Studio Charles Games ve spolupráci s Člověkem v tísni představuje unikátní karetní strategickou hru, ve které se postavíte klimatické změně.

Zvládnete proměnit průmysl, upravit zákony a chránit přírodu tak, abyste přežili? Beecarbonize je ode dneška zdarma dostupná pro mobily, tablety i počítače. Uživatelé Android zařízení ji mohou stahovat na Google Play, majitelé PC na portále Itch.io. Na App Store pro mobily a tablety Apple se objeví dnes k večeru nebo během zítřka na následujícím odkazu.

V komplexní ale přístupné simulaci musíte rozhodovat, které sektory společnosti budete proměňovat a jak – dáte přednost rychlému přechodu k obnovitelným zdrojům energie? Nebo jsou pro vás hlavní sociální reformy či obnova ekosystémů? Každá z herních karet představuje vědecké objevy, opatření nebo ekonomické reformy, které ve svých důsledcích ovlivňují celou planetu. Je jen na vás, jestli rozšíříte vodní elektrárny nebo povolíte těžbu nerostů na mořském dně, zavedete uhlíkovu daň či nerůstovou ekonomiku, případně začnete vysazovat stromy v Amazonii nebo investovat do osídlení nové planety.

„V Beecarbonize nám šlo o to vytvořit zábavnou hru s atraktivní hratelností, ze které se hráči, pokud budou chtít, i něco dozvědí.” vysvětluje designérka a programátorka hry Alex Petrova. „Postupující klimatická změna působí přírodní katastrofy nebo společenské krize a hráčky a hráči se s nimi musí vypořádat a plánovat svůj postup podle toho,” dodává Petrova.

„Žádná část společnosti, ekonomiky a přírody v naší hře nestojí sama za sebe, cílem bylo ukázat, že například výroba energie a ochrana půdy jsou propojené,” popisuje přístup Jakub Zelený z Člověka v tísni, který se staral o odbornou stránku hry. „Veškeré jevy a opatření ve hře vychází ze skutečného výzkumu, u těch futurističtějších karet jako jsou robovčely ze skutečných vědeckých vizí,” doplňuje Zelený.

„Klimatická krize je téma, které jsme delší dobu chtěli zpracovat, i proto, že hry jsou dobré v simulování skutečných, komplexních dějů, kterým vztah klimatu a lidstva je” dodává vývojář a ředitel Charles Games Lukáš Kolek. „Beecarbonize navazuje na tradici našeho studia v tvorbě her se společenským přesahem, ale zároveň představuje úplně nový designérský přístup a žánr pro naše studio. Nemůžeme se dočkat, co na ni hráči a hráčky řeknou,” uzavírá Kolek.

Uživatelé Android zařízení mohou Beecarbonize ode dneška stahovat na Google Play, majitelé PC na portále Itch.io. Na App Store pro mobily a tablety Apple se objeví dnes k večeru nebo během zítřka na následujícím odkazu.

Hra byla vytvořena v rámci projektu 1Planet4All financovaného z prostředků Evropské Unie.

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat.

Napsat komentář