledky a výstupy budou podstatně lišit. Další informace týkající se těchto rizik a nejistot lze nalézt v našich dokumentech předložených americké Komisi pro cenné papíry (SEC), mimo jiné v části Rizikové faktory ve výroční zprávě společnosti SAP na formuláři 20-F za rok 2020.

© 2023 SAP SE. Všechna práva vyhrazena.

Společnost SAP a další produkty a služby SAP zde uvedené, jakož i jejich příslušná loga jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti SAP SE v Německu a dalších zemích. Další informace o ochranných známkách a upozornění naleznete na https://www.sap.com/copyright.

Napsat komentář