Už přes 12 milionů úkolů založili uživatelé Freela, české aplikace pro snadnou organizaci práce a komunikace v týmu. Společnost letos oslavila sto tisíc registrovaných uživatelů, kterým podle dat společnosti trvá splnění jednoho úkolu necelý týden. Freelo loňský rok, který provázel redesign i personální růst jeho týmu, uzavřelo s třicetimilionovým obratem. V lednu 2024 odstartovalo s téměř 60% meziročním náskokem.
„Ve Freelu přinášíme do pracovního prostředí nástroj, který usnadňuje a zefektivňuje způsob, jakým týmy spolupracují a řídí své projekty. Miliony splněných úkolů, kterými lidé posouvají své kariéry a byznysy, jsou pro nás motivací k dalšímu rozvoji a inovacím,“ říká Karel Dytrych, spoluzakladatel a CEO Freela.
Úkoly zvládnuté za dny, ale i měsíce
Od spuštění Freela vytvořili jeho uživatelé více než 12 milionů úkolů napříč 350 tisíci projekty. Z dat společnosti přitom vyplývá, že jeho uživatelé průměrně dokončí jeden úkol za necelých 39 dní od založení. Úkoly ve Freelu mohou uživatelé rozdělit na hlavní úkoly, které v průměru dokončí za 41 dní, a podúkoly, které zaberou necelý týden.
„Čtyřicet dní na úkol může vytvářet dojem, že lidé pracují pomalu. Do statistiky se však promítá dlouhodobost některých úkolů, které se mohou dle náročnosti a množství podúkolů protahovat až do řádů měsíců. Na druhé straně však naši uživatelé téměř čtvrtinu úkolů splní v den vytvoření a 12 % úkolů do hodiny,“ upřesňuje Dytrych. Medián splnění úkolu je přitom necelý týden.
Každý rok o polovinu větší a 100 tisíc uživatelů
Freelo začalo v roce 2015 jako projekt několika přátel. Za devět let se rozrostl v komplexní aplikaci, která každý den pomáhá s organizací práce tisíců týmů po celé České republice a na Slovensku. Rostoucí oblibu českého nástroje potvrzuje více než sto tisíc registrovaných uživatelů. Každý rok navíc pardubická společnost dosahuje růstu desítek procent oproti roku předchozímu. Za uplynulý rok tak Freelo dosáhlo obratu více než 30 milionů korun, o 45 % více než v roce 2022. Letošek odstartovalo s téměř 60% nárůstem obratu v prvních měsících oproti loňskému roku.
„Rostoucí obliba naší aplikace je pro nás důkazem, že v Česku chyběl nástroj, který by byl v češtině a zároveň snadný na ovládání a orientaci. Díky připraveným šablonám se naši uživatelé připojí, založí úkol a mohou se bez složitého nastavování vrhnout do práce. Jsem rád, že tato jednoduchost a použitelnost láká čím dál více uživatelů,“ uzavírá Dytrych.
Kromě snadného ovládání nabízí Freelo svým uživatelům uspořádání úkolů do předpřipravených šablon, například v podobě seznamů, myšlenkových map nebo třeba časových os. Klíčovou funkcí je pak integrovaný systém pro měření času stráveného na projektech, který se po propojení s účetním softwarem automaticky promítá do fakturace.
Více o Freelu
Freelo je pardubická společnost provozující aplikaci pro snadné nastavení organizace práce v týmu. Uživatelům pomáhá svými šablonami vytvořenými specialisty z různých oborů, které úkoly uspořádají do seznamů, myšlenkových map nebo třeba časové osy. Klíčovou funkcí je pak integrovaný systém pro měření času stráveného na projektech, který se po propojení s účetním softwarem automaticky promítá do fakturace. Celá aplikace je v českém jazyce, což v kombinaci s jednoduchým a přehledným rozhraním umožňuje uživatelům ihned začít pracovat bez složitého nastavování. V Česku Freelo využívají například společnosti inSPORTline, CZC.cz, DVTV nebo fotbalový klub Sparta. Za vznikem stojí trio zakladatelů Jan Kulda, Karel Borkovec a Karel Dytrych. Od svého založení Freelo dodnes roste organicky bez externích investic. Jeho tým tvoří 35 členů, má více než 100 000 registrovaných uživatelů a přispělo k úspěšnému dokončení 12 milionů úkolů.