Známý český DJ a producent Jakub Strach alias NobodyListen v únoru oslavil 15 let na hudební scéně velkolepou show na pražském Výstavišti, kterou navštívilo více než 3000 lidí. Nyní jeho live DJ set z této akce vychází exkluzivně na streamovací službě Apple Music v prostorovém zvuku s využitím technologie Dolby Atmos.

NobodyListen, který je dlouholetým ambasadorem specializovaného prodejce Apple produktů, společnosti iSTYLE, se stal vloni v září prvním československým umělcem, který připravil speciální DJ set přímo pro Apple Music. Set, inspirovaný konceptem Back to School vyšel na Apple Music v kategorii DJ Mixes, na kterých se v minulosti podílela slavná jména jako Diplo, David Guetta, Carl Cox, deadmau5 nebo Skrillex.

Nyní má na svém kontě další domácí prvenství, a to live DJ Mix na Apple Music v prostorovém zvuku (Spatial Audio). Záznam DJ Setu, který NobodyListen odehrál 23. února v Křižíkově pavilonu na pražském Výstavišti v rámci své show k 15. výročí na hudební scéně, obsahuje 3 hodiny tracků a remixů napříč žánry od elektroniky, přes rap až po klubovou muziku a několik speciálních remixů s hosty, které nebyly nikdy předtím vydány.

„Letos se mi sešla taková vtipná souhra čísel, na začátku roku jsem oslavil třicáté narozeniny a zároveň jsem doma našel plakát, že je to patnáct let od mého prvního živého hraní, takže jsem se rozhodl to oslavit a udělat nějakou větší show v Praze. Pozval jsem několik hostů z řad mých přátel, jako Yzomandias, Niktendo, PTK, nebo Annet X, se kterými jsme odehráli speciální remixy, které se objevují v záznamu na Apple Music v takzvaných DJ Mixes a nebudou nikde jinde k nalezení,“ říká Jakub Strach alias NobodyListen.

„Záznam je speciální v tom, že je to úplně první DJ Mix ve Spatial Audio na československé scéně. Na místě jsme měli rozvěšeno 12 mikrofonů, které snímali celý prostor a výsledná nahrávka byla následně smíchána a zmasterována sound engineerem, který je expertem na Dolby Atmos. Díky tomu, že si člověk může pustit set v Dolby Atmos, získá oproti klasickému stereu pocit, jako by jej zvuk obklopoval ze všech stran a byl přímo na místě koncertu,“ dodává Strach.

Napsat komentář