Seznamte se s chytrým telefonem Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola, který byl navržen tak, aby firmám poskytoval stejnou kvalitu a spolehlivost jako všechna ostatní zařízení značky Lenovo Think. ThinkPad již roky nabízí zákazníkům řešení problémů prostřednictvím inovativní technologie, důvěryhodné kvality a účelného designu. A dnes, u příležitosti oslavy 30. výročí značky Lenovo ThinkPad, společnost Motorola s potěšením představuje ThinkPhone, nejlepší doplněk k notebookům ThinkPad.

ThinkPhone je jedinečnou kombinací předních mobilních inovací společnosti Motorola a dlouholetého poslání společnosti Lenovo poskytovat zákazníkům bezpečnostní řešení. Toto zařízení přichází s působivými parametry a prémiovou specifikací v kombinaci s jedinečným designem. Současně umožňuje bezproblémové propojení s počítači ThinkPad, jakým je například nejnovější ThinkPad X1 Carbon Gen 11[1], který rovněž obsahuje řadu bezpečnostních vylepšení.

S chytrým telefonem ThinkPhone budou mít zákazníci k dispozici kompletní soubor bezpečnostních a podpůrných funkcí, které poskytují bezproblémovou ochranu a kompletní ovladatelnost s podporou platformy ThinkShield. ThinkShield je špičková bezpečnostní platforma, jejímž základem jsou zásadní bezpečnostní pojistky, funkce, specializovaný hardware, software a procesy, které zajišťují bezpečnost celého zařízení.

Organizace IT si mohou být jisté, že zařízení jejich společnosti budou chránit integrovaná bezpečnostní řešení založená na vyspělém hardwaru a prémiové umělé inteligenci, jakým je například Moto Threat Defense. Organizace kromě toho mohou jednoduše přidělovat telefony ThinkPhone koncovým uživatelům pomocí funkce Zero Touch a všechny chytré telefony ThinkPhone ve firmě spravovat v nástrojích pro správu zařízení, jakými jsou Moto OEMConfig nebo Moto Device Manager.

Tento nový chytrý telefon se dodává také s aplikací Moto Secure, která slouží jako centrum pro položky související s bezpečností a ochranou soukromí. V kombinaci s nástroji Moto OEMConfig nebo Moto Device Manager mohou systémoví administrátoři na chytrých telefonech ThinkPhone na dálku konfigurovat funkce Moto Secure od nastavení uzamknuté obrazovky přes síťová upozornění až po šifrování osobních identifikačních údajů. ThinkPhone navíc přichází se samostatným procesorem Moto KeySafe provozovaným v operačním systému Android, který přidává další vrstvu zabezpečení pro lepší ochranu nejcitlivějších dat v chytrém telefonu. Izoluje kódy PIN, hesla a kryptografické klíče a ukládá je v prostředí, které je odolné vůči nesprávné manipulaci, čímž údaje chrání zevnitř.

Zařízení má kromě těchto bezpečnostních prvků certifikaci MIL STD 810H1. Jeho vnější schránka je vyrobena z lehkého kompozitu vyztuženého aramidovými vlákny, který je pevnější než ocel. Rám je z hliníkové slitiny v kvalitě splňující požadavky leteckého průmyslu a krycí sklo používá odolný materiál Gorilla® Glass Victus™. Chytrý telefon díky tomu bez úhony snáší nárazy a pády z výšky až 1,25 metru. ThinkPhone má certifikaci IP68, takže odolává vnikání prachu i ponoření do vody hluboké až 1,5 metru po dobu až 30 minut. Díky tomu nebudete ztrácet čas ani obchodní příležitosti kvůli zbytečným výpadkům systému. A to vše v prémiovém designu s mimořádnou odolností a dlouhou životností. ThinkPhone má také ikonické, nastavitelné červené tlačítko na boční straně s nádherným zpracováním, které poskytuje okamžitý přístup k nejdůležitějším firemním a soukromým aplikacím nebo umožňuje okamžité propojení s jiným přenosným zařízením či osobním počítačem.

Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola představuje konektivitu Think 2 Think na základě platformy Ready For3, která souborem vybraných nástrojů zvyšuje firemním koncovým uživatelům produktivitu, protože jim umožní využívat bezproblémové propojení zařízení ThinkPhone a ThinkPad. Mezi nástroje Think 2 Think patří:

 • Okamžité připojení: Chytrý telefon a osobní počítač bez problémů zjistí, že jsou blízko sebe, a připojí se prostřednictvím Wi-Fi.
 • Jednotná schránka na dokumenty: Bezproblémový přenos zkopírovaného textu nebo nejnovějších fotografií, naskenovaných dokumentů a videí mezi zařízeními vložením do jakékoli aplikace v cílovém zařízení.
 • Jednotná upozornění: Upozornění z telefonu se okamžitě zobrazují v Centru akcí systému Windows. Kliknutím na upozornění se automaticky spustí příslušná aplikace telefonu na obrazovce osobního počítače.
 • Práce se soubory: Soubory můžete snadno přesouvat mezi chytrým telefonem ThinkPhone a osobním počítačem.
 • Streamování aplikací: Jakoukoli aplikaci Android můžete otevřít přímo v osobním počítači.
 • Vyspělá webová kamera: Využívejte výhody výkonných kamer chytrého telefonu ThinkPhone a funkcí umělé inteligence. Chytrý telefon lze díky tomu snadno používat jako webovou kameru pro veškeré video hovory.
 • Rychlý hotspot: Připojte se k internetu jedním kliknutím přímo z osobního počítače a využívejte přístup k sítím 5G prostřednictvím chytrého telefonu ThinkPhone.4

„Mám velkou radost, že mohu představit Lenovo ThinkPhone, zařízení, které skutečně ztělesňuje důvěryhodnou kvalitu a účelný design notebooků ThinkPad a současně přináší jedinečné nástroje pro zvyšování produktivity a špičkové možnosti zabezpečení a správy zařízení,“ říká Sergio Buniac, prezident společnosti Motorola a senior viceprezident společnosti Lenovo. „Díky svým prémiovým specifikacím a bezproblémové integraci s notebooky ThinkPad bude ThinkPhone v nadcházejících letech maximalizovat zážitky firemních zákazníků.“

Chytrý telefon ThinkPhone byl po všech stránkách zkonstruován s ohledem na produktivitu. Motorola spolupracovala s partnery, jakým je například společnost Microsoft, aby svým komerčním zákazníkům poskytla nejlepší zážitky v oblasti produktivity a umožnila uživatelům chytrých telefonů ThinkPhone dělat věci jednoduše. Při uvedení na trh se bude ThinkPhone dodávat s předinstalovanými mobilními aplikacemi Microsoft 365, Outlook a Teams. Díky předinstalovaným aplikacím bude jednodušší začít pracovat – najít potřebný obsah a nástroje, upravovat nebo vytvářet nové dokumenty, případně používat funkce vhodné pro přenosná zařízení, které umožňují zákazníkům skenovat PDF pomocí fotoaparátu nebo diktovat dokument hlasem.

Společnosti Motorola a Microsoft také spolupracují na zpřístupnění dalších zážitků včetně přidání funkce „push-to-talk“ prostřednictvím ikonického červeného tlačítka na chytrém telefonu ThinkPhone, které umožňuje uživatelům okamžitou komunikaci v aplikaci Walkie Talkie prostřednictvím programu Microsoft Teams. Obě společnosti spolupracují na tom, aby zaměstnancům usnadnily produktivnější práci odkudkoli prostřednictvím streamování pracovních ploch Windows přímo do zařízení ThinkPhone. Zaměstnanci budou moci používat ThinkPhone k bezpečnějšímu přístupu do svých individualizovaných aplikací Windows a ke svým obsahům a nastavením, aby mohli vykonat více práce, ať pracují kdekoli.

Tento chytrý telefon využívá mobilní platformu Snapdragon® 8+ Gen 1, která je pro uživatele zárukou udržení špičkových pracovních výkonů i v následujících letech. Díky této platformě se všechno otvírá okamžitě, a i ty nejnáročnější pracovní postupy mají hladký průběh. ThinkPhone je navíc vybaven technologií 5G a kompatibilitou s Wi-Fi 6E, takže může využívat výkony nového standardu 6GHz Wi-Fi, který poskytuje aktuálně nejvyšší rychlosti připojení k internetu.

ThinkPhone přichází s velkým, 6,6“ displejem pOLED FHD+, který dokonale zobrazuje veškerý obsah od složitých informačních panelů až po nekonečná e-mailová vlákna. Díky velkému akumulátoru získají zákazníci více než 36hodinovou výdrž na jedno nabití5. Mohou tak zůstat ve spojení s okolním světem bez ohledu na to, jak daleko cestují. Nastane-li čas pro doplnění elektrické energie, nabídne ThinkPhone 68W univerzální nabíječku TurboPower, která našim zákazníkům poskytne energii na celý den za pouhých několik minut nabíjení. Tato lehká nabíječka kapesních rozměrů je tak výkonná, že dokáže nabíjet také notebooky nebo jakákoli jiná zařízení s rozhraním USB-C.

Společnost Motorola doplnila toto výkonné zařízení o vyspělý fotoaparát s 50Mpx snímačem a technologií Ultra Pixel, který poskytuje špičkovou kvalitu obrazu při každém video hovoru bez ohledu na světelné podmínky. Tato vlajková loď mezi fotoaparáty s technologií Ultra Pixel je ideální pro oživení i těch nejmenších detailů, protože pořizuje fotografie s 32krát větším počtem zaostřovacích pixelů a přesnější snímky projektů, poznámek i náčrtů – a to vše s neuvěřitelnou čistotou a detaily.

Dostupnost zařízení

Chytrý telefon Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola bude v nejbližších měsících dostupný v USA, Evropě, Latinské Americe, na Blízkém východě, v Austrálii a ve vybraných asijských zemích. Cena bude zveřejněna později.

MOTOROLA, stylizované logo M, MOTO a skupina značek MOTO jsou ochrannými známkami společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. LENOVO, THINKPHONE a THINKPAD jsou ochrannými známkami společnosti Lenovo. Android je ochrannou známkou společnosti Google, LLC. Wi-Fi je ochrannou známkou organizace Wi-Fi Alliance. Qualcomm Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných firem. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami společnosti Qualcomm Incorporated, registrovanými v USA a ostatních zemích. USB Type-C® a USB-C® jsou ochrannými známkami organizace USB Implementers Forum. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků. ©2022 Motorola Mobility LLC.

 1. MIL-STD 810H stanovuje metodiku testování odolnosti výrobků vůči působení okolního prostředí v kontrolovaných laboratorních podmínkách. Tyto testy nejsou zárukou budoucí výkonnosti v těchto zkušebních podmínkách. Na nesprávné používání, které simulují například testy podle metodiky MIL-STD 810H, se nevztahuje standardní záruka společnosti Motorola.
 1. Na poškození kapalinou se nevztahuje záruka. Odolnost vůči vodě, stříkající vodě a prachu byla testována podle norem IP68 v kontrolovaných laboratorních podmínkách. Zařízení odolá ponoření do hloubky 1,5 metru ve sladké vodě po dobu až 30 minut. Odolnost se snižuje v důsledku běžného opotřebení. Zařízení není zkonstruováno k tomu, aby fungovalo ponořené do vody. Zařízení nesmí být vystaveno působení vody pod tlakem, ani jiným kapalinám kromě sladké vody. Nezkoušejte nabíjet mokrý telefon. Není vodotěsný.
 2. Aplikace Ready For PC je k dispozici na vybraných zařízeních a v operačních systémech Windows 10 a 11. Kompletní seznam kompatibilních zařízení a softwaru naleznete na stránce s často kladenými dotazy. Uživatel si musí stáhnout aplikaci pro PC. Počítač a přenosné zařízení musí pro bezdrátové připojení sdílet stejný přístupový bod Wi-Fi AP (Access Point) NEBO musí být tato zařízení propojena prostřednictvím kabelu USB-C.
 1. Vyžaduje smlouvu o poskytování služeb 5G a pokrytí sítí 5G; k dispozici pouze ve vybraných oblastech; zařízení není kompatibilní se všemi sítěmi 5G; pokrytí/kompatibilita se může v budoucnosti rozšířit na další oblasti. Více informací vám poskytne vás dodavatel služeb.
 2. Veškerá tvrzení o výdrži akumulátoru jsou přibližná a vycházejí z průměrné hodnoty z uživatelského testu při nastaveném profilu smíšeného použití (zahrnuje používání i pohotovostní režim) v síti s optimálními podmínkami. Skutečný výkon akumulátoru se může lišit v závislosti na mnoha faktorech včetně intenzity signálu, nastavení sítě a zařízení, teploty, stavu akumulátoru a způsobu používání.
 3. Akumulátor musí být značně vybitý; rychlost nabíjení se v průběhu nabíjení snižuje. Veškerá tvrzení o výdrži akumulátoru jsou přibližná a vycházejí z průměrné hodnoty z uživatelského testu při nastaveném profilu smíšeného použití (zahrnuje používání i pohotovostní režim) v síti s optimálními podmínkami. Skutečný výkon akumulátoru se může lišit v závislosti na mnoha faktorech včetně intenzity signálu, nastavení sítě a zařízení, teploty, stavu akumulátoru a způsobu používání.

Napsat komentář