Platforma allegro.cz, která byla spuštěna teprve loni a jenž registruje již více než 1,6 milionu aktivních nakupujících, spouští další slevovou akci. Dubnové Allegro Days nabídnou slevy až do výše 40 %, týkat se přitom budou produktů napříč všemi kategoriemi. Vůbec poprvé se navíc Allegro Days uskuteční kromě Česka a Polska také na Slovensku, kde společnost své tržiště allegro.sk oficiálně spustila minulý měsíc.

Dubnové Allegro Days probíhají na platformě po celý týden, tedy od 8. – 14.4., a zákazníkům nabízí nejen produkty z kategorie elektro, dům a zahrada, auto-moto či módy, ale rovněž ze sortimentu sportovního vybavení. Právě to je totiž dle dat platformy mezi spotřebiteli aktuálně velmi oblíbené – nejčastěji pak v dané kategorii vyhledávají činky, podložky na cvičení či shakery. Zájem je však také o běhací pásy, které patřily během ledna a února na Allegru k nejvyhledávanějším produktům v rámci své kategorie. „Na allegro.cz nabízíme řadu produktů na cvičení z domova, například běžecké pásy, které si lidé mohou snadno umístit pod pracovní stůl a zapojit tak pohyb i do pracovního dne v rámci home office,“ komentuje Tereza Copers z allegro.cz.

Čeští obchodníci nabídnou své zboží výhodně i na Slovensko

Slevová akce bude poprvé dostupná také slovenským zákazníkům – i za hranicemi proběhne v týdnu od 8.4. a přinese stovky zlevněných produktů. Allegro tak poprvé uvádí pravidelnou slevovou kampaň kromě svého domovského trhu i do dalších dvou zemí a umožňuje tak českým obchodníkům nabídnout své zboží za zvýhodněné ceny dalším milionům spotřebitelů. Slovenští zákazníci jsou přitom na nákupy od českých e-shopů již zvyklí – dle průzkumu[1] agentury Perfect Crowd realizovaného pro Allegro na nich někdy nakoupilo 77 % z nich. Data také ukazují, že pro Slováky je i samotné nakupování na marketplaces již nyní poměrně běžnou praxí – po objednávkách přímo na stránkách e-shopu či přes mobilní aplikaci jsou totiž tržiště třetím nejčastěji využívaným prodejním kanálem.

Allegro Days tak představují pro české obchodníky příležitost zaujmout nové zákazníky, přičemž jim stačí registrovat se pouze na allegro.cz a své zboží následně snadno vystavit i na slovenské platformě. Allegro se pak postará o to, aby zákazníci viděli cenu produktu vždy ve své lokální měně, obchodníkům zároveň tržiště po celou dobu působení na platformě nabízí i rozsáhlou marketingovou a edukační podporu.

Allegro Days přináší férové slevy napříč trhy

I na Slovensku mají zároveň obchodníci k dispozici program Smart!, díky kterému mohou své zboží nabízet zákazníkům s možností doručení i případného vrácení zdarma. Smart! členství si mohou slovenští spotřebitelé předplatit za měsíční poplatek 2,49 euro či zvýhodněný roční ve výši 11,99 euro. Stejně tak je každý nákup v Česku i Slovensku chráněn programem Allegro Protect, který zákazníkům garantuje v případě problému se zásilkou refundaci až do 100 000 Kč či 4 000 euro.

Samozřejmostí je pak i to, že jsou veškeré zvýhodněné ceny v rámci akce Allegro Days v souladu s evropskou směrnicí „Omnibus” garantující férovou slevu – nakupující tak mají jistotu, že je její výše vždy odvozena z nejnižší ceny daného zboží za posledních 30 dnů. Všechny speciální nabídky najdou zákazníci na hlavní stránce kampaně na allegro.cz či allegro.sk, jednotlivé produkty jsou pak vždy označeny štítkem Allegro Days.

O Allegro Group

Allegro, vlastnící značky MALL, CZC a WE|DO, provozuje přední online tržiště ve střední a východní Evropě. Platforma se sídlem v Lucembursku a kótovaná na varšavské burze cenných papírů spojuje miliony kupujících s tisíci obchodníky, kteří poskytují stovky milionů nabídek. Model tržiště Allegro spočívá především ve zprostředkování prodeje převážně nových produktů obchodníků, zejména prostřednictvím modelu business-to-customer, a poskytuje evropským spotřebitelům snadný přístup k nabídkám z různých kategorií, mezi něž patří elektronika, dům a zahrada, sport a cestování, děti, auto-moto, móda a obuv, zdraví a krása, knihy, média, sbírky a umění.

  1. Na základě průzkumu „Mezinárodní platformy a online tržiště na Slovensku“ agentury Perfect Crowd pro společnost Allegro, realizovaného v lednu 2024 na Slovensku, a to na vzorku 1012 respondentů ve věku od 18-60 let.

Napsat komentář