Chatboty běžící díky cloudovým serverům založeným na GPU NVIDIA využívají každý den miliony lidí po celém světě. Nyní tyto nástroje přicházejí i na osobní počítače se systémem Windows vybavené GPU NVIDIA RTX.

Chat with RTX, který je nyní zdarma ke stažení, je technologická ukázka, která uživatelům umožňuje přizpůsobit chatbota jejich vlastnímu obsahu. Nástroj lze spustit pomocí GPU NVIDIA GeForce RTX řady 30 nebo vyšší s alespoň 8 GB VRAM. Ke svému chodu využívá metodu generování s podporou vyhledávání (RAG), software NVIDIA TensorRT-LLM i akceleraci pomocí NVIDIA RTX. Uživatelé mohou rychle a snadno připojit místní soubory v počítači jako datovou sadu k rozsáhlému jazykovému modelu s otevřeným zdrojovým kódem, například Mistral nebo Llama 2, a umožnit tak rychlé a kontextově relevantní odpovědi na dotazy.

AI v produktech Adobe zvládne vylepšit srozumitelnost mluveného slova i automatickou tvorbu titulků

V seriálu In the NVIDIA Studio se tento týden představuje Esteban Toro, senior community relationship manager ve společnosti Adobe. V jeho posledním projektu Cinematic Portraits mu pomáhají funkce využívající AI v aplikacích Adobe Photoshop a Lightroom.

Toro se v něm zaměřuje na zajímavé osobní příběhy lidí, mezi něž patří např. je 81letá korejská malířka Kim Nam Soon, která se naučila malovat až v 65 letech. Natáčení v různých, často rušných, prostředích. AI pomohla vytvořit kvalitnější a srozumitelnější hlasové nahrávky díky funkci Enhance Speech, která bude brzy dostupná v Adobe Premiere Pro. Na ní je možné demonstrovat obrovský mezigenerační nárůst výkonu v AI aplikacích. Např. na GPU GeForce RTX 4090 je možné úlohu zpracovat o 75 % rychleji ve srovnání s RTX 3080 Ti.

„Bez AI by byly záběry natočené v náročných a hlučných podmínkách nepoužitelné,“ říká Toro. Nejedná se však o jedinou takovou funkci, jež mu usnadňuje práci. Nástroj Text-Based Editing využívá umělou inteligenci pro rychlý převod mluveného slova na titulky. podporuje 18 jazyků a umí detekovat a z textu odstranit různé slovní výplně a vsuvky.

Další informace o tomto projektu nabízí nejnovější In the NVIDIA Studio blog.

Stále také probíhají registrace na nadcházející březnovou konferenci GTC. Její program mezi 18. a 21. březnem nabídne zajímavé přednášky a workshopy např. s tématy OpenUSD nebo generativní AI.

Napsat komentář