Český startup Elonga, tvůrce chytrého náramku pro měření stresu a regenerace, spustil v aplikaci novou funkci Návyky. Uživatelé díky ní mohou sledovat své každodenní rutiny a vidět, jak i malé rutinní aktivity ovlivňují jejich tělo a funkční věk.

Návyky rozšiřují funkcionalitu Elongy i mimo sledování dopadu sportovních aktivit. Uživatelé díky ní mohou stavět i na malých, ale konzistentních změnách – například na kvalitnějším spánku, omezení alkoholu, blokování modrého světla nebo úpravě jídelníčku. Kromě přednastavených možností z knihovny si mohou do aplikace přidat i vlastní návyky a sledovat, jaký mají na jejich stav vliv.

„Nejen pravidelný pohyb, ale i drobné každodenní návyky mají vliv na naše zdraví. Elonga lidem pomáhá zjistit, co jim skutečně prospívá a co ne. Nová funkce Návyky tuto možnost rozšiřuje – ukazuje, jak běžná denní rozhodnutí ovlivňují zdraví a funkční věk. Díky tomu si může každý postupně nastavit životní styl, který podporuje zdraví a dlouhověkost,“ říká Vojtěch Hlavenka, zakladatel Elongy.

Nová sekce v aplikaci nabízí knihovnu doporučených návyků s jasným vysvětlením jejich přínosu, možnost přidat si vlastní, sledovat plnění v přehledném kalendáři a vizualizovat pokrok pomocí streaků a procentuální úspěšnosti.

Elonga každé ráno během krátkého tříminutového měření sleduje variabilitu tepové frekvence a poskytuje uživatelům objektivní zpětnou vazbu o tom, jaké jsou jejich hodnoty stresu, regenerace a připravenosti na fyzickou i psychickou zátěž.

Nová funkce Návyky je dostupná pro všechny uživatele Elonga v aplikaci pro iOS a Android.

O společnosti Elonga:

Společnost Elonga založil Vojtěch Hlavenka ve svých 20 letech a v rámci firmy nyní funguje jako CEO po boku spoluzakladatele Radima Šlachty. Elonga si klade za cíl pomáhat lidem na cestě k dlouhému aktivnímu životu bez zdravotních omezení – tzv. longevity – a to prostřednictvím snímače k měření variability srdeční frekvence metodou spektrální analýzy. Touto, ve světě zcela unikátní, metodikou se spoluzakladatel Radim Šlachta zabývá na akademické půdě více než 30 let. V roce 2017 založil společnost mySASY, která pomáhá profesionálním sportovcům k maximálním výkonům bez rizika zranění. Právě vědecké poznatky ze šestileté spolupráce s vrcholovými sportovci byly následně využity při tvorbě Elonga snímače, čímž se společnosti povedlo jako první na světě zprostředkovat původně pouze laboratorní metodu široké veřejnosti. Měření bylo pomocí machine learning zkráceno z původních 20 minut na 3 minuty, během kterých uživatele informuje o aktuální hladině stresu, regenerace i tzv. readiness, tedy připravenosti na aktuální den. Na základě těchto hodnot vypovídajících o stavu organismu následně doporučí aktivity vhodné pro daný den a zároveň dlouhodobě individuálně sleduje, co uživateli prospívá a co naopak škodí. Elonga snímač uvedla na trh koncem roku 2023, přičemž během prvních 3 měsíců dosáhla na pětimilionový obrat a více než 2,5 tisíce prodaných snímačů.

Napsat komentář