Elvira, přední dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, oznámila dostupnost Revopoint POP2, další generace všestranného kompaktního 3D skeneru. Produkt, který ve všech oblastech navazuje na svého předchůdce, poskytuje ve své kategorii mimořádnou přesnost (0,1 mm), rozsah (skenování krychle 20 cm až 2 m) a bezkonkurenční výkon.

„POP2 je vybaven vylepšeným projektorem a infračervenými kamerami s vyšším rozlišením a zdokonalenou metodou přesné a rychlé kalibrace,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira „Mimořádná úroveň přesnosti dosahuje 0,05 – 0,15 mm 3D dat mračna bodů. Díky tomu může POP2 snímat 3D modely s více detaily a lepší rozměrovou přesností.“

Hardwarové vylepšení systému POP2 umožňuje skenování frekvencí až 10 snímků za sekundu. Pomocí patentovaného mikroprojekčního čipu skener POP2 zajišťuje, že rychle získaná data 3D mračna bodů mají opravdu vysokou přesnost.  Současně je tento skener vybaven vestavěným gyroskopem 6 Dof, který rychleji a přesněji určuje prostorovou polohu. Snižuje tak chyby při spojování, zlepšuje a urychluje plynulost skenování.

Z hlediska způsobu použití se jedná o 2-in-1 skener. POP2 je navržen tak, aby fungoval jako ruční skener a zároveň jako skener stolní s použitím rotačního stolku. Skener POP2 je kompaktní a přenosný, váží pouhých 195 g a je tak vhodný na cesty. Součástí standardního balení je uživatelsky přívětivý SW Revo Scan / Studio / Calibration (skenování, proces a kalibrace). Skener POP2 je vybaven mnoha optimalizačními funkcemi, které jsou vysoce efektivní a nevyžadují vysoký výkon připojeného média. K napájení vyžaduje jen jeden kabel USB a lze jej přímo připojit k notebooku, tabletu a pro zjednodušené 3D skenování také k mobilu.

Více o novince lze získat na této webové stránce.

O společnosti Elvira

Elvira je od roku 1991 dodavatelem kancelářské techniky a služeb na českém a slovenském trhu. V současné době se prostřednictvím svého portálu Abc3D věnuje zejména dodávkám a servisu 3D technologií včetně stolních, profi a produkčních 3D tiskáren, 3D skenerů, softwaru, materiálu a dalších pomůcek. Je poskytovatelem technologií vedoucích 3D výrobců včetně 3D Systems, BCN3D a Omni3D a služeb Služby 3D. K zákazníkům společnosti patří zejména průmyslové výrobní společnosti z odvětví automotive, strojírenství, robotiky a letectví, dále pak organizace ve školství a zdravotnictví. Společnost Elvira si zakládá na komplexním a individuálním přístupu k zákazníkům a umožňuje využít všech prezentovaných 3D technologií ve formě služby na míru.

Více na www.abc3d.cz

Napsat komentář