Největší bezpečnostní agentura v České republice a člen globální skupiny Securitas AB uzavřela rok 2023 s celkovými tržbami ve výši 1,66 mld. Kč, což znamená růst 2,8 % proti roku 2022. SECURITAS ČR vytvořila v roce 2023 provozní zisk ve výši 67 796 tis. Kč (v roce 2022: 55 806 tis. Kč), zisk po zdanění činil 61 306 tis. Kč.

PRAHA 2. dubna 2024 – SECURITAS ČR ve své výroční zprávě uvádí, že v roce 2023 vzrostl obrat společnosti o 2,8 % oproti předchozímu roku. „V období vysoké inflace jsme se zaměřili na správnou cenovou strategii, což vedlo k významnému zvýšení hrubé marže a profitability u všech našich klíčových produktů. Nicméně, v kontextu těchto opatření jsme zaznamenali mírnější růst obratu ve srovnání s předchozím obdobím,“ komentuje Pavel Adamovský, generální ředitel společnosti SECURITAS ČR.

Securitas se stává technologickou společností, trh se mění díky digitalizaci i AI

„Ačkoli nastal pokles v oblasti jednorázových instalačních projektů, což přisuzujeme i váhavějšímu přístupu našich klientů k investicím v důsledku současné ekonomické situace, přesto jsme svědky pozitivního vývoje v oblasti komplexních bezpečnostních řešení. Tam jsme zvýšili investice do bezpečnostních a technologických prvků, abychom mohli lépe reagovat na potřeby našich klientů,“ uvádí Pavel Adamovský. Společnost například v roce 2023 začala implementovat nový globální nástroj pro digitalizaci fyzické ostrahy Guarding Platform a zákaznický portál MySecuritas, který povede ještě k lepší efektivitě, měření a plánování poskytovaných služeb.

Společnost také vytvořila a v Česku nasadila nové řešení pro vzdálený dohled automatických prodejen s názvem Remote Retail, které využívá kamerový systém s videodetekcí na bázi umělé inteligence. „Díky tomu, že je AI software čím dál spolehlivější a cenově dostupnější, znamená tato služba skutečnou revoluci – už dnes si ji můžou pořídit i menší prodejny, dokonce i ty s personálem a běžným provozem, které si díky AI posílí fyzickou ostrahu. Ačkoli služba zatím netvoří významný podíl našich tržeb, v příštích letech si dokážu představit stovky takto zabezpečených prodejen, a to už významné bude,“ komentuje Pavel Adamovský.

Výzva v legislativním prostředí a 30 let čekání na zákon

Společnost SECURITAS ČR se v roce 2023 setkala i s výzvami v legislativním prostředí, zejména s opětným odložením přijetí zákona o soukromých bezpečnostních službách. „Zákon o bezpečnostních službách by pomohl lépe definovat práva a povinnosti subjektů v oboru. Měl by stanovit i některé základní podmínky provozování bezpečnostních služeb, např. bezúhonnost, profesní způsobilost, a celkově tak napravit podnikatelské prostředí v komerční bezpečnosti. Podobný zákon má každá země v EU a je smutné, že v Česku se ho přes 30 let slibů různých vlád dosud nepodařilo schválit,“ říká Adamovský. Hospodářské výsledky společnosti také ovlivnily změny v zákoníku práce, které přinesly výrazný nárůst nákladů na zaměstnance, což ovlivní činnost SECURITAS ČR především v roce 2024. „Celkově jsme však dosáhli pozitivních výsledků a pevně věříme, že s pokračujícím úsilím a inovacemi budeme schopni dosahovat dalších úspěchů i v nadcházejícím období,“ uzavírá rok 2023 Pavel Adamovský.

Napsat komentář