Jaro přináší do Prahy další setkání pro pražskou startupovou komunitu od českého technologického lídra STRV. Na akci STRV Talks se představí Maria Zhang, CEO Proactive AI Lab Inc., která se může pochlubit více než dvaceti lety zkušeností s vedením vývoje softwaru, mobilních aplikací, umělé inteligence a dalších technologií ve společnostech jako Google, Meta, Tinder a LinkedIn. V rámci večera se Maria podělí o své zkušenosti a srovná je s vývojem v menších začínajících startupech. Účastníci budou mít možnost položit Marii otázky během dvou řízených Q&A segmentů a v průběhu neformálního networkingu po akci, který se odehraje ve střešním baru. STRV Talks se uskuteční ve čtvrtek 11. dubna 2024 v prostorách STRV v pražském Karlíně a moderátorem bude Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV.

V případě zájmu o novinářský vstup kontaktujte prosím Tadeáše Zíku na e-mailu tadeas@husta.cz.

„STRV Talks je platforma, kde se setkávají myslitelé, inovátoři a lídři z technologického a byznysového světa, aby sdíleli své názory a zkušenosti s českou technologickou komunitou. Tato akce je jedinečnou příležitostí pochopit, jak se liší vedení a kultura ve velkých tech firmách oproti startupovému prostředí, a získat z první ruky perspektivu jedné z nejúspěšnějších technologických osobností, která ovlivnila vývoj těch nejznámnějších aplikací, které většina z nás má v telefonu,“ říká Lubo Smid k chystané akci.

Maria Zhang má už nyní velmi úctyhodný životopis. Šéfovala vývojovým týmům v Google, Meta (zde měla na starosti nejdříve vývoj Instagramu a následně umělé inteligence), LinkedIn, Tinder nebo Yahoo. Před manažerskou rolí sama jako vývojářka působila například v Microsoftu. Nyní začíná stavět svůj vlastní startup Proactive AI Lab. Na akci STRV Talks se zaměří na rozdíly mezi korporátní a startupovou kulturou, způsoby motivace týmů a důležitost adaptace v rychle se měnícím technologickém prostředí. Zároveň srovná přístupy k vývoji nových technologií v technologických gigantech i malých startupech.

„Nemůžu se dočkat, až potkám českou technologickou komunitu v Praze! Ráda se s ní podělím o některé ze svých příběhů a zkušeností, ale zároveň jsem zvědavá na zkušenosti a vědomosti českých vývojářů. Moc se těším, až se na STRV Talks potkáme a pobavíme,“ popisuje Maria Zhang očekávání od chystané akce.

STRV Talks: Stories of Leading Tech Teams at Google & Meta vs. Startups se bude konat ve čtvrtek 11. dubna 2024 od 18:00 v prostorách STRV v pražském Karlíně, moderátorem bude Lubo Smid. Hosté budou mít to konci formálního programu možnost networkingu a diskuze nejen na téma vedení technologických týmů ve střešním baru Scrollbar přímo v budově kanceláří STRV, kde bude zajištěno také občerstvení.

Více o STRV

STRV je český tým designérů a vývojářů tvořících špičkové digitální produkty. Od roku 2004 uvedl na trh stovky softwarových řešení ve spolupráci s klienty Porsche, Microsoft, Barry’s, The Athletic, Barnes & Noble nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. STRV se každoročně umisťuje na předních místech žebříčku 1 000 nejlepších globálních firem podle platformy Clutch. Pod značkou STRV Labs firma vyvíjí vlastní úspěšné aplikace v čele s LGBTQ+ dating aplikacemi Cosmic Latte, aplikací Float pro dechová cvičení nebo ticketingovou platformou Enter. Hranice technologií v STRV posouvá přes 200 talentovaných lidí, kteří jej hodnotí 4,8 hvězdami na portálu Glassdoor. Firma pečuje o rozvoj české technologické scény organizováním meetupů pro designéry a vývojáře a akcí STRV Talks pro širší startupovou a technologickou komunitu.

Napsat komentář